Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek Propozycja innowacji

Propozycja innowacji






 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Propozycja innowacji
Data dodania: 30-08-2016 12:21:13

Witam,

Chciałbym poddać propozycję wprowadzenia kolejnej innowacji w naszym portalu która mogłaby go jeszcze bardziej uatrakcyjnić i zwiększyć ilość jej odsłon.

Chodzi o możliwość wprowadzenia czegoś w rodzaju pokazu slajdów z poszczególnych galerii, być może nawet z podkładem muzycznym.

Czasem zdarza się że za pomocą portalu chce się komuś zaprezentować swoje zdjęcia albo przejrzeć bogatą twórczość któregoś z użytkowników. Wtedy żmudnie i ręcznie trzeba klikać i powiększać poszczególne zdjęcia. To zniechęca szczególnie osoby postronne.

Stworzenie takiego slideshow umożliwiłoby wygodne i przyjemne obejrzenie niejednej ciekawej galerii w tutejszym portalu zwiększając jego atrakcyjność nawet dla niezalogowanych użytkowników.

Proszę o Wasze opinie i odpowiedź Admina czy możemy liczyć na taką miłą innowację i co ważne czy informatycy nie dostaną od takiego zamówienia bólu głowy

Serdecznie pozdrawiam JS
 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 01-09-2016 22:07:58

Temat teoretycznie jest możliwy do zrealizowania. Odmienną kwestią jest to co jest bardziej korzystne dla serwisu. Ręczne przewijanie zdjęć, czy też slajd show.

Jedno jest pewne wygląd subdomen ulegnie modyfikacji
Ale nie jest to kwestia najbliższych dni

Pozdrawiam

KP
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 28-09-2016 23:12:15

Czyli krótko mówiąc nie.

Ale nie rozumiem dlaczego miało by nie być to korzystne dla serwisu. Tym sposobem wyróżniałby się spośród wielu w sieci a to klucz do popularyzacji.

To jak z podatkami ich obniżenie wg zgodnej opinii fachowców zwiększa ich wpływy i na odwrót.

To co pozornie może zmniejszyć ilość powtórnych wejść na stronę może przez zwiększenie atrakcyjności znacznie je zwiększyć i to nawet wśród osób nie zajmujących się fotografią.

Proszę pomyśleć jak wszystkie babcie, ciotki i wujki fotografów nie tylko amatorów dowiedzą się że w wygodny sposób mogą prezentować prace swoich pupilków i krewnych...

Sieć radzi też sobie tym że zanim obejrzy się jakiś materiał bezpłatnie trzeba obejrzeć np 20 lub 30 sekundową reklamę.
 


 
Autor posta:
Andrzej Wenerowicz
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 36
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 06-10-2016 17:36:39

Do czego służy ramka "SZUKAJ" po lewej stronie? Czego można tam szukać, bo na pewno nie uczestników i tematów...
 


 
Autor posta:
Mirosław Gudowski
Szczecin

Wątków: 1
Postów: 14
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 10-02-2017 11:34:55

Dlaczego na tym forum wiadomości są posegregowane od najstarczych do najnowszych, a nie odwrotnie? Najstarsze wiadomości chyba o wiele mniejszą ilość ludzi interesują niż najnowsze. A skoro tak, to po co przebijać się na koniec działu, aby zapoznać się z najnowszymi wiadomościami. Proponuję, aby to odwrócić i przestawić najnowsze wiadomości na początek.
 






 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 10-02-2017 11:47:18
Data edycji: 10-02-2017 11:48:05

Ja gdy potrzebuję znaleźć użytkownika to poprzez zakładkę "szukaj" zawsze znajduję kogo potrzebuję a nawet więcej ale zgadzam się że algorytmy nie są tak dopracowane jak np wyszukiwarki Google ;-)
Dla przykładu wielkość liter ma znaczenie.

Panie Mirosławie uważam że Pana wniosek jest bardzo uzasadniony i aż się dziwię że sam na to wcześniej nie wpadłem. Przecież tak jest na wielu forach. Myślę że warto go wdrożyć.
 


 
Autor posta:
Andrzej Wenerowicz
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 36
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 10-02-2017 12:11:34

Nie wiem jak Panu to wychodzi... Ja w "szukaj" Foto-Kurier wpisuję np.Janusz Sommer i... "Nie odnaleziono takiej frazy", zmieniam na INTERNET i wpisuję - karakal i... "nie odnaleziono takiej frazy". Może ktoś powie mi, po co jest ta zakładka, jak się nią posługiwać, lub czego tam szukać. Pozdrawiam.
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 10-02-2017 13:28:08
Data edycji: 10-02-2017 13:29:39

No właśnie w tym rzecz.
Proszę wpisać tylko Sommer albo tylko Wenerowicz i wszystko powinno hulać ;-)
 


 
Autor posta:
Andrzej Wenerowicz
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 36
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 10-02-2017 13:43:36

Dzięki.
 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 11-02-2017 10:12:47

Moim zdaniem ten układ jest zgodny z logiką wypowiedzi. Czytamy z góry na dół, więc jeśli ktoś chce prześledzić wątek to zaczyna go np. od określonej daty i naturalnie przesuwa się w dół. Jeśli chce przejść na koniec dyskusji to przechodzi na ostatnią kartę. Dla mnie jest to logiczne, ale pewnie każdy ma swoje przyzwyczajenia ;)

 



 
Autor posta:
Mirosław Gudowski
Szczecin

Wątków: 1
Postów: 14
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 12-02-2017 08:32:45

A jak kogoś nie interesują wiadomości sprzed kilku lat. Wydaje mi się, że raczej mało kto wraca do takich staroci, bo są one po prostu już dawno nieaktualne. A jak ktoś chce mimo wszystko wrócić do  eksponatów muzealnych, to niech się przebija. Po co wszystkich do tego zmuszać?
 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 12-02-2017 10:13:35

Jeśli jest pan uczestnikiem dyskusji to dostaje pan link do ostatniego aktualnego wpisu, więc trudno tu mówić o konieczności serfowania po wątku. W muzeum są ważne eksponaty, a w przypadku dyskusji, moim zdaniem najważniejsza jest istota i logika i ciągłość wypowiedzi.
 


 
Autor posta:
Mirosław Gudowski
Szczecin

Wątków: 1
Postów: 14
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 12-02-2017 19:21:28

Ale czy każdy ma obowiązek czytać tylko te wątki, w których sam bierze udział? A może ktoś będzie też zainteresowany innymi wątkami, w których udziału nie bierze. Wtedy nie otrzymuje żadnego maila z żadnym odsyłaczem. Po co ma więc przebijać się przez cały wątek, aby dotrzeć do najnowszych wiadomości? A może wątki muzealne w ogóle go nie interesują. Dlaczego więc wszyscy mają się tak przebijać? Niech się przebijają tylko ci, których to interesuje.
Jest to chyba pierwsze na świecie forum, w którym wiadomości w wątkach są porządkowane od najstarszych do najnowszych (do tej pory bynajmniej nie udało mi się innego forum spoktać, w którym byłoby takie uporządkowanie).
 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 12-02-2017 21:47:30

Panie Mirosławie tok naprawdę to nie ma o co kruszyć kopii, przez 9 lat istnienia tego forum nikt nie zwrócił uwagi na ten problem - poza panem. Może więc większości to odpowiada.

Pozdrawiam
KP
 


 
Autor posta:
Mirosław Gudowski
Szczecin

Wątków: 1
Postów: 14
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 13-02-2017 06:18:27

A może inni po prostu nie wpadli na to, że przecież można inaczej, lepiej, wygodniej? Świat idzie z postępem dzięki takim właśnie ludziom, którym zawsze coś nie pasuje i przez to chcieliby inaczej, lepiej, wygodniej.
 



 
Autor posta:
Andrzej Wenerowicz
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 36
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 13-02-2017 07:29:06
Data edycji: 13-02-2017 07:30:50

P. Mirosławie, nie wiem jak inni ale ja zawsze dostaję powiadomienie na pocztę gdy coś dzieje się na forum. Nie ma znaczenia czy w tym uczestniczę czy nie... Wystarczy kliknąć link i już czytam bieżące posty ( jak w tm przypadku). Pozdrawiam.
 


 
Autor posta:
Mirosław Gudowski
Szczecin

Wątków: 1
Postów: 14
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 13-02-2017 08:18:01

Do tej pory docierały do mnie wyłącznie powiadomienia w sprawie wątków, w których biorę udział. Poza tym, to czy ludzie mają być uzależnieni tylko od tego co dostaną w powiadomieniach? A jak ktoś zechce sam, z własnej inicjatywy zajrzeć na forum, to co wtedy? W nagrodę ma się przebijać do najnowszych wiadomości przez całą masę wiadomości starych, najczęściej już dawno nieaktualnych, które go w ogóle nie interesują? Po co?
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 13-02-2017 16:39:11

Panie Krzysztofie, ja też się dołączam do głosu Pana Mirosława.

Uważam że korzystniejsze byłoby przewijanie w odwrotnej kolejności.

Choć muszę przyznać że będę czytał posty naszego forum nawet jeśli pozostanie tak jak jest teraz, czyli mniej wygodnie.
 


odsłon wątku: 1681
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.125) / 0.110

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |