panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ

Red Bull Illume 2010 - wyniki

Chris Burkard został zwycięzcą międzynarodowego konkursu dla fotografów sportowych. Otrzymał on aparat Leica S2 wraz z obiektywami. Adam Kokot – fotograf z Zakopanego, zdobył nagrodę w  kategorii „Klimat”. Na konkurs nadesłano 22 764 fotografii wykonanych przez blisko 500 fotografów z całego świata. W jury zasiadał Polak - Jakub Atys - fotoedytor Gazety Wyborczej.

Do konkursu nadsyłano zdjęcia w dziesięciu kategoriach: Playground (Miejsce), Culture (Kultura), Energy (Energia), Spirit (Klimat), Closeup (Zbliżenie), Wings (Skrzydła), Sequence (Sekwencja), New Creativity (Nowa Kreatywność), Experimental and Illumination (Eksperyment i Iluminacja).
Głównym zwycięzcą został 24-letni zawodowy fotograf – Chris Burkard. Jego zdjęcie przedstawia surfera Petera Mendrię, który w promieniach słońca poskramia fale na Zachodnim Wybrzeżu Chile

Chris Burkard - Red Bull Illume 2010

Dodatkowo jury nagrodziło 50 najlepszych fotografii – po pięć z każdej kategorii. Adam Kokot, został zwycięzcą w kategorii Klimat (Spirit). „Jestem bardzo szczęśliwy – to jeden z najlepszych dni w moim życiu. Zrobienie tego zdjęcia nie było dla mnie trudne. Znajdowałem się w tym miejscu i mogłem obserwować całą sytuację, a kiedy wspinacz znalazł się w odpowiedniej pozycji, po prostu cyknąłem fotkę. Sam konkurs był niezwykły i jestem naprawdę zaskoczony wygraną” komentował po ogłoszeniu wyników Adam

Nathan Smith - zwycięzca w kategorii Close – up

Wśród zaproszonych na ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy gości znaleźli się m.in.: amerykański windsurfer Robby Naish oraz Mistrz Świata Red Bull Cliff Diving Orlando Duque (Kolumbia). Ceremonię poprowadził gwiazdor irlandzkiej telewizji Sile Seoige, a członkini jury - Eileen Ryan z USA Today wręczyła Burkardowi trofeum zwycięzcy.

Adam Kokot - zwycięzca w kategorii Spirit

Laureaci w poszczególnych kategoriach:

Eksperyment - Daniel Grund (Niemcy)
Nowa Kreatywność – Eric Berger (Kanada)
Sekwencja SanDisk- Miguel Lopez-Virgen (Meksyk)