Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek Liga Foto - Kuriera.

Liga Foto - Kuriera.






 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 08-04-2019 10:30:47

Oczywiście pewnego rodzaju rozwiązaniem Pana problemu jest też dostęp elektroniczny do poszczególnych wydań

https://www.foto-kurier.pl/ekiosk/index.html

Wiele osób korzysta z dostępu elektronicznego, który jest też sporo tańszy.


Pozdrawiamy


Redakcja
 


 
Autor posta:
Luda Naklicka
Szczecin

Wątków: 0
Postów: 1
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 07-07-2019 12:01:26

Dzień dobry
Chciałam zapytać o taką sprawę,w związku z ty,że zmieniłam nazwę subdomeny,nagle znikła liczba wyświetleń i zaczynam tak jakby od początku t.z.mam tylko około 30 wyświetleń subdomeny.
Jak to się stało,czy to możliwe?
Bardzo proszęo wyjaśnienie sprawy.
 


 
Autor posta:
Krzysztof Firkowski
Łódź

Wątków: 0
Postów: 36
  Temat postu: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 16-09-2019 22:07:40
Data edycji: 16-09-2019 22:17:39

Ponieważ próba kontaktu poprzez zakładkę Twoja poczta w dniu 01.09. nie udała się - piszecie: chyba coś się urwało, bo dostaliśmy tylko kawałek wiadomości, a na maila wysłanego również w dniu 01.09.2019 na adres Redakcji (kolejny raz) nie otrzymuję odpowiedzi, ośmielam się napisać na Forum o kilku sprawach, które ostatnio nazbierały się w mojej pamięci i mimo, że to zabawa, to uważam, że warto podzielić się z Redakcją drobnymi uwagami. <br>1. W numerze 3/2019 wyczytałem z przyjemnością, że jedna z moich fotografii decyzją Jury zajęła 3 miejsce w pierwszym etapie Ligi Foto-Kuriera 2019. Na stronie z wynikami w papierowym wydaniu Foto-Kuriera znajduje się informacja, że nagrodą jest półroczna prenumerata miesięcznika Foto-Kurier. <br><br>Dziś mamy już wrzesień a nadal kupuję kolejne numery Foto-Kuriera w Empik-u, gdyż do tej pory nie otrzymałem żadnego numeru z przyznanej mi nagrody. Czyżby sponsor wycofał się z umowy? <br>Mam wrażenie, że ktoś zapomniał o jakimś tam Firkowskim. Mam zatem propozycję. Proszę o przysłanie (w ramach nagrody) tegorocznych starych już numerów od nr 3/2019 do aktualnego (które, jak wiem, nie wszystkie zostały sprzedane). Mam wśród znajomych osoby, którym z przyjemnością je sprezentuję. Są tam przecież w każdym numerze moje fotografie więc te okazowe pewnie przyczynią się do tego, że Redakcja zyska nowych czytelników. <br>2. Przy okazji nieśmiało się przypomnę, że Jury Ligi przyznało mi II miejsce w VI etapie - Przyroda. Tu też cierpliwie czekam, choć przyznam, że w ubiegłym roku już 6.07.2018 na forum Redakcja zamieściła informację, że: wczoraj wysłaliśmy wszystkie nagrody do  zwycięzców zakończonych etapów Ligi Foto-Kuriera - i przypomniała, że nagrody wysyłacie raz na kwartał. <br>3. Jak wytłumaczyć sobie i znajomym fakt, że wyróżnione w wydaniu papierowym np. w pierwszej dziesiątce etapu Ligi (np. 5, 6 miejsce) fotografie, na stronie Internetowej nie znajdują uznania i Redakcja ich nie poleca, choć inne, te które zajmują dalsze i bliższe miejsca - tak - redakcja Foto-Kuriera poleca?! Fakt! To tylko zabawa, ale ucząc się tajników fotografii, warto wiedzieć, dlaczego moja lub innych praca nie warta jest większej uwagi. <br>4. Czym (z formalnego punktu widzenia) różni się fotografia: z żabiej perspektywy od - nad nami - czy też od fotografii - krajobrazu? Oczywiście interpretacja tematu zależy i należy do twórcy! Ale czy przepiękny kadr przedstawiający w połowie (lub więcej) niecodzienny krajobraz a nad nim pozostałą część stanowi niebo, które na horyzoncie przedstawia jakieś, również niecodzienne zjawisko natury (np. błyski burzy, malowniczy zachód słońca czy zorzę polarną) jest rzeczywiście pracą zgodną z tematem: nad nami? Ale skoro Redakcja poleca, to chyba tak?!... Pamiętam ze szkoły notatki nauczycieli pod wypracowaniami: Praca piękna ale nie na temat - ndst. lub: Praca piękna ale obok zadanego tematu, ledwie go zahaczyłeś! <br> <br>Pozdrawiam <br>Krzysztof Firkowski <br>
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 21-09-2019 22:29:01

Miło nam poinformować o tym, że uprościliśmy dostęp do systemu przeglądania zdjęć w galerii. Teraz klikając w belkę główną w zakładkę GALERIA rozwija się menu z ważniejszymi polami dostępu do różnych galerii zdjęciowych. Po zalogowaniu się mamy też dostęp m.in. do własnego profilu i subdomeny. Jesteśmy pewni, że to rozwiązanie przyczyni się do lepszej komunikacji w serwisie.

Życzymy udanych zdjęć

Redakcja
 


 
Autor posta:
Krzysztof Firkowski
Łódź

Wątków: 0
Postów: 36
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 29-09-2019 11:16:12
Data edycji: 29-09-2019 11:42:21

Co o tym mam myśleć? <br>30.12.2018: wysłałem maila z pewnymi sugestiami na adres redakcja@foto-kurier.pl - brak jakiejkolwiek reakcji Redakcji. Przeszło - minęło! 01.09.2019: informacje poprzez stronę Internetową - Moja poczta https://www.foto-kurier.pl/poczta nie przechodzą (otrzymaliście połowę pierwszego zdania) - błąd na stronie (co potwierdziliście w odpowiedzi: chyba coś się urwało, bo dostaliśmy tylko kawałek wiadomości.). 01.09.2019 wysłałem na adres Redakcji redakcja@foto-kurier.pl maila (z aktualnymi do dnia dzisiejszego uwagami) - brak jakiejkolwiek reakcji Redakcji (mimo, że o wysłaniu maila poinformowałem Redakcję w dniu 04.09.2019 poprzez: Moja poczta https://www.foto-kurier.pl/poczta ). 16.09.2019 Umieściłem treść wcześniejszej korespondencji z 01.09. na forum: https://www.foto-kurier.pl/forum/topic-157-1-181-liga-foto-kuriera.html - brak jakiejkolwiek reakcji Redakcji, mimo, że zaraz pod moim postem 21.09.2019 umieściliście swoją notatkę.(Patrz powyżej.) ----------- Wprawdzie to podobno jedynie zabawa, ale muszę stwierdzić, że przykro mi! ---------Pozdrawiam --------------Krzysztof Firkowski
 






 
Autor posta:
Krzysztof Firkowski
Łódź

Wątków: 0
Postów: 36
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 13-10-2019 12:03:02

Dziś 13 października, wewnętrzny obowiązek spełniłem - zagłosowałem!
Mogę zajrzeć na Forum Foto-Kuriera. Oooo, tu bez zmian! Może nie do końca, bo widzę, że od mojego wpisu odnotowano ponad 250 wejść na tę podstronę! Czyli ktoś był zainteresowany...
Redakcjo jesteś tam?!
Śpisz?!
Nie odpiszesz czytelnikowi, który czeka...?
9 m-cy i 14 dni bez reakcji na info o pseudo-nagrodzie
ponad 7 m-cy na pierwszy i kolejne numery wydania papierowego w ramach półrocznej prenumeraty
ponad 4 m-ce na Lampę Manfrotto Lumimuse
1 m-c i 13 dni na odpowiedź na maila
28 dni na reakcję na post na portalu https://www.foto-kurier.pl/forum/topic-157-1-181-liga-foto-kuriera.html
14 dni na kolejny post umieszczony w tym samym miejscu.
Redakcjo - czytelnikowi wydania papierowego Foto-Kuriera nie odpiszesz?!
Na punkty w 2 ostatnich etapach tegorocznej Ligi Foto-Kuriera i zajęcie ostatecznie III miejsca już nawet nie liczę. Bo nawet w ostatnim, papierowym, październikowym numerze odnotowuję kolejne nieścisłości&#8230; Piszecie np., że po 7 etapie zajmuję II miejsce wspólnie z p. Bogusławem Wójcikiewiczem (150 pkt.), lecz ilość punktów jaka mi została zapisana (145), wskazuje na miejsce III - wspólnie z p. Maciejem Nowakiem. To właściwie ile punktów przyznało mi Jury/Redakcja i które to daje miejsce.
A właściwie: Jury/Redakcja &#8211; tzn. kto?
Redakcjo jesteś tam jeszcze?! Swemu stałemu od lat czytelnikowi nie odpowiesz?!
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 14-10-2019 14:39:24

Szanowny Panie Krzysztofie

Poniżej staramy się uporządkować nieco zagadnienia poruszane przez Pana.

Odnośnie punktacji w LIDZE FK. Liczba punktów się zgadza. Ma Pan ich 145, a po 7 etapach zajmuje Pan III miejsce wspólnie z Maciejem Nowakiem, który ma tyle samo punktów, czyli 145.
Faktycznie w publikacji, w wydaniu papierowym jest błąd, za który przepraszamy.

Odnośnie wygranych prenumerat. Nigdzie nie jest napisane, że otrzymuje Pan prenumeratę od danego numeru, w którym ogłoszono że Pan ją otrzymał.

Tzn. jeśli informacja została opublikowana np. w FK 4/19 tzn. że na pewno otrzyma Pan prenumeratę na wskazany okres od momentu, w którym zostanie ona wpisana do systemu. Z reguły dzieje się to raz na kwartał, ale faktycznie w Pana przypadku została ona wpisana dopiero 5 września od najbliższego możliwego wydania tzn. od FK 10/19, który został wysłany do prenumeratorów 3 października, czyli jest szansa, że go już Pan go otrzymał, więc nie bardzo wiemy o co Panu chodzi w tej kwestii. Pana numer prenumeraty to 26512.

Dlaczego zostało to wpisane dopiero 5 września?
Nie wiemy.
Wyciągnęliśmy wnioski z tej sytuacji i możemy jedynie przeprosić za opóźnienie.

Odnośnie pozostałych nagród. To informujemy, że wszystkie nagrody za różne konkursy za okres do FK 7/19 zostały wysłane do 5 września 2019 roku. Część kuponów wysyłana była mailem. Proszę sprawdzać skrzynki spamowe. Wysyłka nastąpiła z adresu dystrybucja@foto-kurier.pl. Nagrody miesięczne za LIGĘ FOTO-KURIERA zostały wysłane do FK 6/19 włącznie.

Jeśli chodzi o trzeci kwartał i o LIGĘ Foto-Kuriera to nagrody za etapy ogłoszone w FK 7, 8-9 i 10/19 będą wysłane w październiku. Bliżej końca miesiąca.

Jeśli nie otrzymał Pan jakiejś nagrody to prosimy o wysłanie w tej sprawie maila na adres dystrybucja@foto-kurier.pl będziemy sprawdzać przyczyny zaistniałej sytuacji.

Prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość i życzymy udanych zdjęć

Pozdrawiamy

Redakcja

 


 
Autor posta:
Krzysztof Firkowski
Łódź

Wątków: 0
Postów: 36
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 14-10-2019 19:21:18

Wypada mi się cieszyć, że otrzymałem wreszcie nieco odpowiedzi na moją liczną korespondencję.
Cieszę się również, że dziś tj. 14.10.2019 otrzymałem pierwszy egzemplarz prenumeraty - nagrody z FK nr 3/19.
Nie cieszy mnie fakt, że jak piszecie: nie bardzo wiecie o co mi chodziło w tej kwestii.
Jeszcze raz przeczytałem moją korespondencję od XII/2018 i... Waszą dzisiejszą odpowiedź - DZIĘKUJĘ!

Wszystko jasne!

Pozdrawiam
Krzysztof Firkowski
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 15-10-2019 18:03:26

Wygląda na to, że mamy kolejny rekord Polski w dostarczaniu przesyłek przez pocztę naszą kochaną. 11 dni z Warszawy do Łodzi to słuszny wynik...

Widocznie w tej kwestii się nic nie zmieniło od lat

Cieszymy się z Panem, że wreszcie coś nam się udało.

Pozdrawiamy
Redakcja
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 15-11-2019 18:55:33

Miło nam poinformować, że w tym tygodniu zakończyliśmy proces wysyłki do nagrodzonych wszystkich kuponów i nagród, które przysługiwały zwycięzcom konkursów, których wyniki ogłoszono do FK 10/19 włącznie. Prosimy o sprawdzanie skrzynek mailowych i spamów i gratulujemy zwycięzcom. Gdyby do kogoś nie dotarła jeszcze nagroda to prosimy o wysłanie stosownej informacji na adres dystrybucja@foto-kurier.pl.

Pozdrawiamy

Redakcja
 



 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 11-02-2020 21:51:56

Każda Liga Foto-Kuriera, więc i ta przypadająca na rok 2020 ma swoich sponsorów. Tym razem obok firm EPSON, Focus Nordic (Hanhel) i Aster (Wacom) pojawiła się ponownie firma Foto 7 będąca przedstawicielem Manfrotto. Nowe cenne nagrody i nowy termin nadsyłania prac na I etap Ligi FK Zdjęcia na temat "Spojrzenie" przyjmujemy do 16 lutego. Zapraszamy do wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji.

https://www.foto-kurier.pl/galerie/154,1,01-spojrzenie/

Redakcja
 


 
Autor posta:
Krzysztof Firkowski
Łódź

Wątków: 0
Postów: 36
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 30-04-2020 10:04:19

Podobno (zgodnie z regulaminem) "zdjęcia, które zajęły punktowane miejsce w jednej z poprzednich edycji Ligi Foto-Kuriera nie będą brane pod uwagę przez Jury podczas wyboru fotografii do tegorocznej edycji." Czy to prawda?
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 30-04-2020 13:17:21

Witamy

Taki jest zapis w regulaminie. Chodzi nam o to, żeby w konkursie brały udział nowe zdjęcia tzn. nie publikowane u nas wcześniej. W miarę możliwości wyłapujemy takie prace.

Pozdrawiamy

Redakcja

 


 
Autor posta:
Krzysztof Firkowski
Łódź

Wątków: 0
Postów: 36
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 30-04-2020 13:32:26

W takim razie, zdjęcie, któremu Jury/Redakcja przyznała II miejsce w III etapie konkursu 2020 - "Forma" dostało się do ścisłej dziesiątki w 2017 roku w temacie "Sport".
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 01-05-2020 21:59:01

Szkoda, że nie napisał Pan tego wcześniej. Sprawdzimy i wrócimy do tematu

Pozdrawiamy

Redakcja
 



 
Autor posta:
Krzysztof Firkowski
Łódź

Wątków: 0
Postów: 36
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 01-05-2020 23:48:14

Kiedy tylko w Waszym e-kiosku udostępniliście możliwość przeglądania Foto-Kuriera (4-5/2020), przejrzałem je i zauważyłem na stronach z wynikami Ligii Fot-Kuriera wyróżnione na II miejscu zdjęcie, które już wcześniej widziałem w papierowym wydaniu pisma. Sprawdziłem ten fakt i po kilku minutach poprosiłem na forum o odpowiedź, czy to prawda, że  "zdjęcia, które zajęły punktowane miejsce w jednej z poprzednich edycji Ligi Foto-Kuriera nie będą brane pod uwagę przez Jury podczas wyboru fotografii do tegorocznej edycji." Po udzieleniu potwierdzającej odpowiedzi przez Redakcję, poinformowałem Was, że zdjęcie, któremu Jury/Redakcja przyznała II miejsce w III etapie konkursu 2020 - "Forma" dostało się do ścisłej dziesiątki już w 2017 roku w temacie "Sport". Minęło raptem 3,5 godziny od przejrzenia wydania w e-kiosku! To przecież nie ja mam za zadanie utrzymywać porządek w dokumentach i źle świadczyłoby o mnie, gdybym wcześniej podejrzewał Was o to! Wystarczy przecież przechowywać fotografie zgłoszone do Ligii w oddzielnych folderach poszczególnych uczestników i je przejrzeć.
Z wyrazami szacunku
Krzysztof Firkowski
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 04-05-2020 11:04:41

Ma Pan rację Panie Krzysztofie. Dziękujemy za czujność. Zdjęcie Pana Adama Kota zostało zdyskwalifikowane.

Pana szybka reakcja umożliwi nam dokonanie zmiany również w wydaniu papierowym.

Pozdrawiamy

Redakcja
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 04-05-2020 12:47:48

Po dokładnej analizie nadesłanego zdjęcia do LIGI FK 11/2017 i do 3 etapu LIGI w 2020 roku stwierdzamy, że nadesłane zdjęcia różnią się. Są to dwa różne ujęcia tej samej zawodniczki. Tym samym Pan Adam Kot nie naruszył regulaminu. W związku z tym nasza informacja zamieszczona powyżej z godziny 11:04 została anulowana, a tym samym uwaga Pana Krzysztofa Firkowskiego okazała się niesłuszna. W konsekwencji powyższych zdarzeń zdjęcie Pana Adam Kota pozostaje na 2 pozycji w 3 etapie LIGI FK.

Za zamieszanie przepraszamy. Decyzję jury redakcyjnego uważamy za ostateczną.

Pozdrawiamy i dziękujemy za czujność

Redakcja
 


odsłon wątku: 32468
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.132) / 0.120

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |