Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek Liga Foto - Kuriera.

Liga Foto - Kuriera.






 
Autor posta:
Ewa Kolibczyńska
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 51
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 18-09-2015 08:34:23

Dzisiaj sytuacja bez zmian... w dalszym ciągu zdjęcia wgrać nie mogę.....................
 


 
Autor posta:
Ewa Kolibczyńska
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 51
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 18-09-2015 15:03:03

Witam Panie Pawle,
chyba nie w tym rzecz, od wielu lat korzystam z komputera stacjonarnego, przeglądarki najczęściej Google Chrome (wersję sprawdzę), problemów nie było. Kod oczywiście prześlę na wskazany adres... ale przed momentem wykonałam Z POWODZENIEM próbę wgrania zdjęcia opłaconego SMS-em - nie miałam żadnych problemów, kod zadziałał natychmiast. Cała operacja trwała może 3 minuty.... tylko, że SMS-y są droższe więc nie widzę powodu, dla którego miałabym nie korzystać z udostępnionej przez portal alternatywnej formy: opłaty za pomocą przelewu bankowego.
Pozdrawiam
 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 18-09-2015 19:07:59

Szanowna Pani Ewo proszę przesłać na wskazany przez Pana Pawła adres informacje, o które prosił. Z tego co zauważyliśmy zarówno w dniu dzisiejszym jak i wczorajszym dokonywano skutecznie transakcji związanych z LIGĄ za pomocą przelewów. Z tego co zauważyłem, śledząc ten wątek to drugi raz ma Pani problem z wgrywaniem zdjęć do LIGI.

Jeśli ktoś z Państwa miał jeszcze jakieś problemy z wgrywaniem zdjęć do LIGI w dniu dzisiejszym to prosimy o informację na forum na ten temat lub o wysłanie maila na adres redakcja@foto-kurier.pl.

Według naszej wiedzy tak nie powinno być.

Pozdrawiam

KP
 


 
Autor posta:
Maciej Nowak
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 37
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 18-09-2015 19:36:42

Szanowny Panie Krzysztofie,
Ja dzisiaj też spróbowałem wysłać zdjęcie z płatnoscią payU i tym razem juz otrzymałem mailem kod ale dalej było to samo co u Ewy - komunikat ze jest to nieprawidłowy kod. Napisałem zreszta juz tez maila do redakcji. Ja mam duży kłopot bo nie mogę w ogóle ze swojego telefonu płacić przez sms (służbowy i zablokowany na takie transakcje), więc dla mnie jedyna możłiwosc udziału w konkursie to płatnosci przelewem przez payU ! Chyba ze będe kazde zdjęcie z potwierdzeniem płatności wysyłal mailem do redakcji... ale to chyba nie jest rozwiązanie docelowo akceptowane :/
Pozdrawiam, wciąż z nadzieją na skuteczną naprawę.
 


 
Autor posta:
Ewa Kolibczyńska
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 51
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 18-09-2015 20:04:44

Szanowny Panie Krzysztofie,
Wszystkie informacje przesłałam e-mailem 2 godziny temu na wskazany przez Pana Pawła adres.
Zgadza się, miałam już raz problem z wgrywaniem zdjęć na początku roku ale wtedy wina leżała po mojej stronie - po konsultacjach z Panem Pawłem okazało się, że w tytule zdjęcia użyłam tzw. "znaku zabronionego" (ukośnik), co skutkowało odrzucaniem zdjęcia.
Pozdrawiam

PS. Nadmieniam, że na "co dzień" dokonuję różnych transakcji /przelewów/zakupów przez internet (również za pośrednictwem PayU) z mojego komputera i podobnych kłopotów z transferem nigdy nie miałam.
 



 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 22-09-2015 14:04:16

Panie Maciej i Pani Ewo z tego co mi wiadomo problem dotyczy tylko Państwa. Pozostałe płatności wpływają bez problemu. Przynajmniej nikt tego do nas nie zgłaszał.

Obawiam się, że problem nie leży zatem po naszej stronie.

Panie Macieju zawsze istnieje możliwość nagrania zdjęć na płytę CD i wysłanie jej do nas wraz z kuponami wyciętymi z Foto-Kuriera. Można też wysłać wydruki pocztą z dołączonym oryginalnym kuponem.

Wiele osób z sukcesem korzysta z tej formy zgłaszania prac.

Pozdrawiam

KP
 


 
Autor posta:
Ewa Kolibczyńska
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 51
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 22-09-2015 14:22:36

Witam,
nie jestem informatykiem więc trudno mi na równi polemizować w poruszonym temacie ale.... dlaczego wcześniej (problem zaistniał dopiero na początku września) mogłam bez problemu dokonywać przelewów z konta, a otrzymywane kody były aktywne - nadmieniam, że sprzęt i oprogramowanie na którym pracuję nie uległ u mnie zmianie. Dlaczego kody otrzymane przy korzystaniu z formy SMS-owej SĄ AKTYWNE ? Chciałabym zrozumieć ten mechanizm........ po prostu TEN TYP (ja) tak ma ;)
Pozdrawiam,
E.K.
 


 
Autor posta:
Maciej Nowak
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 37
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 22-09-2015 16:10:13

Witam,
rzeczywiście dziwne że inni nie zgłaszaja tego problemu, może nie korzystaja z przelewów? Ja spróbowałem własnie przed chwila wysłac przelewem opłatę ale tym razem z innego banku - z PKO SA, a nie jak poprzednio z mBanku. Ale nic to nie zmieniło, wydałem kolejne 4,90 a kod jaki dostałem jest dalej "nieprawidłowy".
Podobnie jak pisze powyżej Ewa, sprzętu ani oprogramowania nie zmieniałem, nie mam pojęcia co się stało. Intryguje mnie to ze najpierw zgłaszaliśmy problem ze nie dostajemy w ogóle kodu po wpłacie przelewem z konta bankowego. Potem, ponoć u Państwa informatycy cos naprawili i rzeczywiscie, kod juz od jakiegos czasu po opłaceniu zdjęcia jest od razu mailem dosyłany, ale po wpisaniu go i wysłaniu pojawia sie ten komunikat "wpisałeś nieprawidłowy kod". Tak więc widać z tego i rozumiem ze coś w tej sprawie Wasi spece robili i zmienili, to może moga jednak do końca rozpoznac przyczynę i ostatecznie jej zaradzić?
Potwierdzenie ze opłata jest dokonana z payU otrzymałem, pieniądze z mojego konta wyszły, więc ponownie wyślę ten felerny kod wraz ze zdjęciem mailem do redakcji FK z prośba by je zaakceptowac w konkursie Liga. Mam nadzieje ze to możliwe, podobnie jak wszystkie poprzednio tak wysłane?
Pozdrawiam.
 


 
Autor posta:
Ewa Kolibczyńska
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 51
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 23-09-2015 14:43:14

Witam.... i przepraszam... ale nie bardzo wiem o co chodzi ??
Nie dokonywałam wczoraj żadnej płatności przelewem z konta bankowego, a o godz. 17.10 dostałam z FK nowy kod aktywacyjny... jestem już całkiem zdezorientowana. Napisałam o tym na adres platnosci@foto-kurier.pl (zgodnie z informacją podaną w otrzymanym e-mailu), z prośbą o komentarz... ale moja skrzynka odbiorcza jest pusta... dlatego znowu zawracam głowę na FORUM. Nadmienię jeszcze, że przed chwilą spróbowałam z tego kodu skorzystać: pojawił się niezmienny komunikat "wpisałeś nieprawidłowy kod".
Myślę, że nie popełnię nietaktu, gdy poinformuję.... że Maciej dostał wczoraj 2 (DWA) kody - pierwszy po dokonaniu przelewu o czym pisze wyżej, a chwilę potem drugi...... też nieaktywny.

Pozostają więc na razie alternatywne formy przesyłania zdjęć do konkursu, niestety.... wciąż jednak mam nadzieje, że blokada z czasem zniknie...
Pozdrawiam,
E.K.

PS. Nie pisałabym już tego posta ale kompletny opis problemu może przyda się komuś, kto napotka na podobne trudności... czego oczywiście nikomu tj. ani Userom ani Redakcji nie życzę ;)

 


 
Autor posta:
Ewa Kolibczyńska
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 51
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 23-09-2015 22:41:54

Panie Pawle,
Dziękuje za wyjaśnienie... szkoda, że wraz z wczoraj otrzymanym kodem do wgrania zdjęcia testowego nie dostałam stosownego wyjaśnienia, wtedy nie podnosiłabym tego tematu na FORUM.
Jednak aby uniknąć dalszych nieporozumień prosiłabym jeszcze o doprecyzowanie:
1. czy te dwa kody, które otrzymałam dzisiaj mają mi posłużyć do wgrania tych zdjęć, które przesłałam już do Redakcji e-mailem wraz z potwierdzeniem zapłaty aby formalnie znalazły się (były widoczne) w galerii konkursowej
2. czy też mają mi posłużyć do wgrania kolejnych 2 zdjęć... według mnie NIE, bo nie wniosłam przecież aż  tylu opłat (czterech)
Mam nadzieję, że to już koniec Państwa i naszych kłopotów i kolejna próba (jutro) wgrania zdjęć konkursowych będzie udana.
Pozdrawiam,
Ewa k.
 



 
Autor posta:
Tomasz Banaszek
Tanowo

Wątków: 0
Postów: 6
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 24-09-2015 13:45:48
Data edycji: 24-09-2015 13:46:23

Problem nadal istnieje dla przeglądarki Chrome. Wcześniej zostały przez 2 kolejne dni dodane 3 fotografie do innych kategorii (2 jednego dnia, 1 następnego).

Wykonałem następujące kroki:
1. wypełnienie formularza dot. zgłaszanej fotografii
2. wybór fotografii
3. wybór opcji płatności SMS
4. wysłanie sms pof 7555 KOD.FK1
5. wpisanie otrzymanego kodu do formularza
6. kliknięcie przycisku dodającego fotografię.

Zaobserwowane zachowanie:

po kliknięciu przycisku dodającego fotografię, serwer zwrócił pustą strone (zero komunikatu).
Wciśnięcie prztycisku f5 powoduje wyświetlenie informacji o tym, że kod jest już nieaktywny (próba ponownego przesłania formularza).

Testowane było na 4 kolejno zwróconych kodach SMS. Za każdym razem ten sam rezultat.

Wygląda na to, jak by serwer miał problem z obsłużeniem danych wejściowych.

Kolejny zauważony błąd serwera, jest, gdy wysyła sie plik o wielkości zbliżonej do 2 MB ( np. 1,88 MB). Serwer uznaje to za plik większy niż 2 MB - jest więc błąd w przeliczaniu rozmiaru pliku.
 


 
Autor posta:
Ewa Kolibczyńska
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 51
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 24-09-2015 23:47:21

Nie doczekawszy się odpowiedzi Redakcji na mój ostatni post, wiedziona ciekawością, zdecydowałam się podejść do kolejnej próby wgrania zdjęcia (wysłanego wcześniej e-mailem na adres Redakcji. - nareszcie UDAŁO SIĘ ! A przecież nic się nie zmieniło w moim sprzęcie i procedurze postępowania... czyżby chochliki szalały ?

Ponawiam prośbę o informacje, czy drugi kod mam wykorzystać do wgrania zdjęcia, które wraz z potwierdzeniem wpłaty jako pierwsze przesłałam do Redakcji droga mejlową ?

Dziękuję, trochę to trwało ale mam nadzieję, że to koniec kłopotów i następna pełna transakcja (od przelewu do wgrania zdjęcia) przebiegnie pomyślnie.
Pozdrawiam,
Ewa K.
 


 
Autor posta:
Maciej Nowak
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 37
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 25-09-2015 09:55:21

Witam Szanowną Redakcję,
niestety ja nie mam wciąż możliwości przesłania zdjęcia z płatnością przelewem z konta bankowego, ostatnia n-ta już moja próba (tym razem próbowałem tez z innej przeglądarki - Int.Explorera) zakończyła sie tym samym komunikatem - "nieprawidłowy kod" (a przelew oczywiście do FK poszedł). Próbowałem też użyć ten "nadliczbowy" kod jaki nieoczekiwanie dostałem niedawno mailem (ale bez żadnej informacji o co chodzi!?) z FK, podobnie jak dostała go Ewa K. Ale też nie działa!
Wygląda na to, że z powodu braku narzędzia do wysyłania zdjęć (wysyłanie pocztą na cd z kuponami jest dla mnie zbyt czasochłonne) muszę siłą faktów zrezygnować z udziału w finiszu konkursu Ligi. Szkoda...
Pozdrawiam
MN
 


 
Autor posta:
Maciej Nowak
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 37
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 25-09-2015 11:59:46

Dzień dobry ponowne dziś,
spróbowałem jeszcze ostatniej szansy czyli wysłac zdjęcia wraz z przelewem logując sie na portalu FK z innego komputera. I dalej to samo, czyli komunikat ze nieprawidłowy kod aktywacyjny! Nie jestem specjalistą w tej branży ale na logikę rozumiem ze nie jest to problem u mnie w komputerze tylko chyba coś nie tak jest w moim koncie na portalu FK... ??? Czy ktoś coś może w tym pomóc, podpowiedzieć, czy to jest po prostu już nie do rozwiązania?
 


 
Autor posta:
Tomasz Banaszek
Tanowo

Wątków: 0
Postów: 6
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 25-09-2015 13:35:48
Data edycji: 25-09-2015 13:39:07

Wydaje mi sie, że przy ostatnim update (jezeli tako w ogóle był) jest bład w implementacji serwera. Stąd problem z przetwarzaniem kodu, czy danych wejściowych.

Napewno jest problem z rozpoznawaniem wielkości przesyłanego pliku. Autor serwera - lub firma za niego odpowiedzialna - powinna zrobić review kodu i poprawić bład. Inaczej będzie się to powtarzać - co nie wpływa dobrze za równo na opinię Foto-Kuriera, jak i demotywuje do wrzucania fot do galerii konkursowych...

wiem, że takie sprawy większość redakcji czasopism bagatelizuje i robi mocno po kosztach - ale czasem lepiej jest wybrać drożsżą opcję i dostać stabilny produkt. Obecny CMS używany przy zarządzaniu FotoKurierem ma naprawdę sporo bugów - poczynając od odwrotnej kolejności przewijania galerii, na licznych krzaczkach i duperelach kończąc.
 



 
Autor posta:
Ewa Kolibczyńska
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 51
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 25-09-2015 14:26:31

Witam znowu... a myślałam, że to już koniec problemów
Przed paroma chwilami dokonałam pełnej operacji: od przelewu bankowego do próby wgrania zdjęcia - niestety otrzymany KOD jest znowu NIEAKTYWNY... a kasa poszła. Próbowałam trzykrotnie ... nic z tego
A na dodatek tego wszystkiego informuję, że ten drugi kod, który otrzymałam 23 września też nie działa (!) - moje nadzieje były więc próżne
Czy da się coś z tym zrobić... ?

PS. Planowałam posłużyć się jeszcze komputerem męża... ale z postu Maćka wynika, że nie warto....
E. K.

 


 
Autor posta:
Ewa Kolibczyńska
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 51
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 25-09-2015 14:32:08

.... a SMS-owa operacja przebiega bez zarzutu.... portal kody przyjmuje... właśnie wgrałam zdjęcie...

 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Liga Foto - Kuriera.
Data dodania: 29-09-2015 16:06:49
Data edycji: 29-09-2015 16:08:33

Pani Ewo proszę jednak spróbować z komputera pani męża. Jak to nie pomoże to proszę przesłać zdjęcie, które Pani wgrywa na adres redakcja@foto-kurier.pl. Może problem leży po stronie pani zdjęcia. Jest Pani jedyną osobą w serwisie, która zgłasza tego rodzaju problem. Pozdrawiamy
Redakcja
 


odsłon wątku: 32463
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.145) / 0.129

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |