Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek Szanowni Panowie !

Szanowni Panowie !






 
Autor posta:
Marcin Stiebal
Krzeszowice

Wątków: 2
Postów: 24
  Temat postu: Szanowni Panowie !
Data dodania: 16-02-2013 22:13:46

Szanowni Panowie "Debeściaki mistrzowie i profesjonaliści" robicie pięknę zdjęcia pełne głębi tonacji i super swiatła. Zapewne dysponujecie też super profesjonalnym sprzętem , i stąd moje pytanie! Gardzicie amotorami hobbystami ? Dlaczego nie oceniacie ich prac? Wydaje Wam się, że same szóstki otrzymywane właśnie przez amatorów nobilituje Was do pogardy właśnie dla nich ? My Maluczki nie jesteśmy po szkołach, kursach i technikach fotograficznych ! Doceńcie to ja i my doceniamy Was w ocenach i komentarzach. Pozdrawiam ms.
 


 
Autor posta:
Robert Babisz
Głogów

Wątków: 0
Postów: 40
  Temat postu: Re: Szanowni Panowie !
Data dodania: 18-02-2013 12:46:13

Po co "profesjonaliści" mieli by się udzielac jeśli każda obiektywna ocena pociągnie za sobą odwet i nieprzyjemności ?
Tak to jest że ci najlepsi wrzucają zdjęcia i z reguły są nieaktywni...Admini tak czy owak się z tego cieszą bo mają bdb zdjęcia które podnoszą poziom i prestiż portalu.
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Szanowni Panowie !
Data dodania: 15-03-2013 00:30:43

Panie Marcinie

Przypuszczam że ocen było by więcej gdyby użytkownicy byli gotowi z pokorą je przyjąć i gdyby nie odwdzięczali się szybko "życzliwą" rewizytą.

Oczywiście są wyjątki ale zapamiętać w morzu użytkowników kto jest gotowy przyjąć tzw gorzką prawdę a kto woli słodkie kłamstwo jest trudno.

Na szczęście jednak Pańska wypowiedź mnie nie dotyczy bo ja ani nie jestem profesjonalistą ani też nie mam profesjonalnego sprzętu ani też nie kończyłem szkół fotograficznych

Gorąco pozdrawiam - pełen szacunku współhobbysta JS
 


 
Autor posta:
Marcin Stiebal
Krzeszowice

Wątków: 2
Postów: 24
  Temat postu: Re: Szanowni Panowie !
Data dodania: 15-03-2013 09:21:40

Szanowny Panie Januszu! Słusznie Pan zauważył, że moja wypowiedź na łamach tego szanownego forum nie była skierowana do Pana. Właściwie nie była skierowana do nikogo konkretnego i do nikogo bezpośrednio, a jest to tylko zbiór luźnych obserwacji poczynionych na łamach tego portalu i myślę wyrażająca opinię sporej liczby użytkowników. Ale to oczywiście tylko moje prywatne przemyślenia. Co do „życzliwej rewizyty” jak Pan to ładnie ujął, to jest to niestety problem Doś często spotykany wśród użytkowników. Co zrobić z sytuacją, gdy pod wyjątkowym zdjęciem z oceną 20 X 6 ocenionym na szóstką nawet przez dwójkę moderatorów nagle z kapelusza pojawia się piątka i to od gościa, którego pracę można uznać, co najwyżej za średnie ? Jak Pan to nazwie?! Myślę, że trochę pokory i samokrytyki przyda się tu każdemu z nas bez znaczenia jak piękne fotografie robi, a atmosfera zawiści i wrogości powinna być jak najszybciej eliminowana z tego portalu, gdyż w większości i to znacznej większości przeważają tu ludzie otwarci, pełni piękna i niezmiernie życzliwi, których nota bene serdecznie pozdrawiam. Łącząc szacunek amator hobbysta ms.
 


 
Autor posta:
Anna Cichocka
Dzierżoniów

Wątków: 0
Postów: 13
  Temat postu: Re: Szanowni Panowie !
Data dodania: 10-04-2013 21:49:06

Witam,,,jestem tu od kilku dni, postanowiłam założyć tu konto tak przypadkowo ,gdzieś zobaczyłam na Facebooku u kogoś i oto jestem,Wystawiam swoje prace i w opisie napisałam że jestem osobą początkującą.Pod pewną pracą napisałam prośbę aby ten kto może napisał co jest nie tak,uczę się i będzie to pomocne dla mnie....dostawałam oceny różne ale nikt nie napisał co komuś się nie podoba i wydaje mi się że jeśli każdy kto daje niską ocenę napisał za co ,było by bardzo dobrze bo tak się uczymy, za pomocą rad,podpowiedzi, wytykania błędów.
pozdrawiam,...amatorka,hobbystka,A.C.
 






 
Autor posta:
Marcin Stiebal
Krzeszowice

Wątków: 2
Postów: 24
  Temat postu: Re: Szanowni Panowie !
Data dodania: 10-04-2013 22:55:27

Szanowna Pani Agnieszko! Ludzie w przeróżny sposób reagują na... jak to Pani napisała "wytykanie błędów" jedni podziękują inni się obrażą a jeszcze inni przyjdą z odwetem za próbę krytyki ich wspaniałego dzieła. Z drugiej jednak strony jak uzyskać obiektywizm w ocenie? Uznać swoje własne prace za doskonałe, czy tylko dostatecznie dobre? Przekrój merytoryczny prac tutaj prezentowanych jest naprawdę spory a i gusta przeróżne, tak że i oceny rozrzut mają czasem naprawdę spory. Witam panią serdecznie na tym portalu. Życzę wytrwałości i wyśmienitych zdjęć. Z poważaniem ms.
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Szanowni Panowie !
Data dodania: 10-04-2013 22:57:08

Pięknie Pan to ujął Panie Marcinie.
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: Szanowni Panowie !
Data dodania: 12-04-2013 22:52:04

Również popieram wypowiedź Pana Marcina... na portalu znajdują się użytkownicy którzy dzięki niskim ocenom bądź komentarzom doskonalą swoje umiejętności i chcą to robić, przez co jak Pan napisał Panie Marcinie, podziękują za taki komentarz który wytknie im błędy... niestety jest i taka część użytkowników którym ślepy wyścig o tytuł miesiąca bądź inny przysłania zupełnie obiektywną krytykę własnych jak i cudzych zdjęć...

tak czy siak, nigdy nie zadowolimy w 100% wszystkich...

pozdrawiam wszystkich


 


 
Autor posta:
Anna Cichocka
Dzierżoniów

Wątków: 0
Postów: 13
  Temat postu: Re: Szanowni Panowie !
Data dodania: 13-04-2013 17:09:59

Nie wiem jak tak na prawdę tutaj jest ale ja uważam że jeśli ktoś mi napisze...zły kadr,nie ostro, przepalone itd to na następny raz pamiętam o wszystkim i wiadomo że nikt w rok tego wszystkiego nie ogarnie..bo jak, trzeba być cierpliwym ,w każdym razie z mojej strony nikt nie przeczyta komentarza za odwet u mnie bo jak już wspomniałam jestem amatorką,od roku mam aparat w rękach i trzeba być głupcem by się wypowiadać na temat o którym nie ma się zielonego pojęcia...ja jestem za by mi każdy pisał co jest nie tak w moich fotkach i wcale się nie obrażę,będę wdzięczna bo dzięki takim uwagom stajemy się mądrzejsi....pozdrawiam wszystkich weekendowo.
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: Szanowni Panowie !
Data dodania: 13-04-2013 17:20:18

no widzi Pani, Ja również oczekuję tego samego, ale są osoby tak dumne ze swoich prac że wskazówkę w komentarzu potraktują jako urazę i uznają ją jako starter do odwetu...

niestety...

pozdrawiam również
 



 
Autor posta:
Anna Cichocka
Dzierżoniów

Wątków: 0
Postów: 13
  Temat postu: Re: Szanowni Panowie !
Data dodania: 13-04-2013 17:24:28

Ok, rozumiem..ale ,każdy kto u mnie zostawi komentarz może być spokojny...ja nie jestem złośliwa a tym bardziej że chcę się uczyć i chętnie zapraszam wszystkich..
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: Szanowni Panowie !
Data dodania: 13-04-2013 17:26:22

to jest nas dwoje
 


 
Autor posta:
Anna Cichocka
Dzierżoniów

Wątków: 0
Postów: 13
  Temat postu: Re: Szanowni Panowie !
Data dodania: 13-04-2013 17:28:19

Miło, i może jeszcze ktoś do nas dołączy?...zobaczymy...
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: Szanowni Panowie !
Data dodania: 13-04-2013 17:32:38

myślę że na tym portalu jest bardzo dużo ludzi z takimi przekonaniami... a rodzynki zawsze jakieś się znajdą... do pewnych rzeczy po prostu trzeba dojrzeć, proszę mi wierzyć.
 


 
Autor posta:
Anna Cichocka
Dzierżoniów

Wątków: 0
Postów: 13
  Temat postu: Re: Szanowni Panowie !
Data dodania: 13-04-2013 17:51:40

hahhaha..na pewno..i wierzę i myślę że nie należy zwracać na takich uwagi...czyli złośliwe podejście do sprawy, nie warto...ktoś mądry mnie tego nauczył i działa.
 



 
Autor posta:
Marcin Stiebal
Krzeszowice

Wątków: 2
Postów: 24
  Temat postu: Re: Szanowni Panowie !
Data dodania: 13-04-2013 19:08:26

Forum ożyło! Jak miło się czyta takich idealistów jak Wy Drodzy Państwo. Marzeniem mym jest taki idealizm, aby co lepsi fotografowie udzielali wskazówek tym początkującym czy też troszkę słabszym, aby siła naszych pięknych prac stanowiła dobro narodowe. Nasze wspólne a i eksportowe. Odrobina bezinteresowności nikomu nie zaszkodzi a nie jednemu pomoże. Wierzę w to całym sercem!
 


 
Autor posta:
Robert Babisz
Głogów

Wątków: 0
Postów: 40
  Temat postu: Re: Szanowni Panowie !
Data dodania: 13-04-2013 19:22:12

nikt nikomu za darmo nie będzie pomagał...takie życie.
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: Szanowni Panowie !
Data dodania: 13-04-2013 19:40:07

Panie Robercie, jeśli w kimś żyje prawdziwa pasja, to raczej nie będzie pobierał opłat za dobre słowo... dla takiego człowieka pomoc to już nagroda.
 


odsłon wątku: 3167
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.092) / 0.079

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |