Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek Zdjęcie tygodnia

Zdjęcie tygodnia






 
Autor posta:
Artur Zachwieja
Opole

Wątków: 11
Postów: 115
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 01-10-2014 09:55:38

I system trzeba zmienić, bo nie może być tak, że zdjecie z niższą średnią ocen i z mniejszą ilością oddanych punktów zajmuje ostatecznie lepszą pozycję od zdjęcia, które ma wszystkie punkty, głosy, średnią wyższą
przykład z tego tygodnia

Zdjęcie z pierwszą lokatą https://www.foto-kurier.pl/galerie/zdjecie_tygodnia,39-2014,1,179989_1,p1,zezowate-szczescie.html#czytaj

zdjęcie z druga lokatą : https://www.foto-kurier.pl/galerie/zdjecie_tygodnia,39-2014,1,179850_2,p1,czlowiek-woly-i-radlo-2.html#czytaj

zdjęcie z trzecią lokatą : https://www.foto-kurier.pl/galerie/zdjecie_tygodnia,39-2014,1,179837_3,p1,latarenki.html#czytaj

Itd, bo już więcej nie chce mi się wklejać przykładów.


Nie uważacie, że , to jest delikatnie ujmując , niesprawiedliwe i zniechęcające ???

Pozdrawiam
A.Z


Ps : Podane przykłady i punkty , oraz średnie z czasem się zmieniają bo userzy zdjęcia cały czas oceniają.

I żeby nie było wątpliwości to na chwilę kiedy piszę :

Miejsce pierwsze : średnia ocen 5.39 liczba punktów 67 głosujących 12

Miejsce drugie: średnia ocen 5.5 liczba punktów 89 głosujących 16

Miejsce trzecie : średnia ocen 5.5 liczba punktów 116 głosujących 21

Pozdrawiam
 


 
Autor posta:
Iwona Sikorska
bielsko-biała

Wątków: 0
Postów: 7
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 01-10-2014 10:08:48

Witam, no i sprawa juz jest jasna. Jest bład albo w regulaminie albo w pozycjonowaniu. W kategorii 39 tydzień wygrywa zdjecie ze srednia 5.39 gdzie dalsze pozycje mają srednią 5.5. Na zdjecie z pierwszego miejsca zaglosowaly tylko 3 osoby z maksymalna iloscia gwiazek zółtych. Zatem srednia wogole nie ma znaczenia a tym bardziej ilosc glosow oddanych na dane zdjecie a im mniej gwiazdek zoltych tym lepiej jesli chodzi o konkurs tygodnia. To nie jest w porzadku w stosunku do tych ktorzy moga dac maksymalnie 5 gwiazdek bo czują sie gorsi co niejednokrotnie podkreslaja w swoich komentarzach. a regulamin skoro o czyms mowi to niech to bedzie zgodne z prawdą. Pozdrawiam redakcję i mam nadzieję ze uda sie to jakos wyprostować, portal jest zbyt powazny zeby pozwalac sobie na takie niedociagnięcia.
 


 
Autor posta:
Paweł Biernat
Raba Wyżna

Wątków: 7
Postów: 60
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 02-10-2014 16:35:15

Już dawno pisałem w kilku postach, że system oceniania jest delikatnie mówiąc nielogiczny, nie chcę się powtarzać, więc poruszę tylko jeden aspekt , mianowicie: jak zauważyła pani Iwona Sikorska: im mniej żółtych gwiazdek tym lepiej. Otóż jeśli ktoś z nieuprzywilejowanych uważa. że jakieś zdjęcie zasługuje na najwyższą ocenę, to nie powinien oceniać, bo tylko swoimi maksymalnymi pięcioma żółtymi gwiazdkami zaniża średnią. Natomiast tak ogólnie uważam, że nawet w najgłupszej grze, czy też zabawie, konkursie itp. reguły powinny być takie same dla każdego. Jeśli jedni oceniają wg innej skali ocen, a drudzy wg innej to zawsze wyniki będą więcej lub mniej wypaczone. Cieszy mnie to, że nie tylko ja to widzę, wydaje mi się ponadto, że coraz mniej osób ocenia zdjęcia, ale to może tylko moje wrażenie, no ale jeżeli brać już w czymś udział to na jasnych i sprawiedliwych zasadach. Pozdrawiam. P.B.(żółty)
 


 
Autor posta:
Anna Bednaruk
lubelskie

Wątków: 0
Postów: 10
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 02-10-2014 17:27:56

Jestem tu od niedawna. Jeśli swoimi "żółtymi piątkami" mam komuś szkodzić, to faktycznie wolę nie oceniać, bo po co ?
Tylko czy na pewno tak jest ? Z podanego przeze mnie przykładu wynika, że pozycjonowanie zdjęć może być zupełnie przypadkowe. Wiem, że to tylko zabawa, ale też chciałabym, żeby było w miarę sprawiedliwie i przejrzyście.
Pozdrawiam.
Anna
 


 
Autor posta:
Iwona Sikorska
bielsko-biała

Wątków: 0
Postów: 7
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 03-10-2014 09:12:33

Oceny są potrzebne od wszystkich jesli ktos chce powalczyc o miejsce w kategorii miesiąca, bo wiadomo musi byc te 21 glosow, nie mniej jednak w kategorii tygodnia niestety juz jest z tym problem. Jasne że to zabawa w koncu chodzi o to by wspolnie podzielac nasza pasję, jednak też uważam, ze zasady powinny byc jasne bo inaczej zabawa przestaje byc zabawna. Widzę tez ze duzo osob mysli podobnie a mozy by tak wrocic do starego sposobu oceniania bo nowy i tak nie eliminuje KWA za to wprowadzic anonimowy system ceniania cos w rodzaju...uzytkownik wrzuca zdjecie i np: przez dwa dni wisi sobie anonimowo, oceniajacy nie wiedza czyje zdjecie oceniaja po dwuch dniach wylania nam sie nazwisko autora. Fajna zabawa i eliminuje niesprawiedliwe ocenianie

Pozdrawiam.
 






 
Autor posta:
Artur Zachwieja
Opole

Wątków: 11
Postów: 115
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 03-10-2014 09:35:06

Pani Iwono na temat oceniania już tyle na forum napisano ...
https://www.foto-kurier.pl/forum/topic-180-1-1-nowe-zasady-oceniania.html
Co prawda wątek zamknięty ale poczytać można ;)
Pozdrawiam.
 


 
Autor posta:
Iwona Sikorska
bielsko-biała

Wątków: 0
Postów: 7
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 03-10-2014 12:44:37

Tak wiem czytałam ale więcej sie tam mowi ze jest zly system oceniana niz jakies propozycje. ja pozwolilam sobie cos tam zaproponowac co nowoscia nie jest bo podobny system jest na FF i sprawdza sie swietnie, nikt do nikogo nie ma zalu za nizsze oceny z malymi wyjatkami gdyż nigdzie nie ma idealnie z czasem tez mozna rozpoznac autora po jego stylu. Mysle ze jesli ktos ma jakis pomysl to niech pisze a moze akurat ktorys sie spodoba co dwie glowy to nie jedna
 


 
Autor posta:
MAREK KOŁODZIEJSKI
WODZISŁAW ŚL

Wątków: 1
Postów: 5
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 30-09-2016 12:58:01
Data edycji: 30-09-2016 12:58:51

Witam redakcję przeczytałem posty z przed dwóch lat na temat klasyfikacji prac w konkursie tygodnia i z przykrością stwierdzam że nic się nie zmieniło nadal zdjęcia mające większą średnią ,więcej otrzymanych głosów są daleko za tymi z mniejszą średnią .Czy ktoś z redakcji może to wyjaśnić i czy jest jakiś pomysł na ten problem niesprawiedliwego oceniania prac w konkursie
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 05-10-2016 12:58:28

Szanowni Państwo tak jak Pan Paweł w poście powyżej napisał system działa prawidłowo. Zaglądają Państwo do serwisu w różnych przedziałach czasowych, a oceny zmieniają się nieustannie, ale aktualizowane są jedynie kilka razy na dobę. Tak było jest i będzie.

Aktualizacja ocen online nie jest możliwa, gdyż jest nas bardzo dużo i system by tylko przeliczał Państwa oceny.
Co powodowałoby niepotrzebne obciążenia.

Jedyny klucz do sukcesu to wstawianie zdjęć i ocenianie prac innych. Im więcej będzie niezależnych ocen tym zabawa będzie bardziej miarodajna i wyniki powinny być ciekawsze dla autora.

TWA w przypadku oceniania zdjęć są krzywdzące dla fotografujących, a system ocen tylko odzwierciedla naszą niechęć do działań TWA.

Życzymy udanych zdjęć, pełnych emocji i samych najlepszych. Pamiętajmy, że 4 to też dobra ocena, a 6 zostawmy tylko dla wyjątkowych zdjęć i od razu będzie fajniej.
 


 
Autor posta:
Michał Bukała
Oława

Wątków: 0
Postów: 22
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 11-01-2017 10:43:55

A jednak problem istnieje. Szkoda, że Redakcja zamiast zbadać problem dogłębnie, przez dwa lata zamiata śmieci pod dywan udając, że problemu nie ma. Proszę Redakcję o wyjaśnienie, jak to jest możliwe, że zdjęcie posiadające w danym tygodniu (konkretnie T01 2017) z ilością punktów 190 (31 głosów z 6-cioma gwiazdkami + jeden głos oceny technicznej z 4-oma gwiazdkami) (stan na 2017-01-10 godz 24:00) zajęło w tym tygodniu 5-te miejsce podczas gdy zdjęcia sklasyfikowane na miejscach od 1 do 4 posiadają odpowiednio 177, 165, 123 i 123 pkt. (stan na 2017-01-11 godz 10:40?

Pozdrawiam
 



 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 11-01-2017 17:41:13

Szanowny Panie Michale nie możemy zamiatać pod dywan, gdyż w redakcji nie ma dywanów , a tak na poważnie to według zapewnień firmy Technix, która jest twórcą części oprogramowania do strony i sprawuje opiekę informatyczną nad serwisem wszystko działa w porządku.

Być może dobrym rozwiązaniem byłoby zaraz za informacją o tym, które miejsce w konkursie tygodnia zajęło dane zdjęcie umieszczać średnią ocen z godziny podsumowania. Wtedy można byłoby jednoznacznie odpowiedzieć na pana zarzuty. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości i ten parametr będzie widoczny

Pozdrawiamy

Redakcja
 


 
Autor posta:
Michał Bukała
Oława

Wątków: 0
Postów: 22
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 11-01-2017 18:14:21

Droga Redakcjo,

średniej ocen nie zamieściłem w swoim pytaniu, ponieważ tego właśnie oczekuję od Redakcji. Chcę się dowiedzieć jak to jest możliwe, że zdjęcia posiadające mniejszą sumę punktów mogą mieć wyższą lub równą średnią ocenę w odniesieniu do zdjęcia, które ma wiekszą ilość punktów oraz wyłącznie oceny maksymalne. Jeżeli Redakcja, czy też firma Technix uważa, że jest to możliwe, proszę o poparcie tego dowodem.

Pozdrawiam
Michał
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 11-01-2017 19:15:26

Szanowny Panie

W konkursie zdjęcie tygodnia brana jest pod uwagę przede wszystkim średnia ocen (tylko czerwone gwiazdki), a tylko w przypadku gdy dwa zdjęcia mają taką samą średnią to wygrywa to, które ma większą ilość punktów. Naszym zdaniem to logiczne.

Jeśli średnia będzie umieszczana przy informacji o zajętym miejscu to będzie można prosto zweryfikować pana zarzuty.

Pozdrawiamy

Redakcja
 


 
Autor posta:
Michał Bukała
Oława

Wątków: 0
Postów: 22
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 11-01-2017 20:28:27

Droga Redakcjo, czy rzeczywiście wyliczenie średniej oceny jest procesem aż tak skomplikowanym, że Redakcja nie może sobie z tym poradzić i potrzebna jest w tym zakresie pomoc firmy zewnętrznej?

Pozdrawiam
Michał
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 12-01-2017 09:00:00

Szanowny panie Michale

Redakcja nie jest twórcą oprogramowania, tylko korzysta z niego. Wydaje nam się, że pan o tym zapomina. Nikt nie siedzi i nie zlicza tych średnich na piechotę To nie te czasy. Jest to niemożliwe, gdyż jest bardzo dużo osób korzystających z serwisu i jest zbyt dużo zmiennych, a ważnym czynnikiem jest czas trwania konkursu. Dlatego procesem zliczania zajmuje się komputer.

Jeśli będziemy mieli podstawy do dalszej dyskusji to zajmiemy stanowisko w tej sprawie.

Pozdrawiamy

Redakcja


 



 
Autor posta:
Michał Bukała
Oława

Wątków: 0
Postów: 22
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 12-01-2017 12:02:14
Data edycji: 12-01-2017 12:10:47

Droga Redakcjo, zdaję sobie sprawę, że Redakcja nie jest twórcą oprogramowania ale przypuszczam, że Redakcja jest zleceniodawcą stworzenia tego oprogramowania.Czyż nie? Jeżeli tak, to Redakcja powinna wymagać od podwykonawcy rzetelnego wykonania zlecenia. Oczywiście taka rzetelność nie jest wymagana w przypadku gdy Redakcji nie zależy na własnym wizerunku wobec czytelników Foto-Kuriera oraz użytkowników portalu. Przyznam też, że nie udało mi się wymyślić - nawet fikcyjnego - bardziej klarownego przypadku, który uzasadniałby czynne zajęcie stanowiska przez Redakcję w tej sprawie niż 2,5 letnie naleganie użytkowników portalu na poprawę zasad klasyfikacji zdjęć oraz konkretne przykłady 5-iu zdjęć które podałem osobiście, a które zostały sklasyfikowane niezgodnie z zasadami opisanymi w regulaminie. Do stwierdzenia błędów w klasyfikacji wystarczy porównać jakiekolwiek zdjęcie z miejsc od 1 do 4 ze zdjęciem sklasyfikowanym na miejscu 5.

Dodam jeszcze, że nie domagam się zmiany klasyfikacji zdjęć w T01. Oczekuję od Redakcji podjęcia działań mających na celu poprawę zasad klasyfikacji w taki sposób, aby była zgodna z regulaminem.
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 12-01-2017 14:23:41
Data edycji: 12-01-2017 14:25:03

Panie Michale

Tak jak napisaliśmy dopiero wyświetlenie wartości średniej i umieszczenie jej na stale przy informacji o zajętym miejscu może na stałe zweryfikować poprawność działania systemu lub nie.

Zdjęcia są cały czas oceniane i ocena tygodniowa to zapis wyników na dana chwilę.

Po godzinie 0 ocena średnia i ilość punktów dalej się zmieniają.

Dlatego trudno znaleźć korelację między aktualnymi ocenami zdjęcia a tym jak to wyglądało w godzinę 0.

Musi powstać automat, który będzie ten parametr wyświetlał.

Według zapewnień programistów wszystko działa OK.

Jeśli stwierdzimy, że błąd istnieje to zostanie on naprawiony i tyle w tym temacie

Pozdrawiamy

Redakcja
 


 
Autor posta:
Michał Bukała
Oława

Wątków: 0
Postów: 22
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 12-01-2017 15:55:31

Szanowna Redakcjo, odtworzyć stan na 2017-01-10 24:00 jest niezwykle łatwo, co niniejszym czynię podając wyniki dla zdjęć według kolejności, w jakiej zostały one ostatecznie sklasyfikowane:

Zdjęcie nr.1: 177 pkt; liczba ocen 30 (28x6, 1x5, 1x4); średnia ocena 5,90
Zdjęcie nr.2: 165 pkt; liczba ocen 28 (26x6, 1x5, 1x4); średnia ocena 5,89
Zdjęcie nr.3: 123 pkt; liczba ocen 21 (19x6, 1x5, 1x4); średnia ocena 5,86
Zdjęcie nr.4: 123 pkt; liczba ocen 21 (19x6, 1x5, 1x4); średnia ocena 5,86
Zdjęcie nr.5: 190 pkt; liczba ocen 32 (31x6, 1x4); średnia ocena 5,94

Pozdrawiam
Michał

P.S.
Przy okazji taka refleksja... Redakcja ubolewa nad tym, że mało osób ocenia zdjęcia. Jaki sens jest oceniać zdjęcia skoro oceny nie spełniają swojego przeznaczenia? Może zamiast wdrażać nowe rozwiązania na portalu wpływające na zwiększenie liczby osób, które oceniają zdjęcia wystarczy poprawić stare? Na chwilę obecną ja czuję się skutecznie zniechęcony.
 


odsłon wątku: 12668
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.103) / 0.091

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |