Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek Kolory

Kolory






 
Autor posta:
Artur Zachwieja
Opole

Wątków: 11
Postów: 115
  Temat postu: Kolory
Data dodania: 03-11-2014 08:10:21

No i mamy nowy konkurs, który przy powszechności posiadania smart fonów może okazać się najbardziej "płodnym" wiele ciekawych zdjęć.

Jest tylko jedno ale

"8. Żeby zdjęcie brało udział w konkursie musi otrzymać minimum 30 ocen. "

Wydaje mi się, że na chwilę obecną żadne zdjęcie na FK które będzie brało udział w konkursie nie spełni tej normy

Wystarczy spojrzeć na ostatni konkurs Zdjęcie miesiąca " gdzie fotografia z pierwszego miejsca miała raptem 22 oddanie głosy.


Tak więc MZ fajnie by było (oczywiście jeśli to możliwe) obniżyć liczbę potrzebnych głosów do realiów jakie panują na FK.
Inaczej cała zabawa i konkurs nie mają sensu .

Pozdrawiam

 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: Kolory
Data dodania: 03-11-2014 12:50:38

popieram Pana Artura... ciężko będzie uzbierać 30 ocen zważając na to że krążą jeszcze podobno wiadomości by nie oceniać innych użytkowników... może ten konkurs mógłby działać na zasadzie Ligii?
 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Kolory
Data dodania: 03-11-2014 16:46:32

Bez przesady Panowie. W serwisie jest zarejestrowanych prawie 5 tysięcy subdomen, a co miesiąc do serwisu zagląda (jeśli wierzyć Googlowi) prawie 30 tysięcy osób. Ponad 500 osób ma możliwość korzystania z pełnej skali ocen. Jeśli zdjęcie nie otrzyma 30 ocen to znaczy, że nie jest warte tych nagród. Nie sądzę, żeby zasady pod tym względem uległy zmianie, ale oczywiście mogę się mylić. Może trzeba zacząć więcej oceniać różnych zdjęć, a nie tylko te zdjęcia, które nam się najbardziej podobają.

Panie Łukaszu i tak na końcu to redakcja wybierze najlepsze prace z tych najwyżej ocenionych, więc moim zdaniem nie ma obaw o to ile ocen zdobędą zdjęcia, tylko o to, żeby były naprawdę fajne.
 


 
Autor posta:
Artur Zachwieja
Opole

Wątków: 11
Postów: 115
  Temat postu: Re: Kolory
Data dodania: 03-11-2014 17:54:59

Racja więcej oceniania !!

No ale może z tematem ocen, to już dosyć ( wałkowany był niemiłosiernie) i nie chciałbym, by ten watek też na ten temat zszedł


Tak więc wszystko jasne
Nie pozostało nic innego jak wziąć się do roboty ;)
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: Kolory
Data dodania: 03-11-2014 18:39:19

Panie Krzysztofie, być może to przed wczesne obawy ale zważając na podane przez Pana statystyki a ilości ocen wśród fotografii z konkursu miesiąca, to musi sam Pan przyznać, że szału nie ma.

proszę również Mnie źle nie zrozumieć, nie zależy mi na "ocenie" zdjęcia z sumy punktów, ale na tym, by już na starcie fotografia była rozpatrywana przez Redakcję. bardzo mile traktuję Ligę FK, ponieważ oceny nie są brane pod uwagę, a po zdobytym miejscu widać jak wypada nasza praca po ocenie expertów. Tak właśnie widziałbym konkurs KOLORY.

zdaję sobie sprawę, że jeśli chodzi o KOLORY to już jest "after the birds" czyli po ptakach i trzeba dostosować się do regulaminu ale FORUM jest od tego by wymieniać swoje poglądy... zatem nie pozostaje nic innego jak ruszyć za dewizą Pana Artura i wziąć się do roboty.

pozdrawiam serdecznie!
 






 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Kolory
Data dodania: 04-11-2014 14:20:47
Data edycji: 04-11-2014 14:22:08

Panie Łukaszu ilość ocenianych zdjęć jest, po części, efektem przemyślanych działań osób biorących udział w konkursie. Warunkiem jest uzyskanie minimum 20 ocen, to po co się wysilać i zdobywać więcej Wystarczy 20 ocen od przyjaciół i niech z resztą martwi się redakcja. Co by się stało, gdyby limit zwiększył się do 30 ocen?



W sprawie konkursu "Kolory" nic nie jest zamknięte. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany regulaminu w dowolnym momencie.

Ten konkurs to eksperyment. Ostatni konkurs dla wykonujących zdjęcia aparatami telefonicznymi był w 2009 roku. https://www.foto-kurier.pl/galerie/34,1,fotokomorka/.

Wtedy frekwencja była bardzo duża. Ciekawi jesteśmy jaka będzie teraz.

Limit minimum 30 zdjęć ma nam pomóc w wyodrębnieniu tych najlepszych i w tej kwestii liczymy bardzo na Państwa pomoc. Do 7 stycznia mamy czas.


 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Kolory
Data dodania: 04-11-2014 14:28:15

Właśnie przejrzałem i oceniłem wszystkie nadesłane dotychczas prace. Delikatnie mówiąc tych właściwych jeszcze nie ma. Wolę zdecydowanie te wykonywane aparatami.
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: Kolory
Data dodania: 04-11-2014 17:31:42

Rozumiem dziękuję zatem za zdrową dyskusje odnośnie tego tematu mam pytanie, ile maksymalnie zdjęć można wgrać? Bo niestety chyba nie widzę tego w regulaminie...
 


 
Autor posta:
Ewa Ławicka
Ostrzeszów

Wątków: 2
Postów: 57
  Temat postu: Re: Kolory
Data dodania: 04-11-2014 19:21:21

Też nie dostrzegłam wzmianki o limicie wstawianych do konkursu "kolory" zdjęć więc biorę za pewnik, że można WIELE. Niestety (zgłaszałam już ten problem do "czekamy na Twoje sugestie") ja nie mogę wgrać zdjęcia, które spełnia wszystkie warunki jeśli chodzi o rozmiar (ma nawet 1.78 MB) i nie jest to po raz pierwszy. Próbowałam też przez inną przeglądarkę i oczywiście czyściłam "ciacha" ...skutek żaden. Poruszam ten problem tutaj bo nie uzyskałam odpowiedzi od obsługi technicznej a zdjęcie - może jeszcze następne - chciałam wstawić właśnie do tej galerii.

Pozdrawiam
 


 
Autor posta:
Teresa Dziedziech
Kazimierza Wielka

Wątków: 13
Postów: 357
  Temat postu: Re: Kolory
Data dodania: 04-11-2014 20:02:22
Data edycji: 04-11-2014 20:03:45

Prawdopodobnie do galerii można wgrać tylko zdjęcie o wymiarze 800 dłuższy bok, tak samo jak każde inne zdjęcie wgrywane do galerii, ale oryginalny plik (w razie gdyby organizator konkursu poprosił o duży plik) musi spełniać wymagania podane w regulaminie.
 



 
Autor posta:
Ewa Ławicka
Ostrzeszów

Wątków: 2
Postów: 57
  Temat postu: Re: Kolory
Data dodania: 04-11-2014 20:04:53

Próbowałam - zdjęcie miało 0,38 MB i NIESTETY komunikat ten sam: "Tylko pliki jpg. max 2 MB"
 


 
Autor posta:
Teresa Dziedziech
Kazimierza Wielka

Wątków: 13
Postów: 357
  Temat postu: Re: Kolory
Data dodania: 04-11-2014 20:14:30

a czy w pliku końcówka to jpeg czy jpg - bo chyba musi być jpg....
może jakiś błąd, tylko gdzie
 


 
Autor posta:
Ewa Ławicka
Ostrzeszów

Wątków: 2
Postów: 57
  Temat postu: Re: Kolory
Data dodania: 04-11-2014 20:17:59

Poprzednie wgrane ma też rozszerzenie .jpeg ...i jest w galerii. Wszystkie moje pliki mają jpeg.
 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Kolory
Data dodania: 05-11-2014 11:27:25

Panie Łukaszu ma Pan rację.

Nie ma takiej informacji. Na konkurs można zgłosić dowolną ilość zdjęć.

Zmodyfikowaliśmy punkt trzeci regulaminu.

Teraz brzmi on następująco

3. Zdjęcie może być wykonane dowolnym smartfonem, ale oczywiście preferowane są zdjęcia wykonane smartfonami Sony. Osoba wykonująca zdjęcie nie musi być właścicielem smartfonu. Można go pożyczyć na czas wykonania zdjęcia. Na konkurs można przesłać dowolną ilość zdjęć.

Dziękuję za zwrócenie uwagi

 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Kolory
Data dodania: 05-11-2014 11:30:53

Pani Ewo nic się nie zmieniło w module wgrywania zdjęć do naszego systemu. Może trzeba najpierw otworzyć plik w jakimś programie graficznym i np. zapisać jako save for web. Proszę spróbować.
 



 
Autor posta:
Ewa Ławicka
Ostrzeszów

Wątków: 2
Postów: 57
  Temat postu: Re: Kolory
Data dodania: 05-11-2014 12:48:01

Dziękuję za podpowiedź - dziś spróbuję. Przyznam, że i tak jest to zastanawiające bo poprzednie miałam w tej samej lokalizacji i nie musiałam użyć fortelu z zapisywaniem jako web i z wgraniem nie było żadnego problemu. Ale ok - jak już powiedziałam spróbuję i najwyżej będę drążyć temat dalej. Dziękuję i pozdrawiam.
 


 
Autor posta:
Ewa Ławicka
Ostrzeszów

Wątków: 2
Postów: 57
  Temat postu: Re: Kolory
Data dodania: 05-11-2014 20:02:30

Melduję posłusznie, że się udało. Dziękuję i pozdrawiam
 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Kolory
Data dodania: 11-11-2014 12:45:31

Tyle było gadania, a okazuje się wiele osób zdobyło już ponad 15 głosów, a mamy jeszcze sporo czasu (prawie 60 dni) do 7 stycznia, czyli do dnia zakończenia przyjmowania zgłoszeń do konkursu

Okazuje się, że nie taki diabeł straszny
 


odsłon wątku: 3300
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.120) / 0.108

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |