Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydruki

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ

Canon EOS Webcam Utility - wysokiej jakości transmisje online poprzez USB

Canon wprowadza darmowe oprogramowanie EOS Webcam Utility na komputery Mac i PC do obsługi wysokiej jakości transmisji online za pomocą zgodnych aparatów Canon – lustrzanek, bezlusterkowców i aparatów kompaktowych. Do podłączenia aparatu do komputera wystarczy zwykły kabel USB, po którym aparat jest rozpoznawany przez oprogramowanie jako zewnętrzna kamera internetowa. Rozwiązanie eliminuje potrzebę stosowania dodatkowego sprzętu, umożliwiając użytkownikom korzystanie z wysokiej jakości wirtualnych spotkań i wideokonferencji za pośrednictwem aparatu Canon.

Canon EOS Webcam Utility - wysokiej jakości transmisje online poprzez USB

Możliwości transmisji wysokiej jakości obrazu z dowolnego miejsca to odpowiedź na zapotrzebowanie firm i użytkowników, którzy podczas lockdownu poszukują nowych sposobów na poprawę jakości wideokonferencji i transmisji online. Canon EOS Webcam Utility to proste w obsłudze, darmowe oprogramowanie, które wymaga jedynie kabla USB i zgodnego aparatu Canon:

  • Lustrzanki EOS
  • Bezlusterkowce EOS R, EOS M (modele EOS M50 lub nowsze)
  • PowerShot (modele G5X Mark II, G7X Mark III, SX70).

Teraz oprogramownie można pobrać ze strony internetowej Canon i skonfigurować w ciągu zaledwie kilku minut. Na tę chwilę oprogramowanie jest obsługiwane przez urządzenia z systemem Windows. W najbliższym czasie wsparcie zostanie rozszerzone także o urządzenia z systemem MacOS.

W porównaniu z tradycyjnymi kamerkami USB, korzystanie z aparatów Canon do transmisji online za pomocą EOS Webcam Utility znacząco podnosi jakość obrazu oraz daje szereg dodatkowych korzyści m.in. możliwość korzystania z ustawień manualnych, podpięcia szerokiej gamy obiektów (do aparatów z wymienną optyką), znaczącą poprawę wydajności i jakości w słabym świetle, możliwość ustawienia niskiej głębi ostrości i bardziej nasycone kolory. Wszystko dzięki zaawansowanej technologii przetwarzania obrazu oraz profesjonalnym elementom optycznym zastosowanym w rozwiązaniach Canon. W połączeniu z oprogramowaniem EOS Webcam Utility, jakość transmisji wejdzie na zupełnie nowy poziom.

Issei Morimoto, Senior Vice President of Product Management w Canon Europe, mówi: - „W tej bezprecedensowej globalnej sytuacji, jesteśmy zobowiązani wobec naszych klientów do zapewnienia im możliwie najlepszej jakości obrazu do bieżącej komunikacji na odległość. Dlatego korzystając z naszych aparatów, obiektywów, akcesoriów i oprogramowania, opracowaliśmy rozwiązanie, które wspiera ich w tych codziennych sytuacjach - zarówno prywatnych, jak i zawodowych. Technologie Canon EOS sprawdzają się w tych zastosowaniach znakomicie i liczę, że nasi klienci będą z nich chętnie korzystać”.

Kluczowe cechy:

  • Bezpłatne oprogramowanie
  • Pełne wsparcie dla urządzeń z systemem Windows; wsparcie dla MacOS wkrótce
  • Wysoka jakość transmisji wideo
  • Lepsza wydajność obrazu w słabym świetle, nasycone kolory i głębia ostrości

[Informacja prasowa]
 
data dodania: 24-09-2020
 
godzina dodania: 09:05
 
odsłon: 381
powrót na stronę główną »

fotografia

Komentarze

zostaw komentarz

sortuj według daty: rosnąco | malejąco

Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz.
powrót na stronę główną »Zobacz także:

fotografia
Podgląd obrazu wideo w formacie RAW na monitorach i rekorderach Atomos Ninja V HDR
fotografia
Sony HVL-F28RM - lampa błyskowa sterująca energią błysku w powiązaniu z funkcją wykrywania twarzy przez aparat
fotografia
Festiwalu Druku 2020: Epson wraca do spotkań z klientami - prezentując ofertę urządzeń do druku
fotografia
TCL na IFA 2020 - Krzysztof Piątek ambasadorem TCL, nowe monitory oraz smartfony i tablety
Zdjęcie miesiąca
Styczeń 2021
zdjęcie miesiąca
© fot. Wiesław Jucha
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2021. (0.072)

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |