Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek Problem z wgraniem serii

Problem z wgraniem serii






 
Autor posta:
Robert Król
Kraków

Wątków: 1
Postów: 24
  Temat postu: Problem z wgraniem serii
Data dodania: 22-09-2017 19:02:03
Data edycji: 22-09-2017 19:04:23

Zakładam ten temat gdyż próby wyjaśnienia problemu bezpośrednio z redakcja kończą się odpowiedzią, że nie ma problemu bądź brakiem odpowiedzi na moje kolejne maile w tej sprawie.
Szczerze to nie wiem czy problem dotyczy tylko mojego konta, czy może szerokie grono Koleżanek i Kolegów również się z nim spotkało.
Mianowicie od czasu ostatnich prac serwisowych na portalu kilka tygodni temu, zauważyłem problem, mianowicie nie mogę wgrać serii zdjęć, konkretnie 10, w kategorii zdjęcia ślubne.
Redakcja twierdzi, że problemu nie ma, pojawiają się serię wgrywane w innych kategoriach przez innych użytkowników. Natomiast ja regularnie próbuje wgrać serię zdjęć i za każdym razem po "wgraniu" strona wraca do początku, czyli wyboru rodzaju kategorii.... i zdjęć nie ma

Czy ktoś może wie jak to rozwiązać?
 


 
Autor posta:
Robert Król
Kraków

Wątków: 1
Postów: 24
  Temat postu: Re: Problem z wgraniem serii
Data dodania: 24-09-2017 12:32:38

Być może zainteresuje to redakcję, o ile ktoś tu zajrzy, że serie wgrywają się w inne kategorie. Właśnie dodałem bezproblemowo w kategorii Zwierzęta.
Wniosek - problem jest przynajmniej z jedną kategorią czyli Zdj. ślubne.
Może wpis ten jest trochę sarkastyczny, ale spowodowane jest to wielotygodniowym milczeniem w tej sprawie własnie przez osoby które powinny zając się usunięciem problemu.....
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 455
  Temat postu: Re: Problem z wgraniem serii
Data dodania: 09-10-2017 14:49:07

Szanowny Panie,
problem jest zgłoszony do informatyków, niebawem powinien być rozwiązany.
Pozdrawiamy
Redakcja
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 455
  Temat postu: Re: Problem z wgraniem serii
Data dodania: 09-10-2017 15:25:30

Zdjęcia wgrywają się również do kategorii Zdj. ślubne. Być może problem leży po stronie pana plików

Pozdrawiamy
Redakcja
 


 
Autor posta:
Robert Król
Kraków

Wątków: 1
Postów: 24
  Temat postu: Re: Problem z wgraniem serii
Data dodania: 09-10-2017 15:38:38

Konkretnie jaki?
Wielkość i "waga" zgodnie z wytycznymi. Pliki wgrywają sie pojedynczo, sprawdzałem. Wgrywa się tez jako seria na innym portalu....
Próbowałem wgrać dwa, piec i dziesięć, zawsze ten sam efekt niestety
 






 
Autor posta:
Robert Król
Kraków

Wątków: 1
Postów: 24
  Temat postu: Re: Problem z wgraniem serii
Data dodania: 09-10-2017 17:46:25

dziękuje za "cud sprawczy"
dziś wgrałem dokładnie te same pliki które według informatyków redakcji stwarzały problem bo wszystko było po stronie portalu ok...
nawet średnio inteligentny.... domyśliłby się ze coś jednak było nie tak i zostało "po cichu" poprawianie, jednak przyznanie się do błędu jest zazwyczaj "politycznie niewygodne" więc najlepiej iść zaparte.

Dla mnie jednak nie ma znaczenia jaka była przyczyna i kto nie potrafi się przyrzynać do błędu, ważne, że działa
Raz jeszcze dziękuję za "dobra zmianę" i naprawę problemu
pozdrawiam
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 455
  Temat postu: Re: Problem z wgraniem serii
Data dodania: 09-10-2017 18:35:46

Panie Robercie jeśli Panu zależy na wysokiej jakości prezentowanych plików w serwisie to prosimy nie wgrywać zdjęć większych niż 1200 x 1200 pikseli, a najlepiej, żeby zdjęcia miały w podstawie równo 1200 pikseli. Wtedy oprogramowanie strony nie będzie resajzowało plików i uniknie Pan błędów wynikających z tego faktu. Pliki, które Pan chciał wgrać na serwer miały ok. 1500 x 2000 pikseli i co prawda miały one mniej niż 2 MB, ale miały zbyt dużą rozdzielczość i dlatego system negatywnie reagował na ich sumę zbiorczą wgrywaną w ramach serii 10 zdjęć

W przypadku wgrywania zdjęć do innych galerii tematycznych zależność jest analogiczna. Do kategorii krajobraz wgrywał pan mniejszą ilość zdjęć i problem nie wystąpił.

Pozdrawiamy
Redakcja

 


 
Autor posta:
Robert Król
Kraków

Wątków: 1
Postów: 24
  Temat postu: Re: Problem z wgraniem serii
Data dodania: 09-10-2017 18:51:22

Bardzo dziękuję za wskazówkę, jest to istotne a nawet korzystne ze względu na transfer. Będę pamiętał na przyszłość. Odnosząc się jeszcze do przedmiotowego problemu, dziś własnie wgrałem bez problemu pliki które miały 2000 pikseli w podstawie.
Niemniej raz jeszcze dziękuję za pomoc i uważam że watek można zamknąć.
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 455
  Temat postu: Re: Problem z wgraniem serii
Data dodania: 09-10-2017 19:34:17

Owszem wgra Pan te pliki, które mają np. 2000 pikseli gdy będą one mniejsze niż 2 MB, ale system je i tak zmniejszy do 1200, czyli:

1. Ryzykuje Pan, że po zmniejszeniu pliki utracą na jakości na skutek błędu przybliżenia

2. Obciąża pan niepotrzebnie serwer

3. Traci Pan więcej czasu.

4. Przy sytuacjach brzegowych pliki mogą nie zostać wgrane, co już raz miało miejsce i wszyscy mieliśmy sporo pracy z tego tytułu, a wystarczyło jedynie wgrać pliki o wielkości do 1200 pikseli w podstawie.

Pozdrawiamy
Redakcja


 


 
Autor posta:
Robert Król
Kraków

Wątków: 1
Postów: 24
  Temat postu: Re: Problem z wgraniem serii
Data dodania: 09-10-2017 19:47:50

Może warto dać info nie tylko o wadzie pliku ale też o jego optymalnej rozdzielczości?
 



odsłon wątku: 481
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.092) / 0.078

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |