Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek jak uzbierać 21 gwiazdek?

jak uzbierać 21 gwiazdek?






 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: jak uzbierać 21 gwiazdek?
Data dodania: 11-06-2013 19:41:21

witam, temat może banalny, ale jak to możliwe, że jest tylu użytkowników, bardzo dużo aktywnych a najlepsze zdjęcie mają ledwo powyżej 41 ocen... czy użytkownicy nie oceniają zdjęć? czy tylko mega dobre zdjęcia zasługują na ocenę... jest tyle wspaniałych zdjęć które ledwo co dziergają 6-9 ocen... wstawiłem ten temat ponieważ zastanawiam się czy tylko "wybrani" zasługują na gwiazdkę czy zdjęcie musi być na prawdę bardzo bardzo dobre...

zdaję sobie sprawę że kilka osób napisze że gwiazdki się nie liczą, ważne jest fotografowanie... ok, ale bądźmy szczerzy, docenienie naszego zdjęcia bardzo się liczy dla każdego... a z drugiej strony pomaga w dążeniu do uzyskania coraz lepszego zdjęcia (tak było w moim przypadku) by uzyskać w końcu 6 gwiazdek...

zatem podsumowując, jak bardzo trzeba być aktywnym by uzyskać więcej ocen? a może to nie na tym polega??
 


 
Autor posta:
Agnieszka Rusinowska
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 15
  Temat postu: Re: jak uzbierać 21 gwiazdek?
Data dodania: 11-06-2013 22:10:15

Panie Łukaszu od jakiegoś czasu obserwuję pewną strategię stosowaną przez kilku użytkowników (użytkowniczek),polegającą na wystawianiu maksymalnych ocen w ilościach hurtowych pod wszelkimi "pstrykami" do tego komentarz pełen hymnów pochwalnych i sukces gwarantowany... Co najdziwniejsze obdarowani rewanżują się tym samym,co skutkuje pokaźną ilością ocen pod wszelkimi pracami tych osób.
Czy naprawdę na tym to polega? Być może to chęć zdobycia "tytułu" zdjęcia miesiąca zmusza niektórych do pozyskiwania gwiazdek w taki właśnie sposób. Efektem takich praktyk jest to,że ocena "6" straciła na wartości a "5" dostają zarówno świetne prace z drobnymi niedociągnięciami jak i fotograficzne koszmarki.
Proszę zwrócić uwagę,że dobre prace same się bronią,bez "nadmiernej" aktywności autorów.
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: jak uzbierać 21 gwiazdek?
Data dodania: 12-06-2013 00:04:06

Temat ocen to temat rzeka.

I zapewne ten post też nie wyczerpie kwestii.

Wycofanie się z powszechnego oceniania to wina gniewnych reakcji osób niezadowolonych z takiej szczerości (wystarczy popatrzeć co się działo ostatnimi czasy z Panem Zachwieją).

Za taki stan winię między innymi administratorów którzy dopuszczają do takich sytuacji a sami też angażują się znikomo.

Inny problem to brak czasu.

Na dziś widać że w portalu istnieje plebiscyt popularności i rozdawnictwo szóstek.
I ja cenię sobie spokój który mam od czasu wyławiania tylko najatrakcyjniejszych prac.

Ktoś kiedyś proponował wycofanie się z oceniania na rzecz opcji: TAK, NIE. Szóstka zaczęła przypominać formę TAK a każda inna ocena NIE. Która praca zdobywa więcej TAK ta zwycięża.

Pociesza mnie to że niewiele forów w całej sieci ma umiejętnie rozwiązaną kwestię ocen i że tym samym nie jesteśmy jakimś smutnym wyjątkiem.

Pociesza mnie też to że w zasadzie zwyciężają tylko naprawdę znakomite prace a nie gnioty.

Proszę ponadto zwrócić uwagę na to że prawdziwy szacunek i podziw budzą niekoniecznie twórcy z największą ilością szóstek i ci z czołówek zestawień ;-)
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: jak uzbierać 21 gwiazdek?
Data dodania: 12-06-2013 07:09:18

witam, dziękuję Państwu za odpowiedź, chciałbym najpierw nawiązać do odpowiedzi Pani Agnieszki

wspomina Pani o użytkownikach którzy rozdają chwalebne komentarze i oceny hurtowo, nie na daremno wstawiłem ten wątek ponieważ sam od pewnego czasu postanowiłem tak działać! Przyznaję się do tego ponieważ Moim celem było brzydko pisząc zbadanie zachowań na naszym portalu. Napiszę szczerze, że prestiż jaki posiada portal i sama gazeta gnieciony jest przez tak smutne zachowania uczestników... Pani Agnieszko, przez 3 tyg. byłem nad aktywnym uczestnikiem wystawiania ocen innym użytkownikom, odwety jakie doświadczyłem są śmieszne w swoim tragicznym postępowaniu... Jakie było Moje zaskoczenie kiedy po aktywności w kategorii najczęściej odwiedzane subdomeny z okolic 20 miejsca trafiałem w okolice 5-4 miejsca łapiąc przy tym odwet ok. 2 gwiazdek... inny przykład który najbardziej utkwił mi w pamięci, to odwzajemnienie się oceną (i tutaj bardzo dużo przykładów) ALE nie na zdjęciu biorące udział ale dopiero na jednym z pierwszych zdjęć wstawionych w galerii, dopiero po zakończeniu konkursu (koniec miesiąca) otrzymywałem oceny świeższych zdjęć oceniałem, komentowałem odwiedzałem galerię chyba już nie aktywnych uczestników... jest tyle pięknych zdjęć które niekoniecznie mają olbrzymią liczbę gwiazdek...

Moje zachowanie jakiego się dopuściłem doprowadziło Mnie do wniosku który opisuje Pan Janusz, prawdziwym spokojem jest fakt oceniania tylko wybranych najlepszych zdjęć które faktycznie mogą zasłużyć na miano dobrego zdjęcia! cała zabawa w której i Ja uczestniczyłem (do dziś!!!) niepotrzebnie sprowadza portal na błędną drogę... zgodzę się z Panem Januszem w kwestii respektu do osób z małą ilością gwiazdek a prawdziwymi dziełami... sam Pan dobrze wie, co również komentowałem, posiada Pan bardzo twórcze i piękne zdjęcia które średnio zdobywają ok. 12-15 ocen... śmiało mogłyby uczestniczyć w konkursie... a jednak pomimo małej ilości gwiazdek, budzi Pan respekt dla Mnie swoją twórczością i ocenianiem ... Bo dziś wiem że 6 od Pana to potwierdzenie staranności wykonanej pracy. 5 już mobilizuje

podsumowując moją myślę że dość chaotyczną wypowiedź, brzydki test któremu się poddałem umocnił Mnie w fotografowaniu ale dla tych osób które mogę wyliczyć na palcach obud dłoni, które sumiennie i z prawdziwym przekonaniem oceniają Moje prace. Bo tak na prawdę to gwiazdka od tych osób jest bardziej motywująca niż ta uzyskana przez hurtowe ocenianie zdjęć...
 


 
Autor posta:
Robert Babisz
Głogów

Wątków: 0
Postów: 40
  Temat postu: Re: jak uzbierać 21 gwiazdek?
Data dodania: 12-06-2013 08:32:56

na każdym portalu jest tak że pod zdjęciami najbardziej aktywnych jest ruch...
TWA było,jest i będzie i jeszcze nikt sobie z tym zjawiskiem nie poradził...
 



 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: jak uzbierać 21 gwiazdek?
Data dodania: 13-02-2014 19:16:26

proszę o zamknięcie tematu!
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: jak uzbierać 21 gwiazdek?
Data dodania: 13-02-2014 20:31:19
Data edycji: 13-02-2014 20:31:50

Faktycznie TWA są wszędzie. Na szczęście u nas jest nieco mniej zamieszania, dzięki temu, że osoby muszą przy rejestracji podać imię i nazwisko. Choć faktycznie niektórych osób to nie hamuje

Udanych zdjęć - trafnie ocenionych

A tzw. administratorzy mają zbyt mało czasu na zajmowanie się zabawą w policjanta.

Redakcja stwarza pole do działania, a Państwo z niego korzystają tak lub inaczej. Kultura i jakość funkcjonowania portalu zależy tylko i wyłącznie od jego użytkowników

 


odsłon wątku: 1290
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.059) / 0.050

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |