Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek ocena techniczna

ocena techniczna






 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: ocena techniczna
Data dodania: 02-01-2017 20:05:27

coś przegapiłem przez Święta?;) co to, kto to?;) i ocenia tak z grubej rury ?!;)
 


 
Autor posta:
Agnieszka Andrzejewska
Pniewy

Wątków: 1
Postów: 5
  Temat postu: Re: ocena techniczna
Data dodania: 02-01-2017 21:20:49
Data edycji: 02-01-2017 21:34:43

Każde zdjęcie wgrane do systemu od 01.01.2017 dostaje z góry ocenę 4. Propozycja od redakcji pojawiła się na forum 23-10-2016...
Oto link do wątku: https://www.foto-kurier.pl/forum/topic-157-1-109-liga-foto-kuriera.html
Pozdrawiam
 


 
Autor posta:
Artur Zachwieja
Opole

Wątków: 11
Postów: 115
  Temat postu: Re: ocena techniczna
Data dodania: 03-01-2017 08:07:24

Wprowadzenie tej oceny w środku trwania "konkursu tygodnia" nie było trafionym posunięciem .
Bo część zdjęć (tych wgranych po ) już na starcie straciło szansę na zajęcie dobrego miejsca

A co do idei , to w dalszym ciągu uważam, że to nie jest dobry pomysł
 


 
Autor posta:
Jerry Felcenloben
Sweden

Wątków: 2
Postów: 13
  Temat postu: Re: ocena techniczna
Data dodania: 03-01-2017 08:52:47

Bardziej absurdalnego posuniecia jeszcze nie widzialem. Zawsze ta sama ocena bez wzgledu, czy zdjecie do bani czy bardzo dobre ?????
 


 
Autor posta:
Rafał Szozda
Nowa Sól

Wątków: 0
Postów: 1
  Temat postu: Re: ocena techniczna
Data dodania: 04-01-2017 08:04:40

Również uważam, że ocena 4 gwiazdek obligatoryjnie dla każdego to dziwny pomysł . Najpierw myślałem, że profil założył jakiś złośliwiec, który każdemu jak leci wstawia ocenę 4 bez publikacji własnych zdjęć ale później doczytałem tematy na  forum.
 



 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: ocena techniczna
Data dodania: 04-01-2017 08:14:17

dziękuję bardzo za odpowiedz, no cóż... wszystko okaże się na koniec miesiąca jak to wyjdzie z drugiej strony bardzo fajnie, że są podejmowane jakiekolwiek kroki
 


 
Autor posta:
Paweł Biernat
Raba Wyżna

Wątków: 7
Postów: 60
  Temat postu: Re: ocena techniczna
Data dodania: 04-01-2017 12:35:14

Moim skromnym zdaniem wstawianie każdemu zdjęciu takiej samej oceny jak leci to jest jak ,,odpowiedzialność zbiorowa" a to się mi bardzo źle kojarzy...poza tym to by znaczylo, że na portalu Foto-Kurier nie ma zadnego wyjątkowego zdjęcia...to nie jest dobra reklama....rozumiem, ze celem wprowadzenia tej oceny technicznej było zniechęcenie wystawiania dużej ilości szóstek,,,ale to moim zdaniem nic nie da...trzeba poszukać innego sposobu...
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: ocena techniczna
Data dodania: 04-01-2017 12:47:09

Żadne rozwiązanie nie jest idealne. Ocena techniczna na poziomie 4 wystawiana każdemu zdjęciu powoduje, że większe znaczenie ma ilość wystawianych ocen. Im więcej ocen pozytywnych tym większa szansa na lepszą ocenę. Z drugiej strony dzięki temu rozwiązaniu łatwiej będzie państwu wystawiać oceny zróżnicowane adekwatne do wartości zdjęcia, na co liczymy.

Oczywiście Polak potrafi i znajdą się kombinujący, którzy coś wymyślą i stowarzyszenie miłośników wystawiania szóstek bez opamiętania odnajdzie się i w tej sytuacji

Redakcja i Wydawca nie chcą bawić się w stróżów prawa. wolimy się skupić na rozwoju serwisu i czasopisma.

To państwo są uczestnikami tej zdjęciowej rywalizacji i ocena finalna zależy od samych państwa

Życzymy Najlepszego w Nowym Roku i zachęcamy do lektury i prenumeraty Foto-Kuriera w wersji papierowej. pamiętajmy, że dzięki temu wydawnictwu możliwy jest dalszy rozwój serwisu foto-kurier.pl

Redakcja
 


 
Autor posta:
Alicja Ziętek
Komorów

Wątków: 0
Postów: 12
  Temat postu: Re: ocena techniczna
Data dodania: 04-01-2017 22:23:11

W odpowiedzi na:
"Żadne rozwiązanie nie jest idealne. Ocena techniczna na poziomie 4 wystawiana każdemu zdjęciu powoduje, że większe znaczenie ma ilość wystawianych ocen. Im więcej ocen pozytywnych tym większa szansa na lepszą ocenę. Z drugiej strony dzięki temu rozwiązaniu łatwiej będzie państwu wystawiać oceny zróżnicowane adekwatne do wartości zdjęcia, na co liczymy."

Z uwagi na duże różnice jakości zdjęć z oryginałem po przez pomniejszanie zdjęcia automatycznie tracą one na jakości. Wstawione do galerii tracą ostrość, głębie kolorów - o czym mowa na forum "Jakość Fotografii". Nie jest to ocena techniczna dla autora zdjęć , ale dla samego Foto Kuriera. Ja już nie oceniam zdjęć za jakość techniczną ale za wykonanie i temat

Warto się zastanowić w kogo te 4 p powinny uderzać. Pozdrawiam
 


 
Autor posta:
Jerry Felcenloben
Sweden

Wątków: 2
Postów: 13
  Temat postu: Re: ocena techniczna
Data dodania: 06-01-2017 09:57:50

Po pierwsze "ocena techniczna" (zawsze taka sama) obniza srednia ocen o dokladnie taka sama wartosc wszystkim zdjeciom, wiec tak jak by jej wogole nie bylo.

Po drugie, bardzo szybko wszyscy sie przyzwyczaja, ze ta ocena to zwykla fikcja i zdjecia i tak beda oceniane na tyle, na ile rzeczywiscie zasluguja.
 



 
Autor posta:
Alicja Ziętek
Komorów

Wątków: 0
Postów: 12
  Temat postu: Re: ocena techniczna
Data dodania: 06-01-2017 20:57:02

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Portal powstał dla użytku publicznego i służy Użytkownikom do zdobywania doświadczeń a nie konkurowania o punkty. Punkty to tylko przyjemna nagroda. Jeśli jest mniej oceniających i niższa ocena to oznacza, że zdjęcie nie cieszy się powodzeniem.
Dobrym posunięciem było prezentowanie zdjęć bez okazania autora, - to wystarczyło.
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: ocena techniczna
Data dodania: 07-01-2017 14:18:06

tak na marginesie, kiedy autor jest "ukryty" jakże przyjemnie jest poznać autora po stylu jaki prezentuje w fotografii, oceniając fotografie bardzo często jestem odgadnąć kto kryje się po drugiej stronie większość osób wypracowała własny styl który jest ich osobistym logiem... krajobrazy, owady, portrety itd... w każdej dziedzinie jest po kilka osób które dzięki samej fotografii i technice wykonania już są podpisani... to bardzo fajna zabawa
 


 
Autor posta:
Mirosława Szewczyk
Toruń

Wątków: 0
Postów: 5
  Temat postu: Re: ocena techniczna
Data dodania: 09-01-2017 10:54:20

Moim zdaniem wprowadzenie oceny technicznej już zaczyna procentować bardziej zróżnicowaną oceną zdjęć. Zauważam dużą ilość ocen poniżej 6 i o to właśnie chodziło. Poczekajmy to trwa dopiero kilka dni, podsumowanie można zrobić po dłuższym czasie, nie ma co przesądzać na starcie.
Pozdrawiam
 


 
Autor posta:
Michał Bukała
Oława

Wątków: 0
Postów: 22
  Temat postu: Re: ocena techniczna
Data dodania: 09-01-2017 11:28:16

Uważam, że wprowadzenie oceny technicznej pozytywnie wpłynęło na rzetelność wystawiania ocen. Mimo tego problem nadal istnieje. Zauważyłem, że najczęściej wystawiane są oceny 6 i 5, rzadko 4, "od święta" można zauważyć 3. 2 i 1 w zasadzie nie funkcjonuje. W związku z tym chciałbym coś zaproponować. Co myślicie o zastosowaniu czegoś na zasadzie "lajka"? 1 "lajk" to 1 punkt. Każdy mógłby tego tego "lajka" dać lub nie. Dodatkowo każdy użytkownik raz w tygodniu mógłby dać "podwójnego lajka" dla zdjęcia w danym tygodniu według niego najlepszego oraz dodatkowego "podwójnego lajka" raz w miesiącu. W takim układzie problem wysokich ocen zostałby wyeliminowany. Wyeliminowany byłby też problem odwrotny, gdzie niektóre osoby (nie wiem z jakich przyczyn) świadomie zaniżają oceny wywracając klasyfikację do góry nogami. Oczywiście dla "lajka" należałoby wymyślić jakąś inną nazwę

Pozdrowienia
 


 
Autor posta:
Ocena Techniczna
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 1
  Temat postu: Re: ocena techniczna
Data dodania: 09-01-2017 15:13:21

Poniżej przedstawiamy dwie typowe reakcje na wystawienie oceny różnej od 6, które otrzymaliśmy pocztą systemową. Zostawiamy to bez komentarza, niech dopełnią one obrazu w dyskusji.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Czy można gdzieś zobaczyć twoje zdjęcia, aby widzieć jakim jesteś profesjonalistą.
Pozdrawiam

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Szanowny przedstawicielu Oceny Technicznej,Wasze inowacje typu Ocena techniczna są bezzasadne.Nie Jesteście Bankiem Zdjęć i nie kwalifikujecie zdjęć do sprzedaży dla potencjalnych klientów.To jest Portal Milośników Fotografii.To użytkownicy tego Portalu wyrażaj opinię i sugestie co do zdjęć.Swoimi ocenami ze strony redakcji Przyczynicie się do odchodzenia uczestników do innych bardziej przyjaznych Portali np.Flickr. Na przykladzie mojego zdjęcia "XXXXXX" Ocena typowo nie obiektywna lub czlowieka z brakiem wyobraźni.Jakie Macie obiekcje do tego zdjęcia Szanowni Eksperci Fotografii? Ze co zdjęcie nieostre? czy aby napewno, a może ekspozycja nie tak w pochmurną pogodę,niedoświetlone czy przepalone?A moze niska ocena bo użyto tele zamiast Makro, nie dysponuję obecnie makro, obiektywy jak wiadomo nie są tanie, a Sigmą 150- 600 mm też można zrobić zdjęcie z bliska...to jaki jeszcze argument z waszej strony? Nieciekawa forma lodowa? A to proszę z reklamacją do Matki Natury....Brak światla? no pisalem że pochmurny dzień a w sloneczny ta forma lodowa po prostu może się rozpuścić...czy tak trudno zrozumieć,że powinno się wziąsć poprawkę na to że samo to że Natura stworzyla taką formę, powinno cieszyć i zadziwiać, i że jest ktoś kto to dostrzegl i pokazal, bo jest to ulotne zjawisko i nie ma czasu na SUPEREKSPOZYCJĘ I ZLOTĄ GODZINĘ.Pozdrawiam i Życzę więcej OBIEKTYWIZMU...

Pozdrawiamy
Redakcja
 



 
Autor posta:
Adam Kot
Mszana

Wątków: 0
Postów: 25
  Temat postu: Re: ocena techniczna
Data dodania: 09-01-2017 19:47:48
Data edycji: 09-01-2017 20:11:56

Powyższy wątek z zapytaniem o zdjęcia i profesjonalizm jest takie dziwne? Jeżeli ktoś ocenia zdjęcie to warto wiedzieć jakie sam zdjęcia robi, od bardzo dobrych fotografów widząc ich zdjęcia można się czegoś nauczyć widząc co prezentują, a od takich kiepskich którzy dla złośliwości wystawiają, sami nic nie prezentując, na takich nie zwraca się uwagi, ale warto wiedzieć z kim się ma do czynienia. Dziwi mnie w takim wypadku powyższa uwaga, zakrawająca na naiwność redakcji co do uczciwości w internecie postów. Ja już spotkałem się z takimi złośliwościami na innym portalu (żadnych zdjęć i "jechanie" równo po innych zdjęciach).
A teraz do  rzeczy dawać wszystkim 4 pkt lub nie dawać odnosi taki sam skutek NIJAKI. Bez sensu
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: ocena techniczna
Data dodania: 09-01-2017 20:51:41

odnosząc się do tego, że Ja rozpocząłem ten wątek z zamiarem nabycia wiedzy na temat "oceny technicznej" nadawanej zaraz po wgraniu zdjęcia... chciałbym aby wątek ten został już zamknięty... co do samej oceny już wiadomo czym jest, a zaczynamy Nowy Rok od tematu ocen... bodajże rok temu również zaczynaliśmy od debaty na temat kolorów gwiazdek i skali 5-6 gwiazdek dla uprzywilejowanych...

podpisuję się pod słowami Pani Mirosławy Szewczyk, dajmy szansę temu systemowi chociaż ten miesiąc, do zakończenia konkursu/wyciągnięcia średniej/itd...

oceniajmy, wstawiajmy zdjęcia, róbmy zdjęcia... budujmy ten portal tak jak byśmy tego chcieli, uczmy się i działajmy... a oceny i podium niech będzie jedynie dodatkiem do całej tej frajdy... wiem, sam również kiedyś wrzeszczałem na forum, że dostałem ocenę 5 i cała moja średnia poszła w .... daleko! ale doszedłem do wniosku, że nie ta średnia jest najważniejsza, ale fotografia która nie dość że usatysfakcjonuje Mnie to i jeszcze Państwa przez liczbę odwiedzin i bardzo miłe komentarze publikacje i nagrody są jedynie wisienką na torcie...

myślę, że powinniśmy dać troszkę czasu nowemu systemowi i czerpać radość z samej fotografii

miłego (ciepłego) wieczoru
 


odsłon wątku: 1020
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.093) / 0.083

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |