Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek PROPOZYCJE ZMIAN I NOWYCH FUNKCJI W GALERII

PROPOZYCJE ZMIAN I NOWYCH FUNKCJI W GALERII






 
Autor posta:
Teresa Dziedziech
Kazimierza Wielka

Wątków: 13
Postów: 357
  Temat postu: PROPOZYCJE ZMIAN I NOWYCH FUNKCJI W GALERII
Data dodania: 14-07-2011 17:12:51
Data edycji: 14-07-2011 17:19:27

Mam taką małą propozycję wprowadzenia nowej funkcji w galerii a mianowicie jest to siatka podziału zdjęcia.

Np gdy otwieramy zdjęcie na pełny ekran z boku zdjęcia byłyby "przyciski" różnych przykładowych podziałów zdjęcia :

- złoty podział
- trójpodział
- podział ukośny na trójkątach
- podział ukośny na kwadratach
- złota spirala
- pentagram

po naciśnięciu na wybrany przycisk na zdjęciu pojawiałaby się czerwona siatka podziału.

Myślę, że ma to dużą wartość edukacyjną,
szczególnie dla osób początkujących i nie tylko

 


 
Autor posta:
Radosław Sendłak
Szczytno

Wątków: 0
Postów: 129
  Temat postu: Re: PROPOZYCJE ZMIAN I NOWYCH FUNKCJI W GALERII
Data dodania: 14-07-2011 19:07:12

Myślę że to bardzo dobry pomysł... ;-)
 


 
Autor posta:
Teresa Dziedziech
Kazimierza Wielka

Wątków: 13
Postów: 357
  Temat postu: Re: PROPOZYCJE ZMIAN I NOWYCH FUNKCJI W GALERII
Data dodania: 16-07-2011 12:12:43

Chciałam zmienić / poprawić nazwę KATALOGU / FOLDERU w GALERII ZDEFINIOWANEJ PRZEZ UŻYTKOWNIKA, ale nie widzę takiej możliwości, wygląda na to, że jedynie mogę usunąć katalog i dodać nowy pod zmienioną / poprawioną nazwą.

Czy była by możliwość wprowadzenia edycji nazw katalogów / folderów / subkatalogów zdefiniowanych przez użytkownika w Subdomenie.

 


 
Autor posta:
Teresa Dziedziech
Kazimierza Wielka

Wątków: 13
Postów: 357
  Temat postu: Re: PROPOZYCJE ZMIAN I NOWYCH FUNKCJI W GALERII
Data dodania: 18-07-2011 11:37:48

W Subdomenie w GALERIACH / SUBKATALOGACH zdefiniowanych przez użytkownika wyświetla się tylko jedna strona zdjęć.

W przypadku gdy w takiej GALERII / SUBKATALOGU jest więcej zdjęć niż 1 strona pozostałe zdjęcia są niewidoczne.

Pasowałoby to poprawić tak jak jest to w GALERIACH TEMATYCZNYCH SERWISU widocznych w Subdomenie do których użytkownik dodał zdjęcia, na górze i na dole po prawej stronie są kolejne strony 1,2,3.
 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: PROPOZYCJE ZMIAN I NOWYCH FUNKCJI W GALERII
Data dodania: 18-07-2011 22:42:02

Zgłosiliśmy Pani uwagi informatykom, ale musimy poczekać na efekty ich zmian (wakacje dają znać o sobie)
 



 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: PROPOZYCJE ZMIAN I NOWYCH FUNKCJI W GALERII
Data dodania: 18-07-2011 22:47:50

Faktycznie fajny pomysł z tymi siatkami.

Niektóre aparaty i kompakty i lustrzanki mają taką możliwość.
 


 
Autor posta:
Teresa Dziedziech
Kazimierza Wielka

Wątków: 13
Postów: 357
  Temat postu: Re: PROPOZYCJE ZMIAN I NOWYCH FUNKCJI W GALERII
Data dodania: 18-07-2011 23:15:59
Data edycji: 18-07-2011 23:16:50

Jeszcze mam jedna małą sugestię :

Pod zdjęciem w "PARAMETRACH TECHNICZNYCH ZDJĘCIA" jest miejsce na 500 znaków

a w "OPISIE ZDJĘCIA" na 200 znaków

sporadycznie trafiają się dłuższe opisy i wtedy trzeba je umieszczać, albo w komentarzu pod zdjęciem, albo w "parametrach technicznych"

czy w "opisie zdjęcia" można zmienić również na 500 znaków, tekst nie zajmuje specjalnie wiele miejsca więc nie obciąży to zbytnio serwera, tym bardziej, że długie opisy zdjęć zdarzają się bardzo sporadycznie i niezbyt ciekawie wyglądają umieszczone w "parametrach technicznych"


 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: PROPOZYCJE ZMIAN I NOWYCH FUNKCJI W GALERII
Data dodania: 18-07-2011 23:20:44

To i ja dorzucę swój grosik.

Redakcja wybiera co miesiąc zdjęcie "Najlepsze z najlepszych". Ale po ich wybraniu nie ma potem śladu w serwisie. Może zrobić dla nich osobną zakładkę albo jakoś je odznaczać.

Poza tym w newsach nie można tego zdjęcia podejrzeć. Czy to celowy efekt żeby użytkownicy zobaczyli je dopiero w wydrukowanym numerze FK czy też raczej można się ubiegać o taki podgląd.
 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: PROPOZYCJE ZMIAN I NOWYCH FUNKCJI W GALERII
Data dodania: 18-07-2011 23:28:51

Ślad powinien być i jest przypisywany po pewnym czasie.

Czy to celowy efekt żeby użytkownicy zobaczyli je dopiero w wydrukowanym numerze FK czy też raczej można się ubiegać o taki podgląd.

Trafnie Pan ujął. Jest to celowe działanie. Zainteresowanych zapraszamy w ten sposób do zajrzenia do czasopisma.

Na razie tych zdjęć jest zbyt mało, żeby je grupować, ale za jakiś czas dlaczego nie

Pozdrawiam

KP
 


 
Autor posta:
Teresa Dziedziech
Kazimierza Wielka

Wątków: 13
Postów: 357
  Temat postu: Re: PROPOZYCJE ZMIAN I NOWYCH FUNKCJI W GALERII
Data dodania: 18-07-2011 23:44:01

Jeszcze jedna propozycja (dość stara już)

Wprowadzenia możliwości blokowania / ignorowania osób od których nie chcemy otrzymywać ocen czy też komentarzy, oraz blokowanie w momencie wgrywania zdjęcia do serwisu możliwości oceny zdjęcia.

Niestety nadal są konflikty w galerii przez które odchodzą kolejne osoby.
Bardzo żal mi tych osób, które odchodzą niejednokrotnie z bardzo dobrymi pracami.
Kto będzie następny, kto jeszcze odejdzie ..........

Myślę, że pomysł wprowadzenia możliwości blokowania / ignorowania osób od których nie chcemy otrzymywać ocen czy też komentarzy nie jest złym pomysłem, ponieważ zmniejszyło by to ilość konfliktów oraz odejść z galerii.

Inna sprawa, że bardzo często gdy jest zablokowana możliwość oceny zdjęcia najczęściej wtedy pojawiają się komentarze pod zdjęciem a nawet bardzo ciekawe rozmowy na temat fotografii.

Po za tym nie każdy chce brać udział w konkursie miesiąca. Są np. osoby którym zależy tylko na prezentacji zdjęć w galerii, budują swoje PF w serwisie i nie zależy im na ocenach czy wygranych w konkursach.

 



 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: PROPOZYCJE ZMIAN I NOWYCH FUNKCJI W GALERII
Data dodania: 19-07-2011 00:00:57

Jestem zdecydowanie przeciw.

Od razu większość zablokuje Pana Krzysztofa mnie i Pana Michała Lecha jako nielicznych otwarcie oceniających. Jeszcze bardziej szerzyć się będzie kolesiostwo.

Pani (jakby to napisać żeby nie poczuła się Pani dotknięta) lubi się trochę asekurować pobłażliwością wiec grozi to Pani mniej.

Ale zdjęcia całkowicie wyłączone z oceniania brzmią już trochę mniej "korupcjogennie".

Pozdrawiam i proszę po raz kolejny wybaczyć mi niewygodną szczerość.
 


 
Autor posta:
Radosław Sendłak
Szczytno

Wątków: 0
Postów: 129
  Temat postu: Re: PROPOZYCJE ZMIAN I NOWYCH FUNKCJI W GALERII
Data dodania: 19-07-2011 00:27:10

Ale to działa w 2 strony... Nie będzie pan Panie Januszu i cała reszto narażony na odwety w postać 1 gwiazdki czy nie poważnego komentarza... Co jest krzywdzące i śmieszne... A i może atmosfera się rozluźni...? ;-)
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: PROPOZYCJE ZMIAN I NOWYCH FUNKCJI W GALERII
Data dodania: 19-07-2011 00:29:38
Data edycji: 19-07-2011 00:32:20

Przyznaję że to brzmi kusząco ale za taką cenę o której pisałem powyżej trudno mi się do tego przychylić.

Cokolwiek bym nie robił i tak jestem tu już skazany na opinię najczarniejszego charakteru.
Źle mi z tym ale jeszcze gorzej bym się czuł wlepiając zawyżone oceny.
 


 
Autor posta:
Teresa Dziedziech
Kazimierza Wielka

Wątków: 13
Postów: 357
  Temat postu: Re: PROPOZYCJE ZMIAN I NOWYCH FUNKCJI W GALERII
Data dodania: 19-07-2011 00:41:18
Data edycji: 19-07-2011 00:43:09

Nie wiem dlaczego akurat wymienił Pan tylko te 3 osoby.
Jest więcej osób które oceniają obiektywnie.
Jeżeli chodzi o możliwość blokowania osób i tak musi być jakieś ograniczenie.

Jest tak w innych galeriach i po pierwsze jakoś to działa a po drugie wcale nie widziałam tam, aby od razu wszyscy wszystkich blokowali.

Do blokowania dochodzi zdecydowanie w razie konfliktów pomiędzy użytkownikami.
Tutaj w galerii jest Pan tą właśnie osobą z którą najczęściej dochodzi do konfliktów i przez którą odeszło najwięcej osób z galerii.
Bardzo żal mi tych osób.
Jestem za tym aby
"WILK BYŁ SYTY I OWCA CAŁA"
nie popieram wszelkich konfliktów i jestem za rozwiązaniami "pokojowymi".
Przez takie zachowania galeria traci ciekawych autorów.
Straciła już wielu a ilu jeszcze straci.

Fotografia tak samo dla mnie jak i dla wielu innych użytkowników to odskocznia od codziennych problemów i zmartwień to hobby, które ma sprawiać przyjemność a nie kolejne problemy, których w życiu jest wystarczająco dużo.



 


 
Autor posta:
Radosław Sendłak
Szczytno

Wątków: 0
Postów: 129
  Temat postu: Re: PROPOZYCJE ZMIAN I NOWYCH FUNKCJI W GALERII
Data dodania: 19-07-2011 00:41:26

Czy wszystkie prace muszą być oceniane...? Pana wybór... Temat poruszany niejednokrotnie... Dobranoc
 



 
Autor posta:
Teresa Dziedziech
Kazimierza Wielka

Wątków: 13
Postów: 357
  Temat postu: Re: PROPOZYCJE ZMIAN I NOWYCH FUNKCJI W GALERII
Data dodania: 19-07-2011 00:44:51

Brak oceny jest również oceną, aby zakwalifikować się w konkursie miesiąca potrzebnych jest 20 ocen.
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: PROPOZYCJE ZMIAN I NOWYCH FUNKCJI W GALERII
Data dodania: 19-07-2011 00:53:33

Pani Tereso!

Odeszli tylko ci co nie potrafili uszanować reguł portalu i obrażalscy nie gotowi na subiektywną przecież krytykę.

To niesprawiedliwe że próbuje Pani całą winę zrzucić na mnie a tekst o rzekomych lubianych prze zemnie jak to Pani nazwała "wojenkach" jest - wyssany z palca i krzywdzący.

Upraszam żeby Pani tego nie robiła ponieważ bazuje Pani na domysłach i przypuszczeniach!

może pomoże trochę stonować bo to jest zielona i z ziółkami
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: PROPOZYCJE ZMIAN I NOWYCH FUNKCJI W GALERII
Data dodania: 19-07-2011 01:14:26

Zostawmy więc Panie Radosławie tylko ocenę 6 i oceniajmy tylko prace które na nią zasługują. Wygra ta która ich zdobędzie najwięcej. Po co nam oceny od 1 do 5.

Przepraszam za sarkazm ale gdyby więcej osób włączyło się do szczerych ocen mniej zadrażnienia koncentrowało by się na jednostkach takich jak ja. Pana i Panią Teresę bardzo to dotyczy!

 


odsłon wątku: 5318
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.141) / 0.126

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |