Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydruki

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ

TCL 8K QLED TV z serii TCL X91

Firma TCL Electronics wprowadza na rynek europejski telewizor 8K QLED serii X91. Seria X91 została wyposażona w system operacyjny Android TV i wysuwaną kamerę pop-up.

TCL 8K QLED TV z serii TCL X91

Nasz najnowszy telewizor TCL QLED 8K X91 przenosi dotychczasowy standard oglądania telewizji na wyższy poziom. Seria X91 jest kolejnym ważnym krokiem rozwijania przez TCL telewizorów w technologii wyświetlania Quantum Dot. Dzięki najwyższej jakości audiowizualnej w połączeniu ze sztuczną inteligencją i dopracowanym wzornictwem serii X91 klienci będą mogli doświadczyć kinowej jakości obrazu i dźwięku w domu" - powiedział Kevin Wang, CEO TCL Industries Holdings Co., Ltd. i TCL

Seria TCL X91: Niesamowicie wyraźne szczegóły. Nowe wrażenia wizualne.


Seria X91 TCL wprowadza swoich klientów w świat 8K, oferując lepiej zoptymalizowaną, ponadprzeciętną liczbę pikseli. Rozdzielczość 8K w telewizorze TCL X91 jest czterokrotnie większa niż w przypadku telewizorów UHD 4K i 16 razy większa niż w przypadku telewizorów Full HD. Przy rozdzielczości 7680 x 4320 pikseli wynosi ona ponad 33 miliony pikseli (33,18 miliona). Daje to ostrzejszy i bardziej szczegółowy obraz, ponieważ piksele są tak małe, że nie można ich dostrzec nawet z bliska. To z kolei sprawia, że obrazy o tak wysokiej szczegółowości stają się wręcz rzeczywiste.

W 2020 r. niewiele filmów lub materiałów wideo jest dostępnych w rozdzielczości 8K. Z tego względu technologia TCL 8K umożliwia podniesienie jakości zdjęć i filmów HD, FHD oraz 4K do rozdzielczości 8K. W przypadku treści innych niż 8K, technologia TCL AI 8K Upscaling w serii X91 może automatycznie optymalizować każdy piksel do formatu 8K, dając efekt bardzo zbliżony do treści nagranych w rozdzielczości oryginalnej 8K. Technologia upscalingu TCL 8K umożliwia również uzyskanie bardziej szczegółowych i naturalnie wyglądających filmów i zdjęć, ponieważ zwiększa ona dokładność nie tylko jednego elementu, ale całej gamy funkcji - w tym takich jak: wyrazistoś, kompensacja kolorów, kompensacja szczegółów i kompensacja częstotliwości.

TCL 8K QLED TV z serii TCL X91

Inteligentna technologia TCL 8K AI Upscaling obejmuje nie tylko 4K, ale także SD, HD, FHD i inne rozdzielczości wideo.
Rezultat? Zapierające dech w piersiach i żywe szczegóły, ostrzejszy tekst, lepsza czytelność i zoptymalizowane wrażenie realizmu, niezależnie od pierwotnej rozdzielczości źródłowej.

Dzięki najnowocześniejszej technologii Quantum Dot, telewizor ten wyświetla obraz kinowej jakości, składający się z ponad miliarda kolorów i odcieni - czyli wszystkich kolorów, które są w stanie uchwycić kamery filmowe. Umożliwia to osiągnięcie poziomu reprodukcji kolorów, szczegółów i głębi nieporównywalnego z żadnym innym telewizorem LED lub OLED.

Technologia HDR PREMIUM 1000 zapewnia także niewiarygodną szczegółowość obrazu i uderzającą jasność serii TCL X91. Najnowszym standardem dla materiałów UHD jest właśnie HDR - High Dynamic Range. HDR PREMIUM 1000 zapewnia o wiele lepsze wrażenia z zakresu High Dynamic Range z wyjątkową jasnością, niezrównanymi szczegółami cieni i żywymi, precyzyjnymi kolorami. Dzięki szczytowej jasności rzędu 1000 nitów, telewizor umożliwia doskonałe odtwarzanie wszystkich odcieni światła, zapewniając doskonały efekt HDR, a jednocześnie wspaniałe wrażenia z oglądania, nawet w jasnych pomieszczeniach.

TCL 8K QLED TV z serii TCL X91

Dzięki rozdzielczości 8K, pełnowymiarowe miejscowe przyciemnianie obrazu podnosi kontrast, detale i realistyczną jakość obrazu oraz efekt HDR do zupełnie nowego, wyższego poziomu - co w połączeniu z technologią Quantum Dot w serii TCL 8K X91 daje widzowi obraz z ekstremalnie ostrymi kontrastami i nieskończoną liczbą kolorów.

Seria X91 jest również wyposażona w technologię Dolby Vision - Atmos, która umożliwia konsumentom doświadczać większy realizm wizualny i słuchowy. Dolby Vision HDR oferuje widzom niezwykle realistyczne odwzorowanie barw, kontrast i jasność ekranu, zapewniając tym samym niezrównane doznania wizualne.


ciąg dalszy artykułu na następnej stronie...


 
data dodania: 08-10-2020
 
godzina dodania: 09:05
 
odsłon: 349
powrót na stronę główną »

fotografia

Komentarze

zostaw komentarz

sortuj według daty: rosnąco | malejąco

Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz.
powrót na stronę główną »Zobacz także:

fotografia
Podgląd obrazu wideo w formacie RAW na monitorach i rekorderach Atomos Ninja V HDR
fotografia
Sony HVL-F28RM - lampa błyskowa sterująca energią błysku w powiązaniu z funkcją wykrywania twarzy przez aparat
fotografia
Festiwalu Druku 2020: Epson wraca do spotkań z klientami - prezentując ofertę urządzeń do druku
fotografia
TCL na IFA 2020 - Krzysztof Piątek ambasadorem TCL, nowe monitory oraz smartfony i tablety
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2021. (0.076)

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |