Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek Chore zasady oceniania

Chore zasady oceniania






 
Autor posta:
Paweł Biernat
Raba Wyżna

Wątków: 7
Postów: 60
  Temat postu: Chore zasady oceniania
Data dodania: 12-03-2014 08:25:17

Zajrzałem dzisiaj z ciekawości, jakie zdjęcie wygrało w konkursie tygodnia, i aż dosłownie nie mogłem uwierzyć. Mianowicie wygrywa zdjęcie ( zresztą świetne - ale nie o to chodzi), które ma "tylko' 11 głosów w tym 5 szótek, a np. na trzecim znajduje się zdjęcie , na które głosowało 28 !!! osób i aż 12 szóstek!!! itd.itd. Wynika to oczywiście z faktu podziału na uprzywilejowanych i nieuprzywilejowanych. Nie będę się rozpisywał o co chodzi, bo pisałem już o tym 2 razy .Lepiej może skończyć z ocenianiem zdjęć, a szkoda, bo było to ciekawe, tylko zasady są z kosmosu. Jest tylko jedno rozwiązanie na sprawiedliwe ocenianie : wszyscy, którzy mają prawo oceniania powinni mieć do dyspozycji taką samą skalę ocen, a jeśli są np. nieuprzywilejowani (dotyczy to również mnie) to nie powinni oceniać w ogóle, a nie na 'pół gwizdka', bo to tylko wypacza wyniki. Dziękuję za uwagę. P.B.
 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Chore zasady oceniania
Data dodania: 13-03-2014 10:22:36
Data edycji: 13-03-2014 10:24:08

Panie Pawle tylko zapomina Pan o jednym

TRZEBA przeczytać regulamin, gdzie jest napisane:


"...Zdjęcia wyświetlane są według średniej ocen. Przy dwóch zdjęciach o tej samej średniej wyższą pozycję zajmuje to zdjęcie, na które oddano więcej głosów..."

Zdjęcia tygodnia są oceniane w innym systemie niż zdjęcia miesiąca, więc Pana uwagi nie mają w tym przypadku sensu.

Poza tym zdjęcie oceniane jest w danym tygodniu, a suma głosów jest naliczana za cały okres czasu pozostawania w serwisie. Średnia publikowana przy zdjęciu jest aktualizowana kilka razy w ciągu dnia.

Godziny aktualizacji podawane są przy górnej belce.

W danym tygodniu zdjęcie zajmowało pozycje zgodną z opisem:

Podaje średnie:

I miejsce (Kaczmarek) - 5,5
II miejsce (Szoła) - 5,4667
III miejsce (Skowronek) - 5,4286

To tyle tytułem wyjaśnienia

Mam nadzieję, że trochę pomogłem.
 


 
Autor posta:
Paweł Biernat
Raba Wyżna

Wątków: 7
Postów: 60
  Temat postu: Re: Chore zasady oceniania
Data dodania: 13-03-2014 17:07:24

Dziękuję za wyjaśnienia. Mimo wszystko uważam, że te średnie skądś się biorą, np. nieraz widzę w komentarzach : zdjęcie na 6, zasługuje na 6 itp., ale jeśli ktoś nie może dać 6 i daje najwyższą piątkę to automatycznie zaniża zdjęciu średnią. Ale jeśli nikomu to nie przeszkadza, to mnie w takim razie też nie. Pozdrawiam. P.B.
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: Chore zasady oceniania
Data dodania: 31-03-2014 19:18:57

myślę, że wątek można zamknąć, wszystkie niejasności związane z ocenami zostały już omówione na łamach wątku: "Nowe zasady oceniania" który również został zamknięty.

pozdrawiam!
 


odsłon wątku: 898
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.087) / 0.071

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |