Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek O znieważaniu również

O znieważaniu również






 
Autor posta:
Jolanta Kozik
Czechowice-Dziedzice

Wątków: 1
Postów: 3
  Temat postu: O znieważaniu również
Data dodania: 13-08-2018 10:05:09

Dzień dobry, swoje pytania kieruję do właścicieli portalu ale by uniknąć posądzenia mnie o ...kolesiostwo piszę jako list otwarty na forum dyskusyjnym poświęconym sprawom związanym z działalnością portalu foto-kurier.pl
Szanowni Państwo, Pani Marzeno Patrycy i Panie Krzysztofie Patrycy, witam,
i bardzo proszę o odpowiedź na kilka pytań, które to odpowiedzi mam nadzieję, uzupełnią lub skorygują moją wiedzę jako użytkownika portalu oraz rozwieją pewne wątpliwości:
1/ czy dobrze zrozumiałam, czytając na stronach FK, że portal FK jest dla wszystkich osób lubiących fotografować czyli dla profesjonalistów, amatorów, dla tych, którzy zaczynają przygodę z fotografią ?
2/ czy ocenianie wszystkich zdjęć, nawet tych które mi się nie podobają, na portalu FK jest koniecznością ?
3/ czy obrażanie i znieważanie użytkowników FK nazywając ich nienormalnymi, jest dopuszczalne - bez żadnych konsekwencji ?
4/ czy dopuszczalne jest znieważanie użytkowników portalu FK posądzając ich o zażyłości i nieuczciwe układy, nie udowadniając im tego - bez żadnych konsekwencji ?
Proszę Państwa pytania 3/ i 4/ są następstwem przeczytania stwierdzenia jednego z użytkowników portalu cytuję
„ I nadal będę oceniał tak jak uważam za słuszne może kiedyś ten portal będzie normalny bez kolesiostwa” . Przyznam, że nie wiedziałam, że teraz ten portal jest nienormalny. Jestem zaskoczona tak pewnym stwierdzeniem jak i brakiem reakcji.
Przecież portal Państwa cieszy się dobrą opinią a  portal to nikt inny jak osoby, które go tworzą czyli użytkownicy tacy jak ja, moderatorzy, pracownicy, właściciele portalu. O stwierdzeniu zażyłości i nieuczciwych układach (kolesiostwo) wśród kilku tysięcy użytkowników portalu, już nawet nie wspomnę.
Przyznam, że dla osób dobrze wychowanych i taktownych nie potrzebny jest regulamin ale jak się okazuje zachowanie niektórych osób jest nieprzewidywalne i nieobliczalne. Nie znalazłam w regulaminie nic o konsekwencjach znieważania i obrażania, chyba, że punkt C. regulaminu „ Zakładanie fikcyjnych kont i wszelkiego rodzaju złośliwości i manipulacje przy ocenianiu zdjęć mogą skutkować natychmiastowym usunięciem konta użytkownika z serwisu foto-kurier.pl.” ma w domyśle znieważanie również?
Mam nadzieję, że przemyślą Państwo moje spostrzeżenia a moje pytania i wątpliwości nie pozostaną bez odpowiedzi.
Dziękuję za poświęcony mi czas, pozdrawiam Jolanta Kozik
 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: O znieważaniu również
Data dodania: 13-08-2018 18:38:41

Szanowna Pani Jolanto

Odpowiadam poniżej

1/ czy dobrze zrozumiałam, czytając na stronach FK, że portal FK jest dla wszystkich osób lubiących fotografować czyli dla profesjonalistów, amatorów, dla tych, którzy zaczynają przygodę z fotografią ?

Ad.1 Bardzo dobrze Pani zrozumiała. Portal foto-kurier.pl jest dla wszystkich fotografujących i jedynie lubiących fotografię, fotografowanie lub tylko zainteresowanych sprzętem fotograficznym również itp.


2/ czy ocenianie wszystkich zdjęć, nawet tych które mi się nie podobają, na portalu FK jest koniecznością ?

Ad.2 Nie jest koniecznością. Jest przywilejem. Można oceniać każde zdjęcie, ale można oceniać tylko te wybrane. Pełna dowolność.

3/ czy obrażanie i znieważanie użytkowników FK nazywając ich nienormalnymi, jest dopuszczalne - bez żadnych konsekwencji ?

Ad. 3 Oczywiście, że tego typu epitety nie powinny mieć miejsca. Proszę zauważyć, że jako jedyny serwis oczekujemy od użytkownika podania imienia i nazwiska. To trochę łagodzi obyczaje, choć nie zawsze jak wynika z Pani zapytania. W sytuacji takiej jak Pani powinno się zgłosić problem przez zakładkę sugestie i redakcja może zablokować komuś dostęp do konta lub usunąć je. Robimy to rzadko, gdyż nie chcemy się bawić w policjantów i stawiamy na zdrowy rozsądek użytkowników serwisu.

4/ czy dopuszczalne jest znieważanie użytkowników portalu FK posądzając ich o zażyłości i nieuczciwe układy, nie udowadniając im tego - bez żadnych konsekwencji ?
Proszę Państwa pytania 3/ i 4/ są następstwem przeczytania stwierdzenia jednego z użytkowników portalu cytuję
„ I nadal będę oceniał tak jak uważam za słuszne może kiedyś ten portal będzie normalny bez kolesiostwa” . Przyznam, że nie wiedziałam, że teraz ten portal jest nienormalny. Jestem zaskoczona tak pewnym stwierdzeniem jak i brakiem reakcji.
Przecież portal Państwa cieszy się dobrą opinią a  portal to nikt inny jak osoby, które go tworzą czyli użytkownicy tacy jak ja, moderatorzy, pracownicy, właściciele portalu. O stwierdzeniu zażyłości i nieuczciwych układach (kolesiostwo) wśród kilku tysięcy użytkowników portalu, już nawet nie wspomnę.
Przyznam, że dla osób dobrze wychowanych i taktownych nie potrzebny jest regulamin ale jak się okazuje zachowanie niektórych osób jest nieprzewidywalne i nieobliczalne. Nie znalazłam w regulaminie nic o konsekwencjach znieważania i obrażania, chyba, że punkt C. regulaminu „ Zakładanie fikcyjnych kont i wszelkiego rodzaju złośliwości i manipulacje przy ocenianiu zdjęć mogą skutkować natychmiastowym usunięciem konta użytkownika z serwisu foto-kurier.pl.” ma w domyśle znieważanie również?
Mam nadzieję, że przemyślą Państwo moje spostrzeżenia a moje pytania i wątpliwości nie pozostaną bez odpowiedzi.
Dziękuję za poświęcony mi czas, pozdrawiam Jolanta Kozik

Ad.4 Po części odpowiedziałem Pani na to pytanie w punkcie 3.

Problem TWA, Kolesiostwa itp. to temat rzeka. My traktujemy nasz portal jako pole do dobrej zabawy, wymiany zdań i poglądów na temat zdjęć, ale tam gdzie w grę wchodzą emocje i nagrody wiele osób zamienia się w agresorów. Swoje żale z tytułu otrzymania złej oceny przedstawiają w różny sposób: w komentarzu pod zdjęciem, pisząc do redakcji, pisząc na prywatne skrzynki mailowe i na prywatne konta mailowe. Pomysłowość niektórych nie zna granic. Trzeba do tego wszystkiego zachować dystans i zdrowy rozsądek. Nie dajmy się zwariować.

Tak jak pisałem sytuacje drastyczne skutkują usunięciem z serwisu i/lub zablokowaniem konta.

Problemy trzeba ( z linkami do zdjęć) zgłaszać przez zakładkę sugestie. Sukcesywnie rozwiązujemy tego typu problemy, ale jeśli ktoś nie szanuje swoje nazwiska i używa epitetów w stosunku do innych to cóż można z tym faktem zrobić więcej?

Siła portalu zależy od siły jej użytkowników, jeśli jedna czarna owca sieje takie spustoszenie to trzeba ją wyeliminować z grupy na krócej lub dłużej. To czasami pomaga, ale nie zawsze.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że zdrowy rozsądek zwycięży i trzymam kciuki za najlepsze zdjęcia świata umieszczone w tym serwisie również

Krzysztof Patrycy


 


 
Autor posta:
Jolanta Kozik
Czechowice-Dziedzice

Wątków: 1
Postów: 3
  Temat postu: Re: O znieważaniu również
Data dodania: 14-08-2018 10:31:25

Witam Panie Krzysztofie i dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.
Myślę, że nie dałam się zwariować a zdrowy rozsądek zwyciężył, chociażby tym że  piszę tylko na forum i w takiej właśnie formie.
Taką miałam nadzieję , że portal powstał przede wszystkim z myślą o dobrej zabawie, czy wymianie doświadczeń robienia zdjęć czy sprzętu fotograficznego a nie do  znieważania, czy jak Pan to nazwał używania epitetów.

Pisze Pan, że wiele osób zamienia się w agresorów , zrozumiałam że opisaną przeze mnie sytuację też zalicza Pan do  agresji - i że są to żale z tytułu otrzymanej złej oceny.
Dla wyjaśnienia podkreślę, że dla mnie agresja a znieważenie osób to zupełnie coś innego.
Poza tym nasuwa mi się kolejne pytanie. Podobno oceniać może każdy tak jak uważa za słuszne, tak - ale jeżeli jedna ocena na kilkanaście, czy kilkadziesiąt osób oceniających dane zdjęcie jest zdecydowanie zaniżona i powtarza się to uporczywie to czy nie można przypuszczać że jest to celowe, by wyeliminować zdjęcia, które mogą liczyć się w wygranej np. o nagrodę miesiąca ? Czy to wtedy nie jest manipulacja? Ale jak się domyślam to też jest monitorowane, więc powinno być proste do zauważenia.

Pisze Pan też że takie problemy jak moje należy zgłosić przez zakładkę sugestie.
Szczerze mówiąc to myślałam, że od „czuwania” nad prawidłowym funkcjonowaniem portalu są moderatorzy, którzy powinni zauważyć również obrażanie, znieważanie użytkowników portalu, właścicieli oraz manipulację ocenami i  jako pierwsi powinni zareagować, chociażby upomnieniem
a Pan jako właściciel określić czy znieważanie i obrażanie portalu jest drastyczne i odpowiednio zareagować. A w jaki sposób? to już sam sobie Pan odpowiedział na to pytanie w przedostatnim zdaniu napisanym do mnie o czarnej owcy.
Rozumiem jednak, że to tylko ja uważam, że portal i jego użytkownicy zostali znieważeni i nie ma problemu. Panie Krzysztofie, a może jednak jeśli chociaż jedna osoba to zauważyła to może warto zagłębić się w ten temat.

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi, które wiele wniosły i wyjaśniły mi funkcjonowanie portalu.
Pozdrawiam serdecznie życząc miłego dnia Jolanta Kozik
 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: O znieważaniu również
Data dodania: 19-08-2018 10:25:07

Witam Pani Jolanto

Nie ma idealnych systemów. Każdy jest dobry do tego momentu, w którym okazuje się zły/niedoskonały ze względu na taki, czy inne zachowania.

Nie mamy zamiaru bawić się tutaj w policjantów i złodziei. Każdy ma swoje nazwisko i wychodzimy z założenia, że je szanujemy. Jeśli ktoś tego nie robi, to już niestety nie zmienimy tego. W swoich działaniach opieramy się na pewnych założeniach i dlatego w dłuższym wymiarze czasowym negatywne zachowania zwrócą się przeciwko danej osobie.

Moderatorzy w serwisie pełnią swoje funkcje społecznie i chwała im za to, że wiele razy udawało im się skutecznie zareagować w tematach istotnych.

Portal rozwija się dzięki czasopismu Foto-Kurier, więc tylko większa sprzedaż tego tytułu może wpłynąć na dalszy rozwój strony.

Jeszcze raz życzę zdroworozsądkowej zabawy i ciekawej lektury Foto-Kuriera.

Pozdrawiam
KP
 


 
Autor posta:
Jolanta Kozik
Czechowice-Dziedzice

Wątków: 1
Postów: 3
  Temat postu: Re: O znieważaniu również
Data dodania: 19-08-2018 20:09:48

Witam Panie Krzysztofie
dziękuję za skreślenie jeszcze kilku słów wyjaśnienia o szacunku, finansach a  w szczególności o pracy moderatorów, których w tym miejscu serdecznie pozdrawiam i powtórzę za słowami Pana „..chwała im za to, że wiele razy udawało im się skutecznie zareagować w tematach istotnych.”

Ma Pan rację, nikt i nic nie jest idealne.
Ma Pan rację, że szanować należy wszystkich, szkoda tylko, że nie wszyscy tak czynią, ale negatywne zachowanie jest wyborem danej osoby, a czy osoba ta zyskuje szacunek czy go traci - jest już oceną pozostałych.

Mam nadzieję, że zwrócenie uwagi że  znieważony został portal i jego użytkownicy, dotrze do autora oraz uświadomi negatywne zachowanie, bo moim zdaniem portal jest normalny a posądzenie o nieuczciwe układy i  zażyłość kilku tysięcy osób - użytkowników portalu jest dla mnie pomówieniem i znieważeniem. I przy okazji dodam, że moja galeria nie jest godna uwagi dla autora tych znieważających słów.

Panie Krzysztofie, dziękuję za poświęcony czas. Myślę że bez obrażania i znieważania nasza listowna rozmowa na forum wyjaśniła wiele wątpliwości oraz podkreśliła różnicę - wolności słowa z  wolnością znieważania słowem.
Mam nadzieję, że zdroworozsądkowej zabawy na portalu nikt nikomu już nie zakłóci.
Na kolejny numer czasopisma cierpliwie czekam
Życzę Panu by Foto-Kurier rósł w siłę cały czas w szacunku i uznaniu.
Z pozdrowieniami dla Pana i wszystkich użytkowników portalu - Jolanta Kozik
 



 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: O znieważaniu również
Data dodania: 21-08-2018 17:56:08
Data edycji: 21-08-2018 17:57:32

Witam ponownie i dziękuję za zrozumienie. <br> <br>Udanych zdjęć życzę i ciekawej, inspirującej lektury Foto-Kuriera <br> <br>Pozdrawiam raz jeszcze i Panią i wszystkich Użytkowników tej strony <br> <br>KP
 


odsłon wątku: 571
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.066) / 0.056

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |