Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek Podział konkursów wg kategorii

Podział konkursów wg kategorii






 
Autor posta:
Ewa Książek
Radzionków

Wątków: 2
Postów: 10
  Temat postu: Podział konkursów wg kategorii
Data dodania: 21-05-2017 11:15:20

Witam...
Czy istnieje w przyszłości możliwość podziału ZT i ZM wg kategorii zdjęć? Czyli: krajobraz, architektura, street itd?

Z FK zrobiła się galeria ornitologiczna co w moim odczuciu zrobiło się...nudne. Nawet najpiękniejsze zdjęcia tego typu zwyczajnie powszednieją. Do czołowki trafia ptactwo różnej maści i nie ma miejsca na inne tematycznie kadry. Dlaczego? Zdaje się, że wielu bardzo dobrych twórców "nieprzyrodniczych" postanowiło sobie odpuścić udział w FK...i pewnie powodem jest to, że są tutaj niedoceniani. Przykro sie robi gdy dobrym, trudniejszym w odbiorze zdjeciom stawia sie niskie oceny bo...bo nie jest kolorowe i nie przedstawia ptaka... Za to byle jaki wróbel potrafi otrzymać 6 gwiazdek...

Jeśli to możliwe, proszę pomyśleć nad urozmaiceniem konkursów. I żeby nie było, lubię piękne przyrodnicze zdjęcia.. ale co za dużo to nie zdrowo.

Pozdrawiam
Ewa

 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Podział konkursów wg kategorii
Data dodania: 22-05-2017 09:43:08
Data edycji: 22-05-2017 09:43:21

Bardzo słuszna uwaga Pani Ewo. W tej chwili pewnego rodzaju rozwiązaniem są kategorie tematyczne, ale problem polega na tym, że nie zawsze do wszystkich kategorii wgrywana jest taka sama liczba zdjęć. Stąd trudno wybierać np. najlepsze zdjęcie, gdy w kategorii dodano tylko jedną pozycję.

Zdając sobie sprawę z sytuacji jak wyżej stworzyliśmy w wydaniu papierowym dział Najlepsze z Najlepszych, gdzie wybieramy 7 najlepszych prac w różnych kategoriach.

Zróżnicowana tematyka towarzyszy też Lidze Foto-Kuriera, do zabawy w której zapraszamy.
 


 
Autor posta:
Ewa Książek
Radzionków

Wątków: 2
Postów: 10
  Temat postu: Re: Podział konkursów wg kategorii
Data dodania: 25-05-2017 10:22:47

Dziękuję za to, że redakcja zechciała się odnieść do mojego wpisu. Mam nadzieję, że kiedyś nastąpi równowaga w zamieszczanych zdjęciach bo różnorodność jest piękna...

...ze swojej strony proszę użytkowników o dłuższą refleksję przed zapodaniem oceny pod zdjęciami...

Pozdrawiam
Ewa
 


 
Autor posta:
Paweł Pluciński
Borki

Wątków: 1
Postów: 16
  Temat postu: Re: Podział konkursów wg kategorii
Data dodania: 27-05-2017 20:31:06

Niestety Pani Ewo przy tym systemie oceniania albo sie daje 6 bo poniżej jest się narażanon na odwet ;-)
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Podział konkursów wg kategorii
Data dodania: 28-05-2017 11:55:43

Panie Pawle to nie system jest zły tylko problem tkwi w naszej naturze. Nie lubimy krytyki i traktujemy ją jako akt agresji, na którą odpowiadamy agresją. Na szczęście nie wszyscy jesteśmy tacy.

Pozdrawiamy
Redakcja
 



 
Autor posta:
Paweł Pluciński
Borki

Wątków: 1
Postów: 16
  Temat postu: Re: Podział konkursów wg kategorii
Data dodania: 28-05-2017 12:01:56

coś w tym jest ;-)
 


 
Autor posta:
Iwona Urbaniak
Ostrow Wlkp

Wątków: 0
Postów: 2
  Temat postu: Re: Podział konkursów wg kategorii
Data dodania: 31-05-2017 08:24:46

Witam, sama przez przypadek dałam komuś za mało punktow i dostało mi sie , ze dałam tylko tyle bo działam odwetowo za słabe oceny za moje prace , przecież zdaje sobie sprawę ze dluga droga do osiągnięcia perfekcji , do poziomu jaki osiągają uczestnicy , którymi jestem zachwycona . To ze ktoś nie lubi krytyki to jest jego problem i co on z tym zrobi to jego sprawa , na innych działa mobilizująco a na innych dołująco , inni maja większa wrażliwość a jeszcze inni maja jakbyo sie mówi skore jak słoń .pozdrawiam wszystkich i szanujmy sie bo tylko taki świat jest lepszy dla nas !!! Ps .sorry za taki post ale musiałam to napisać !!!
 


 
Autor posta:
Bartłomiej Kończak
Koło

Wątków: 0
Postów: 9
  Temat postu: Re: Podział konkursów wg kategorii
Data dodania: 01-06-2017 21:23:57

Ogólnie ocenianie na tym portalu jest chore... Teraz oceniam tylko dobre prace. Wile osób z reguły prezentująca raczej średni poziom fotograficzny zaniża z premedytacja wiele dobrych zdjęć!
 


 
Autor posta:
Ewa Książek
Radzionków

Wątków: 2
Postów: 10
  Temat postu: Re: Podział konkursów wg kategorii
Data dodania: 01-06-2017 21:40:44

Mnie przerażają sytuacje, gdzie pod zmasakrowanymi obróbką zdjęciami ludzie bez namysłu walą na prawo i lewo szóstki! Nie wiem ale jak coś redakcja nie wymyśli by ukrócić ten proceder to poziom galerii sięgnie...nie wiem czego
 


 
Autor posta:
Paweł Pluciński
Borki

Wątków: 1
Postów: 16
  Temat postu: Re: Podział konkursów wg kategorii
Data dodania: 01-06-2017 21:50:17

może coś w stylu poczekalnia i poiwiedzmy po anonimowym głosowaniu społeczność decyduje czy zdjęcie wchodzi do galerii czy nie hmm
 






 
Autor posta:
Ewa Książek
Radzionków

Wątków: 2
Postów: 10
  Temat postu: Re: Podział konkursów wg kategorii
Data dodania: 01-06-2017 21:55:13

Niezły pomysł Paweł...
Albo...zanim użytkownik będzie miał dostęp do pełnej skali ocen to musi mieć w swoim PF 10 zdjęć wyróżnionych przez redakcję FK. Oczywiście to tylko przykład...

 


 
Autor posta:
Bartłomiej Kończak
Koło

Wątków: 0
Postów: 9
  Temat postu: Re: Podział konkursów wg kategorii
Data dodania: 01-06-2017 21:57:12

Jestem za
 


 
Autor posta:
Paweł Pluciński
Borki

Wątków: 1
Postów: 16
  Temat postu: Re: Podział konkursów wg kategorii
Data dodania: 01-06-2017 22:08:31

jesli chodzi o ocenianie może jakiś algorytm gdzie użytkownik powiedzmy bedzię miał do wykorzystania ograniczoną ilość 6 doprowadzilo by to do tego żeby korzystać z ocen niższych w sumie na dzień dzisiejszy jest tylko uzywana skala ocen 5-6 te niższe to już rzadkość. albo hmm bardzeij usprawnić anonimowość w tej chwili wchodzać w galerie nowych dodanych zdjęc u góry w prawym rogu widać kogo to fotka po niku
 


 
Autor posta:
Bartłomiej Kończak
Koło

Wątków: 0
Postów: 9
  Temat postu: Re: Podział konkursów wg kategorii
Data dodania: 01-06-2017 22:13:02

Anonimowość...to jest to. Jeśli na nowym zdjęciu oceny przez dwa tygodnie (30 dni?) lub dłużnej będą anonimowe myślę że zniknie problem z ocenieniem!!! A nowe fotografie powiedzmy niech pokazują autora dopiero po 2 dniach np.
 


 
Autor posta:
Bartłomiej Kończak
Koło

Wątków: 0
Postów: 9
  Temat postu: Re: Podział konkursów wg kategorii
Data dodania: 01-06-2017 22:15:28

Anonimowość...to jest to. Jeśli na nowym zdjęciu oceny przez dwa tygodnie (30 dni?) lub dłużnej będą anonimowe myślę że zniknie problem z ocenieniem!!! A nowe fotografie powiedzmy niech pokazują autora dopiero po 2 dniach np.
 



 
Autor posta:
Ewa Książek
Radzionków

Wątków: 2
Postów: 10
  Temat postu: Re: Podział konkursów wg kategorii
Data dodania: 02-06-2017 12:24:16

Propozycje jakieś padły i teraz miejmy nadzieję, że redakcja chociaż zastanowi się nad zmianami. Liczę na to bo zwyczajnie mi zależy by poziom FK był wyższy....
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Podział konkursów wg kategorii
Data dodania: 05-06-2017 18:36:50

Redakcja cały czas zastanawia się, lecz mentalności ludzi się nie zmieni. Każde z zaproponowanych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Ostatnio wprowadziliśmy sporo zmian porządkowych w ocenianiu. To nie zlikwidowało problemu, ale spowodowało, że coś drgnęło w ocenianiu i jesteśmy bliżej celu

Pozdrawiamy w szczególności tych, którzy mają twardą skórę i odwagę stawiać oceny mniejsze niż 5



Redakcja
 


 
Autor posta:
Maciej Nowak
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 37
  Temat postu: Re: Podział konkursów wg kategorii
Data dodania: 16-07-2017 21:49:12

Taa.. też właśnie ostatnio zastanawiałem się dlaczego z galerii zrobiła się prawdziwa ptaszarnia...
 


odsłon wątku: 1842
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.097) / 0.087

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |