Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek Zdjęcie tygodnia

Zdjęcie tygodnia






 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 12-01-2017 17:42:00

A zdradzi pan jak pan zdobył te wyniki ? Może niech pan się trochę uzbroi w cierpliwość. Z tego co mi wiadomo to cały czas trwają prace nad modernizacją serwisu. Zapewne pana zapytanie zostało zakolejkowane i czeka na realizację. To trochę trwa

Pozdrawiam
KP
 


 
Autor posta:
Michał Bukała
Oława

Wątków: 0
Postów: 22
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 12-01-2017 19:14:07

Byłem przekonany, że odtworzenie wyników jest dosyć proste. Jeżeli jednak tak nie jest, to niech to pozostanie moim atutem.
Wątpię, czy moje zapytanie zostało zakolejkowane. Redakcja cały czas z uporem twierdzi, że wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam
Michał
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 13-01-2017 09:09:34

Panie Michale

Ludzką rzeczą jest mieć wątpliwości. My też mamy wątpliwości co do prawidłowości pana wyliczeń i dlatego trzeba to sprawdzić. Tym bardziej, że nie potrafi pan wskazać źródła pochodzenia danych, które można byłoby zweryfikować w tej chwili

Wrócimy do tematu jak będziemy więcej wiedzieć

Pozdrawiamy

Redakcja
 


 
Autor posta:
Michał Bukała
Oława

Wątków: 0
Postów: 22
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 13-01-2017 11:00:15

Oczywiście Redakcjo potrafię podać źródło danych. Jest nim jedyne możliwe - portal Foto-Kuriera. Cieszę się jednak, że w końcu Szanowna Redakcja stanęła na wysokości zadania i zobowiązała się do ustalenia stanu na 2017-01-10 24:00. Czekam z niecierpliwością na wyniki przedstawione przez Redakcję.

Pozdrawiam
Michał
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 13-01-2017 13:39:27

Śledzę z uwagą tę dosyć gorącą dyskusję i muszę przyznać że jestem zdezorientowany i nie wiem kto ma rację.

Warto jednak wziąć pod uwagę (i tu słowo do Pana Michała) że w analizie punktacji poszczególnej pracy liczą się tylko te oceny które w DANYM TYGODNIU zostały przydzielone przez ogół użytkowników.

Może się więc zdarzyć że praca z niższą średnią jest pozycjonowana wyżej ponieważ w przedmiotowym PRZEDZIALE CZASOWYM otrzymała więcej szóstek od innych.
Fakt posiadania w całkowitym zestawieniu jakiejś niższej oceny nie wyklucza więc nawet pierwszego miejsca w pozycjonowaniu Zdjęć Tygodnia.
 



 
Autor posta:
Michał Bukała
Oława

Wątków: 0
Postów: 22
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 13-01-2017 14:54:33

Panie Januszu, zgadzam się z Panem w zupełności, dlatego też w swoich postach staram się MOCNO PODKREŚLAĆ, że punktacja którą podałem, dotyczy stanu na punkt czasowy 2017-01-10 24:00 a to oznacza, że dotyczy wyłącznie ocen wystawionych przed tym punktem czasowym. Dlatego też stan punktacji na chwilę obecną w ogóle nie ma tu znaczenia, liczą się tylko oceny wystawione w DANYM TYGODNIU (w tym przypadku T01 2017r) - w ściśle określonym PRZEDZIALE CZASOWYM, czyli od 2017-01-02 00:00 do 2017-01-10 24:00.

Pozdrawiam
Michał
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 13-01-2017 15:05:41

No tak ale ręczne ustalenie które oceny zostały przydzielone w tym przedziale czasowym a które wcześniej lub później jest bardzo żmudne.
 


 
Autor posta:
Michał Bukała
Oława

Wątków: 0
Postów: 22
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 13-01-2017 15:09:48

Ale możliwe ze 100% pewnością.
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 13-01-2017 15:18:44

Ale musi Pan też przyznać że niezmiernie łatwo o pomyłkę.
 


 
Autor posta:
Michał Bukała
Oława

Wątków: 0
Postów: 22
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 13-01-2017 17:35:28

Nie myli się ten, kto nic nie robi. Proszę mi wierzyć Panie Januszu, że nie wdawałbym się w taką polemikę, gdybym nie był w 100% pewny swoich liczb. Poczekajmy na wyniki Redakcji. Jestem przekonany, że potwierdzą one moje i w ostateczności zostanie przyznana mi racja pomimo, że jak do tej pory Redakcja twierdzi, że się nie myli.
 



 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 14-01-2017 15:20:40
Data edycji: 14-01-2017 15:22:26

Panie Michale, czy pan przez przypadek nie pomylił przedziału czasowego i stąd narobił pan sporo zamieszania

Pisze pan o czasie między 2 a 10 stycznia a wyniki obejmują okres jak niżej

Zdjęcia z 1 tygodnia 2017 roku (04/01/2017 00:00 - 10/01/2017 23:59)

Ta informacja jest jawna i wyświetlana przy wynikach konkursu tygodnia

https://www.foto-kurier.pl/galerie/1,lista2_zdjecia_tygodnia,1-2017.html#czytaj

W związku z tym wydaje mi się, że Redakcja ma rację

Pozdrawiam

KP
 


 
Autor posta:
Michał Bukała
Oława

Wątków: 0
Postów: 22
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 14-01-2017 16:36:07

Panie Krzysztofie, to, co Pan napisał dużo wnosi do naszej dyskusji. Widzę teraz, że ostateczne wyniki konkursu tygodnia mogły być prawidłowo naliczone. W obecnej sytuacji nie jestem już tego w stanie stwierdzić. Wyliczając średnie, przyjąłem błędne założenie, że zdjęcie musi być dodane w tygodniu, w którym jest oceniane. Nadal jednak twierdzę, że klasyfikacja zdjęć w konkursie tygodnia nie działa prawidłowo. Klasyfikacja zdjęć podawana przy odświeżaniu o godzinach 12:00, 17:00 i 22:00 daje inne wyniki niż ostateczna klasyfikacja. Prawdopodobnie spowodowane jest to ograniczeniem dziedziny do zdjęć wgranych do serwisu w tygodniu, w którym są one oceniane (to samo błędne założenie,które ja popełniłem). Mam jeszcze jedno spostrzeżenie ale dotyczy ono już konkursu miesiąca. Proszę zerknąć na zdjęcia sklasyfikowane na dwóch pierwszych miejscach w miesiącu grudniu 2016r. Są przy nich sprzeczne informacje. Po otworzeniu zdjęcia drugiego, widnieje przy nim napis, że zajęło ono pierwsze miejsce w miesiącu. Przy otworzeniu pierwszego napis mówi, że zajęło ono drugie miejsce.

Pozdrawiam
Michał
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 15-01-2017 12:27:23

Tak przypuszczałem - element błędu (pomyłki) przy manualnych ustaleniach szczególnie w dziale "zdjęcia tygodnia" jest wysoce prawdopodobny.

Ale szacun dla Pana za cywilną odwagę do przyznania się do błędu.
 


 
Autor posta:
Michał Bukała
Oława

Wątków: 0
Postów: 22
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 17-01-2017 17:40:06

Problem jednak nadal pozostaje nierozwiązany. Wygląda na to, że tylko zmienił swoją lokalizację i nie tkwi on teraz w zapytaniu końcowym, podsumowującym wyniki lecz w zapytaniu generującym wyniki o godzinach 12, 17 i 22. Jako przykład ponownie posłużę się zdjęciem, które w T01 zajęło 5 miejsce. Gdy 12-go stycznia przedstawiałem wyniki, napisałem,że zdjęcie to miało 190 punktów - podawałem stan na 2017-01-10 00:00. Sprawdzałem także stan tego zdjęcia 2017-01-11 ok godz 08:00 i miało ten sam stan. Obecnie to zdjęcie ma 250 punktów co oznacza, że od 2017-01-11 08:00 do teraz 2017-01-17 17:30 (cały ten przedział czasowy zawiera się w T02 2017r.) zdjęcie uzyskało dodatkowych 60 punktów, a to z kolei oznacza, że  otrzymało 10 lub więcej ocen. Według regulaminu zdjęcie z 10-cioma ocenami kwalifikuje się do konkursu tygodnia. Mimo tego, zdjęcie to nie jest widoczne w generowanych wynikach, a stan z min. 10-cioma ocenami posiada od niedzieli 15-go stycznia (teraz mamy 17 stycznia). Pomimo, że teraz nie jest ono klasyfikowane, z pewnością pojawi się w klasyfikacji końcowej generowanej 2017-01-17 24:00.

Pozdrawiam
Michał
 


 
Autor posta:
Artur Zachwieja
Opole

Wątków: 11
Postów: 115
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 18-01-2017 07:36:30

Drugi tydzień roku i kolejne zawirowania wokół konkursu tygodnia

Jak w poprzednim tygodniu były wątpliwości co do średniej oceny, tak w tym to już wszystko się pomieszało

Konkurs "wygrało" zdjęcie wgrane we wtorek 10 stycznia (czyli jeszcze podczas trwania poprzedniego tygodnia ) a na drugim miejscu jest jeszcze lepiej bo znalazło się tam zdjęcie wgrane 5 stycznia, które w poprzednim tygodniu zajęło piąte miejsce . (zresztą również w okolicznościach niezbyt dokładnie wyjaśnionych )


 






 
Autor posta:
Michał Bukała
Oława

Wątków: 0
Postów: 22
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 18-01-2017 08:31:09

Panie Arturze, okoliczności są już znane. Opisałem je dokładnie w poście z 17-go stycznia. Teraz tylko wystarczy wprowadzić korektę do zapytania generującego wyniki w godzinach 12, 17 i 22.

Pozdrawiam
Michał
 


 
Autor posta:
Artur Zachwieja
Opole

Wątków: 11
Postów: 115
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 18-01-2017 09:02:09

O faktycznie (teraz dopiero zauważyłem)
ale nie zmienia, to faktu, że program, który "obsługuje" konkursy (chyba również cały portal) nie działa tak jak należy .


 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Zdjęcie tygodnia
Data dodania: 18-01-2017 14:50:24

Nie chce mi się tego analizować i na szczęście nie muszę.

Ale dla uściślania. Zdjęcie tygodnia może wygrać nawet fotografia wgrana dajmy na to 12 miesięcy temu jeśli w przedmiotowym okresie czasu otrzymałoby najwięcej punktów.
To oczywiście zamierzona przesada ale ma pokazać że ważny nie jest dzień zamieszczenia go w serwisie ale ilość przyznanych punktów przez użytkowników w danym tygodniu.
 


odsłon wątku: 12669
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.114) / 0.098

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |