Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydruki

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ

CES 2021: TCL OD Zero - Mini LED Technology

Firma TCL Electronics zaprezentowała na targach CES 2021 swoją nowatorską technologię OD ZeroTM Mini-LED. Wprowadzenie na rynek wysokowydajnych i ultracienkich telewizorów TCL, które będą wyposażone w technologię OD Zero zostanie ogłoszone jeszcze w tym roku, kiedy będą już znane terminy rozpoczęcia sprzedaży.

CES 2021: TCL OD Zero - Mini LED Technology

OD Zero łączy w sobie najnowszą generację technologii podświetlenia Mini-LED, która została opracowana przez firmę TCL i wdrożona w celu uzyskania ultrapłaskiego, niemożliwego do osiągnięcia nigdy wcześniej w telewizorach LCD LED, profilu ekranu. Zapewnia niezwykłą jasność z jeszcze bogatszymi kolorami, precyzyjnym kontrastem i płynną jednorodnością wyświetlanego obrazu, przewyższający tym samym dotychczasową technologię TCL Mini-LED.

OD Zero odzwierciedla odległość pomiędzy warstwą podświetlenia Mini-LED, a warstwą rozpraszającą wyświetlacza LCD, która została teraz zredukowana do zdumiewających 0 mm, tworząc ultracienki moduł podświetlenia o wysokiej wydajności.

CES 2021: TCL OD Zero - Mini LED Technology

Firma TCL nieprzerwanie inwestuje w rozwój technologii wyświetlania - powstanie najnowszej generacji rozwiązań Mini-LED stało się możliwe dzięki głębokiej specjalistycznej wiedzy TCL w zakresie aktywnego podświetlenia LED w skali mikrometrycznej, umiejętnym optymalizacjom elementów optycznych oraz wydajnemu, zintegrowanemu pionowo łańcuchowi dostaw, dzięki któremu może znacznie szybciej wdrażać najbardziej zaawansowane technologie wyświetlania w telewizorach TCL.

To unikalne połączenie eksperckiego doświadczenia w zakresie wyświetlaczy i daleko idąca integracja z partnerami handlowymi umożliwia rozwiązaniom TCL bycie w czołówce zaawansowanych technologii wyświetlania, czego doskonałym przykładem jest niezwykle precyzyjna, płynna i ultracienka technologia OD Zero Mini-LED.

Wierzymy, że technologia Mini-LED będzie nadal kształtować rynek telewizorów, a dzięki jej pionierskiemu wykorzystaniu po raz kolejny podnosimy jakość wyświetlaczy”, powiedział Kevin Wang, dyrektor generalny TCL Industrial Holdings i TCL Electronics. „W ramach dążenia TCL do tego, aby ludzie na całym świecie mogli doświadczyć więcej, po wdrożeniu poprzednich wersji Mini-LED, w 2021 r. zaprezentujemy pierwszy na świecie telewizor OD Zero Mini-LED.

CES 2021: TCL OD Zero - Mini LED Technology

Niesamowita wydajność
Wraz z doskonałym, płynnie regulowanym podświetleniem i nowym poziomem High Dynamic Range, TCL OD Zero Mini-LED daje użytkownikom bogatszą paletę kolorów, większą liczbę szczegółów i niezrównane wrażenia wizualne. Wysoką jednorodność podświetlania ekranu uzyskuje się poprzez zmniejszenie odległości między źródłem światła a dyfuzorem. Takie rozwiązanie skutecznie poprawia kontrast i minimalizuje efekt halo.

Dzięki tysiącom lokalnych stref ściemniania, które umożliwiają regulację jasności w czasie rzeczywistym równolegle ze zmianami odpowiadających im obszarów podświetlenia, TCL OD Zero Mini-LED zapewnia doskonałą precyzję kontroli kontrastu. Poprawia to jakość obrazu, umożliwia wyświetlanie niezwykle wiernych kolorystycznie ujęć
i oddanie doskonałej bieli wraz z głęboką czernią.

Niespotykanie ultracienki

Technologia OD Zero firmy TCL wykorzystuje mniejsze diody LED i zupełnie nową konstrukcję soczewek, z większą ilością źródeł światła, co umożliwia zminimalizowanie odległości między źródłem a panelem do zera milimetrów. Umożliwia to uzyskanie spójnej na całej powierzchni ekranu jasności, a jednocześnie umożliwia osiągnięcie niespotykanego do tej pory poziomu grubości wyświetlacza, co przekłada się na ultracienki profil telewizora.


ciąg dalszy artykułu na następnej stronie...


 
data dodania: 16-01-2021
 
godzina dodania: 09:00
 
odsłon: 709
powrót na stronę główną »

fotografia

Komentarze

zostaw komentarz

sortuj według daty: rosnąco | malejąco

Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz.
powrót na stronę główną »Zobacz także:

Zdjęcie miesiąca
Marzec 2021
zdjęcie miesiąca
© fot. Wiesław Jucha
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2021. (0.123)

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |