Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek [s] nikkor 17-35 ED

[s] nikkor 17-35 ED






 
Autor posta:
Karol Kin
Szczecinek

Wątków: 1
Postów: 1
  Temat postu: [s] nikkor 17-35 ED
Data dodania: 03-08-2012 12:20:40

Witam,
sprzedaję obiektyw Nikkor 17-35 mm f/2,8D ED-IF AF-S.
Myślę, że zainteresowanym nie trzeba opisywać co to za sprzęt, więc ograniczę się do:

linku producenta:
nikon.pl/pl_PL/product/nikkor-lenses/auto-focus-lenses/fx/zoom/17-35mm-f-2-8d-ed-if-af-s-zoom-nikkor ,


opisu:
"Szkło kupiłem 4 marca 2008 roku i użytkowałem na co dzień, dlatego nosi ślady użytkowania. Posiada kilka rys na obudowie (swoją drogą to pancerna maszyna), brakuje gumy na pierścieniu ogniskowej. Odłaziła na brzegach, więc postanowiłem podkleić ją punktowo kropelką, której resztki zresztą znajdują się na pierścieniu do dziś. Zabiegi jednak nie zdały się na wiele i guma odlazła. powiecie... i macie rację - złażą chyba z wszystkiego, co wykonali. Gumę włożyłem więc do zamrażarki, celem skurczenia jej przed ponownym, tym razem całkowitym podklejeniem i... znikła. To zagadka nierozwiązana do dziś, ale dzieciaki dostały prewencyjne opr.
Gumy więc nie ma i nie będzie. Na pierścieniu ostrości też zaczyna odłazić.
Pierścienie chodzą z normalnym i przyjemnym lekkim oporem. Oryginalnego dekielka też nie ma. Po zgubieniu trzeciego, postanowiłem, że dekielka więcej nie kupię i już. Używam zastępczego z lornetki tamrona i ten dorzucam... podobnie jak całkiem przyzwoity filtr B+W (77) 010 UV-Haze 1x MRC. Nałożyłem go od razu po wyjęciu obiektywu z pudełka i nie zdjąłem nigdy. Raz próbowałem, ale się zapiekł czy co, więc nauczony wcześniejszym doświadczeniem wolę się go nie tykać - ciemny nie jest .
Szkło posiada jedną czy dwie mikro ryski na soczewce po stronie od aparatu, ale widać je pod kątem i pod światło, więc praktycznie ich nie ma. Za to jest trochę pyłków w środku - oczywiście niewidocznych na fotkach (sample w pf ). Mogę oddać szkło do czyszczenia w serwisie, założyliby też gumkę, ale po co, skoro sprawuje się świetnie. W takim przypadku cena pójdzie w górę o koszt , a znów z doświadczenia wiem jak działa i jak się ceni serwis nikona, więc nie chcę mieć z Panami więcej nic wspólnego. :D
Kopletu dopełnia: osłona przeciwsłoneczna HB-23, futerał CL-76, instrukcja i złote pudło. Sprzedaję, bo chcę wymienić na coś lżejszego, a przede wszystkim mniejszego średnicą.",


zdjęć obiektywu (nie szorowanego przed sesją):
imgur.com/a/TFvu1#0 .

cena: 3000zł.


kontakt:
kin.karol@gmail.com
 


odsłon wątku: 1050
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.061) / 0.052

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |