Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek zamiennik czy oryginał - akumulatorki do lustrzanek

zamiennik czy oryginał - akumulatorki do lustrzanek






 
Autor posta:
Remigiusz Podpora
Gdynia

Wątków: 3
Postów: 25
  Temat postu: zamiennik czy oryginał - akumulatorki do lustrzanek
Data dodania: 11-02-2014 10:40:42

kupując aparat foto czy kompaktowy czy lustrzankę często nie bierzemy pod uwagę że trzeba będzie je wyposażyć w dodatkowe akcesoria. W tym temacie chodzi mi konkretnie o akumulatorki do lustrzanek czy kompaktów. Moim zdaniem nie ma sensu w większości kupować oryginalnych akumulatorków ponieważ te są zastępowane z dobrym skutkiem przez zamienniki. Mają znakomite (te zamienniki) parametry i właściwości. W moim przykładzie oryginalny akumulatorek nie dość że słabszy do krócej trzyma "prąd" zamiennik o drobinę dłużej wytrzymuje moje focenie. Zamiennik to koszt np w zaokrągleniu 50 zł a oryginał 190 zł - jest nad czym myśleć.
 


 
Autor posta:
Marcin Wiatr
Warszawa

Wątków: 9
Postów: 76
  Temat postu: Re: zamiennik czy oryginał - akumulatorki do lustrzanek
Data dodania: 11-02-2014 10:50:27

Ja byłem podobnego zdania ale już je powoli zmieniam. Oczywiście oryginały sa po 3-4 razy droższe ale nasłuchałem i naczytałem się, że "chińczyki" moga np. wylać itp, co podobno najrzadszym przypadkiem nie jest. Pilota zdalnego sterowania kupiłem chińskiego, ale na baterie się nie zdecydowałem.
 


 
Autor posta:
Remigiusz Podpora
Gdynia

Wątków: 3
Postów: 25
  Temat postu: Re: zamiennik czy oryginał - akumulatorki do lustrzanek
Data dodania: 13-02-2014 19:17:28

ja jednak upieram się do mojego doświadczenia od ponad 16 lat jeśli chodzi o zamienniki - pamiętam zacząłem od analoga później miałem w konice minolcie i hybrydzie panasa czy nikonie i canonie teraz i w jednym modelu sony i w drugim i na prawdę bez ściemy każdy zamiennik działał rewelacyjnie bo i dłużej niż oryginał ale kupuję je tylko w jednym miejscu w jednym sklepie już sprawdzonym - też czytałem o tym i o tamtym ale czytanie a doświadczenie to zupełnie dwie różne rzeczy
 


 
Autor posta:
Marcin Wiatr
Warszawa

Wątków: 9
Postów: 76
  Temat postu: Re: zamiennik czy oryginał - akumulatorki do lustrzanek
Data dodania: 15-02-2014 11:42:58

Czytanie a praktyka to oczywiscie dwie rozne rzeczy ale jadnak ja na baterie-chinczyka sie nie zdecyduje
 


 
Autor posta:
Remigiusz Podpora
Gdynia

Wątków: 3
Postów: 25
  Temat postu: Re: zamiennik czy oryginał - akumulatorki do lustrzanek
Data dodania: 16-02-2014 11:42:43

to tak jak np z samochodem kupisz 1 auto z serii 10 sztuk i będzie ok kupisz 2 i będzie awaryjne - a i oryginał potrafi zadziałać jak "chinczyk" - przed chwilą sprawdziłem swoje jaka produkcja niestety nie chinskie
 



 
Autor posta:
Marek Foto
Karpacz

Wątków: 0
Postów: 1
  Temat postu: Re: zamiennik czy oryginał - akumulatorki do lustrzanek
Data dodania: 04-07-2022 12:55:13

Świetne zamienniki znajdziesz na stronie https://fotomarket24.pl/akcesoria-fotograficzne - kupowałem już kilka rzeczy i polecam!
 


odsłon wątku: 3589
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.122) / 0.112

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |