Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek Liga Foto - Kuriera.

Liga Foto - Kuriera.






 
Autor posta:
Paweł Biernat
Raba Wyżna

Wątków: 7
Postów: 60
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 21-10-2016 20:07:58

Faktycznie, na Chrome chodzi świetnie i szybko...a na Microsoft Edge muli niesamowicie, choć reklamują, że jest nowa i szybka i do Windows 10...Dzięki Arturze za podpowiedź...męczyło mnie to już od dłuższego czasu...Pozdrawiam! P.B.
 


 
Autor posta:
Krzysztof Firkowski
Łódź

Wątków: 0
Postów: 36
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 22-10-2016 17:15:15

Niestety średnie ocen ponownie fiksują. np:
https://www.foto-kurier.pl/galerie/profil,5269,232706_0,p1,.html przed kilkoma minutami - godz. 17:10
 


 
Autor posta:
Artur Zachwieja
Opole

Wątków: 11
Postów: 115
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 22-10-2016 18:10:37

Panie Krzysztofie do średniej nie są liczone głosy "żółtych" więc wszystko jest ok
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 455
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 23-10-2016 12:43:11
Data edycji: 23-10-2016 12:44:28

Jest dokładnie tak jak pan Artur pisze. W konkursie miesiąca do średniej brane są tylko zdjęcia z czerwonych gwiazdek. Natomiast żółte gwiazdki są bardzo ważne, gdyż są one doliczane do ogólnej sumy punktów, która może zadecydować o pierwszeństwie w przypadku równych średnich z czerwonych gwiazdek. Tak więc każdy rodzaj gwiazdki jest ważny przy ocenie końcowej.

Ale i tak najważniejsze są zdjęcia.

Co państwo myślą o pomyśle, w którym każde zdjęcie wgrane do systemu dostawało by z góry ocenę 4 ?

Czy to miałoby wpływ na mniejszą ilość 6 ?

Pozdrawiamy

Redakcja
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 455
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 23-10-2016 12:44:48

Jest dokładnie tak jak pan Artur pisze. W konkursie miesiąca do średniej brane są tylko zdjęcia z czerwonych gwiazdek. Natomiast żółte gwiazdki są bardzo ważne bo przy są one doliczane do ogólnej sumy punktów, która może zadecydować o pierwszeństwie w przypadku równych średnich z czerwonych gwiazdek. Tak więc każdy rodzaj gwiazdki jest ważny przy ocenie końcowej.

Ale i tak najważniejsze są zdjęcia.

Co państwo myślą o pomyśle, w którym każde zdjęcie wgrane do systemu dostawało by z góry ocenę 4 ?

Czy to miałoby wpływ na mniejszą ilość 6 ?

Pozdrawiamy

Redakcja
 



 
Autor posta:
Bogna Jadżyn
Skórzewo

Wątków: 3
Postów: 102
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 23-10-2016 13:06:07

Witam ! Według mnie trzeba jakoś zmobilizować wszystkie osoby do oceniania - ja nie wiem jak . Jest dużo osób , które tylko wstawiają zdjęcia nie wykazując się jakąkolwiek aktywnością . Postawienie 4 nic nie zmieni w tej kwestii . Pozdrawiam .....
 


 
Autor posta:
Krzysztof Firkowski
Łódź

Wątków: 0
Postów: 36
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 23-10-2016 15:04:03

Jest to złożony problem i jego dogłębne rozważenie zajęłoby wiele stron.
1. Ostatnio np. pojawiło się wiele zdjęć, których oceny moim zdaniem winny być poparte komentarzem sugerującym zauważone niedociągnięcia i błędy. Widać bowiem, że ostatnio wstawia tutaj swoje fotki spora grupa osób, którym przydałoby się trochę szczerych uwag i sugestii..., a które wytłumaczyłyby niższe oceny i pomogły w... Ale kto to ma zrobić? Niewiele jest osób, które podejmują tę próbę. Większość komentarzy jest na tak (!) a niewiele na "dlaczego nie!"! Odpowiedź na pytanie (dlaczego tak jest?), jest prosta! Panuje tutaj wśród wielu użytkowników współzawodnictwo o..., powstały też znajomości, przyjaźnie...! To plus tego portalu!!! Ale np. 5 czy 6 w takim współzawodnictwie robi wielką różnicę...
Ja do tej pory nie zdawałem sobie z tego żadnej sprawy, dopiero we wrześniu redakcyjne info pod moją fotografią o prowadzeniu jej w konkursie miesiąca IX, uświadomiło mi, że jest taki konkurs (choć o nim wiedziałem, nie przykładałem do niego wagi) i że takie 5 czy 6 stanowi wielką różnicę przy np. takiej rywalizacji. Bo to średnia ocen decyduje! Nie tak dawno, jak chyba wczoraj, pojawiła się przy tej mojej fotografii pierwsza 5! Gdyby ktoś wstawił ją we wrześniu, zdjęcie to spadłoby na 39 miejsce!
2. Inna sprawa!
Uwydatnia się przy niższej wartości (błędach) zdjęcia brak rzetelnej, krótkiej ale opisowej oceny osoby/fachowca (np. z Redakcji) z zewnątrz!!! To by uczyło, gdzie tkwi przyczyna..., nie byłoby delikatnych odwetów ;-)... Brak takich rzetelnych opisowych ocen fachowca, to największy, moim zdaniem, brak na tym portalu!
3. Kolejna sprawa, to drobna modyfikacja, która może otworzyłaby oczy oceniającym? Podaję pod rozwagę, czy nie byłoby dobrze, gdyby pod żółtymi gwiazdkami znajdującymi się pod wstawianymi zdjęciami, pojawiła się słowna sugestia, że np. 6 gwiazdek to fotografia wybitna(!), a 5 - bezbłędna, tj. bardzo dobra... itd. Owszem jest ta informacja umieszczone gdzieś na podstronie portalu, ale... nie kłuje w oczy oceniających i ocenianych.
4. Nie wiem, czy nie ciekawie zrobiłoby się, gdyby Redakcja miała swoich wybranych np. 10-u znających fach oceniających, którzy niezależnie od siebie punktowaliby wstawione fotografie w danym miesiącu/tygodniu (?) przyznając punkty w skali np. 20 pkt. - 1 pkt., szeregując w ten sposób, ich zdaniem 20 najlepszych fotografii! Suma punktów przyznanych przez tych jurorów (online wyświetlanych pod zdjęciem i w zestawieniu) ustawiłaby kolejność... Ale czy to nie za duże wyzwanie, czy zdałoby lepiej egzamin, czy nie nazbyt wiele pracy i... czy rzeczywiście o to w tym wszystkim chodzi?
Pozdrawiam!
 


 
Autor posta:
Artur Zachwieja
Opole

Wątków: 11
Postów: 115
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 23-10-2016 15:06:43

To nie przejdzie
Bo niby czemu "karać " wszystkich przez brak opamiętania w ocenianiu garstki użytkowników ??

 


 
Autor posta:
Andrzej Alicki
Białystok

Wątków: 1
Postów: 69
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 03-11-2016 16:55:04

Zgłosiłem nadużycie ortograficzne. Jeśli idzie o meritum, spróbowałbym.
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 455
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 04-11-2016 17:45:11

Panie Andrzeju tu nie chodzi o karanie tylko o "rozmiękczenie" atmosfery wokół oceniania. Dla jednych 4 będzie to ocena za niska, a dla innych za wysoka. Dla pozostałych w sam raz. Jedni będą pikować w górę, a inni w dół. Czekamy na więcej opinii. Pozdrawiamy

Redakcja
 



 
Autor posta:
Andrzej Alicki
Białystok

Wątków: 1
Postów: 69
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 04-11-2016 21:10:47

Artur, Andrzej - oba na A.
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 455
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 07-11-2016 16:39:18

Oczywiście uwaga była do pana Artura, dziękujemy panie Andrzeju
 


 
Autor posta:
Mirosława Szewczyk
Toruń

Wątków: 0
Postów: 5
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 02-12-2016 08:50:01

Moim zdaniem wstawianie średniej oceny (tu 4) to dobry pomysł. Później niech zdjęcie walczy, jeśli jest dobre będzie szło w górę jeśli nie będzie spadać w statystykach. Mnie się pomysł podoba. Pozdrawiam
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 455
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 21-12-2016 13:52:16

Miło nam poinformować, że znane są już tematy Ligi Foto-Kuriera 2017.

Więcej informacji tutaj:
https://www.foto-kurier.pl/aktualnosci/wydarzenia/pokaz-5607-przedstawiamy-tematy-ligi-foto-kuriera-2017.html#czytaj
 


 
Autor posta:
Agnieszka Andrzejewska
Pniewy

Wątków: 1
Postów: 5
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 21-12-2016 19:07:41
Data edycji: 21-12-2016 19:20:01

Witam
Uważam tak jak Pan Krzysztof Firkowski, że przydała by się krótka rzetelna opisowa ocena fachowca przy zdjęciach, które posiadają pewne niedoskonałości... W końcu większość z nas, jest tu po to by się uczyć. Myślę, że byłoby z tego więcej korzyści oprócz nauki... Było by większe zainteresowanie portalem. Dołączało by więcej użytkowników chcących dowiedzieć się nad czym jeszcze powinni popracować, by ich fotografie były coraz lepsze...
Jestem początkującą amatorką fotografii i przyznam, że gdy tu trafiłam, nie miałam żadnego pojęcia o fotografowaniu pod względem technicznym. Pomoc uzyskałam od innych użytkowników. Bez pomocy utkwiłabym w martwym punkcie, co by mnie zniechęciło do dalszego publikowania moich zdjęć.
Wielu użytkowników może rezygnować z umieszczania swoich prac na portalu foto-kurier, właśnie z powodu niskich ocen, bez wyjaśnienia co jest nie tak w ich fotografiach... Wielu użytkowników widzi, że coś jest nie tak w danej fotografii, ocenia ją niżej leż nie potrafi konkretnie sprecyzować co jest nie tak (np. sam jest początkującym). Dlatego tak ważna była by opisowa ocena fachowca.
 



 
Autor posta:
Mirosław Gudowski
Szczecin

Wątków: 1
Postów: 14
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 16-01-2017 12:38:49

Czy do Ligi Foto Kuriera można zgłaszać zdjęcia ze znakami wodnymi?
 


 
Autor posta:
Artur Zachwieja
Opole

Wątków: 11
Postów: 115
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 29-01-2017 11:59:50

Witam
Może teraz dla odmiany coś w temacie dla którego został założony ten wątek ?

Nie każdy kupuje (może kupić, ma dostęp ) do papierowego wydania FK i wobec tego mam propozycję
Byłoby miło gdyby pod wyróżnionymi zdjęciami (o ile znajdują się w galerii internetowej?) w poszczególnych miesiącach (tematach) znalazła się informacja o uzyskanym miejscu (powiedzmy z pierwszej dziesiątki)
Tak samo jak to ma miejsce w przypadku "Zdjęcia Tygodnia", czy "Zdjęcia Miesiąca" .
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 455
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 29-01-2017 18:12:22
Data edycji: 29-01-2017 18:14:07

Szanowny Panie Arturze zainteresowanych uzyskaniem tej informacji zapraszamy do lektury Foto-Kuriera. Sprzedaż czasopisma utrzymuje ten serwis, w związku z tym wydawca nie będzie raczej zainteresowany zasugerowanymi zmianami w tej kwestii. Wszelkie aktualne informacje znajdują się w aktualnych wydaniach papierowych Foto-Kuriera lub jego wersjach elektronicznych.

https://www.foto-kurier.pl/ekiosk/index.html

W prenumeracie czasopismo jest o ok. 40% tańsze

https://www.foto-kurier.pl/26,prenumerata.html

Życzymy ciekawej lektury

Pozdrawiamy

Redakcja
 


odsłon wątku: 32437
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.109) / 0.099

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |