Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek obowiazkowy kometarz do niskiej oceny

obowiazkowy kometarz do niskiej oceny






 
Autor posta:
Bogdan Jurdziak
poznan

Wątków: 1
Postów: 3
  Temat postu: obowiazkowy kometarz do niskiej oceny
Data dodania: 23-12-2011 10:48:37

uwazam ze kazda niska ocena powinna zawierac uzasadnienie. Same gwiazdki nic nie mowia autorowi o zdieciu natomiast biorac po uwage kometarze mozna zdiecie poprawic lub nie robic tego samego bledu w przyszlosci. Zgadza sie ktos ze mna?
 


 
Autor posta:
Marcin Wiatr
Warszawa

Wątków: 9
Postów: 76
  Temat postu: Re: obowiazkowy kometarz do niskiej oceny
Data dodania: 30-12-2011 11:42:22

Ja się zgadzam, tyle, że w/g mojej oceny (jestem początkujący) wiele zdjęć jest mocno przeciętna lub mało przyciągająca i postawienie oprócz niskiej oceny jeszcze komentarza pod każdym zaowocowało by tym, że obejrzał bym 30% zdjęć w stosunku do tego co teraz oglądam. Tym bardziej, że moja ocena zdjęcia może być nie do końca poprawna bo jestem początkujący i mógłbym wprowadzić kogoś w błąd. W sumie jakbym napisał jakiś zły komentarz to może ktoś by poprawił
tak jak zacząłem, tak kończe - zgadzam się
 


 
Autor posta:
Emil Dzienniak
Polska

Wątków: 2
Postów: 45
  Temat postu: Re: obowiazkowy kometarz do niskiej oceny
Data dodania: 03-08-2012 18:09:53

Ostatnio uaktywnił się nam ponownie moderator, Pan Kostkowski. Rozumiem iż jak w profilu określił się jako początkujący, może wiedzę nie ma za bogatą w temacie, ale choć może kilka słów, tak prosto od siebie by napisał w niektórych przypadkach tak niskich ocen ;). Przeszedł jak burza po kilkudziesieciu fotkach wystawiajac mierne oceny i w wielu przypadkach zgadzam się. Tym autorom należy się słowo uwagi co jest nie tak.
Panie Kostkowski, oczekujemy, że także przeleci Pan jak przeciąg po fotkach czołówki rankingów , bo nie zauważyłem , by odwiedził Pan choć jednego z nich. ;) A to już nie fer, i to bardzo nie fer. To zakrawa nie na stronniczość ale na kolesiostwo i kombinacje
 


 
Autor posta:
Robert Babisz
Głogów

Wątków: 0
Postów: 40
  Temat postu: Re: obowiazkowy kometarz do niskiej oceny
Data dodania: 04-08-2012 16:11:25

a jak zdjęcia są tak słabe że nie chce się komentowac to co ?
Dajcie spokój to tylko ocenki...
 


 
Autor posta:
Robert Babisz
Głogów

Wątków: 0
Postów: 40
  Temat postu: Re: obowiazkowy kometarz do niskiej oceny
Data dodania: 04-08-2012 16:20:29

Na innych portalach jest obowiązek wpisania kilku słów pod skrajnymi ocenami i najczęściej funkcjonuje to na zasadzie kopiuj - wklej
 



 
Autor posta:
Emil Dzienniak
Polska

Wątków: 2
Postów: 45
  Temat postu: Re: obowiazkowy kometarz do niskiej oceny
Data dodania: 04-08-2012 18:22:43

Cześć Robert,
Chyba masz rację w pewnym sensie, ale nie katujmy się kurcze zasadą, "a domyśl sie sam" . Mając śmiałość dać komuś 2 gwiazdki mod. ewidentnie dopatrzył się rażących błędów. Powinno się je wskazać. Opiniotwórcza ocena moderatora powinna nieść coś konstruktywnego i taktownego. Dość mamy "sędziów" jedynie nieomylnych kreujących opinie wg. subiektywnego widzimisie.
Albo robimy poziom pożal sie Boże NG - czyli "róbta co chceta i byle jak" albo stajemy na poziomie istnienia tego ambitnego magazynu "dla" i  "o". Jeśli to ostatnie, to hm... mod powinien to prezentować
Kopiuj - wklej, eh, wiesz, skrótowa forma komunikacji znana jest od wieków. Najbardziej widoczna jest w obszarach podmiejskich w rozmowach luźnych typu :" no..., kumasz, nie?..., rozumisz o co biega?..no to jest to no.....no to łono(śląskie) "
pozdrówka, miłego weekendu i fajnych ptasiorów, czy czego tam
 


 
Autor posta:
Robert Babisz
Głogów

Wątków: 0
Postów: 40
  Temat postu: Re: obowiazkowy kometarz do niskiej oceny
Data dodania: 04-08-2012 20:06:32

Emil - a czy komentarz osoby nie mającej pojęcia np. o fotografii przyrodniczej czegoś Cię nauczy,coś ci podpowie ? - śmiech
Niektórzy stawiają niskie oceny ze zwykłej zawiści,inni aby się pokazac jacy są "wielcy" na portalu,następni aby zaistniec.
Kiedyś burzyłem się gdy mi ktoś poleciał z odwetem teraz tak naprawdę mam to gdzieś,rzadko oceniam bo jakbym miał to robic "obiektywnie" to szybko dostałbym kopa od Adminów...
A tak w ogóle idea portali fotograficznych przejadła się wszędzie to samo,wazelina, TWA i coraz mniejszy ruch więc nie ma sensu się ścierac.
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: obowiazkowy kometarz do niskiej oceny
Data dodania: 05-08-2012 00:12:08

Jedno jest pewne, tak jak w sądach - w portalach fotograficznych nie było nie jest i nie będzie sprawiedliwie!

Owszem ich idea niejednemu się przejadła, przed czym wcześniej zaczynający zaprzyjaźnieni fotografowie mnie ostrzegali już dwa lata wcześniej, ale mimo to dziś nie wyobrażamy sobie bez nich życia a ponadto ciągle mogą nas czegoś uczyć.

Panie Bogdanie w przeszłości wielu chętnie pisało o swoich subiektywnych wnioskach i spostrzeżeniach ale nasze społeczeństwo najwyraźniej w erze sukcesu nie jest gotowe na krytykę. Jedyne czego pragnie to pochlebstwa choćby nawet puste. Gdy ktoś odważy się nawet w sposób szczery, nacechowany szacunkiem i bez odweciarstwa wyrazić swoje zdanie zostanie zwymyślany.

Co prawda od czasu do czasu pojawiają się szczere jednostki proszące o otwartą krytykę ale z czasem albo płyną jak reszta z prądem albo trudno zapamiętać kto jest takim białym krukiem.

i tyle...

Pozdrawiam i życzę spostrzegawczości obserwacyjnej bo na inną nie można za bardzo liczyć.
 


 
Autor posta:
Paweł F. Matysiak
Poznań

Wątków: 0
Postów: 1
  Temat postu: Re: obowiazkowy kometarz do niskiej oceny
Data dodania: 18-02-2013 14:55:17

no właśnie pisanie komentarzy krytyk wyjasnien sugestii...tak jak do niskiej i do wysokiej moznaby sie postarac i te kilka słow napisac
 


 
Autor posta:
Jan Rusak
Bystrzyca Kłodzka

Wątków: 0
Postów: 27
  Temat postu: Re: obowiazkowy kometarz do niskiej oceny
Data dodania: 02-03-2013 06:58:30

Jednemu się podoba córka innemu teściowa róbmy swoje i przestańmy się przejmować i tak się wszystkim nie dogodzi.
 



odsłon wątku: 1618
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.111) / 0.097

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |