testowe Samsung MicroLED debiutuje na rynku![]() Samsung zaprezentował w grudniu 2020 roku telewizor MicroLED o przekątnej 110”. Nowy model wykorzystuje technologię samoemisyjnej diody LED, którą firma zastosowała w modułowym ekranie The Wall w 2018 roku. Tym samym gwarantuje on wszystkie wrażenia charakterystyczne dla technologii MicroLED, po raz pierwszy dostępne w telewizorze, który skierowany jest do użytkowników domowych. Nowy MicroLED 110” zadebiutował w Korei Południowej, a w pierwszym kwartale 2021 będzie dostępny także na innych rynkach.
![]()
W przeciwieństwie do swojego modułowego odpowiednika, w MicroLED 110” proces instalacji i kalibracji został usprawniony, dzięki czemu niezrównane parametry audio i wideo, jak również inteligentne funkcje są dostępne już w chwili wyjęcia urządzenia z opakowania. Wprowadzając na rynek MicroLED 110”, Samsung oferuje użytkownikom zapierające dech wrażenia wizualne na ultradużym telewizorze nowej generacji. ![]() Telewizor wyposażono w nowy procesor Micro AI o mocy, która uwalnia pełen potencjał tego ekranu. Pozwala on uzyskać zapierające dech treści 4K HDR, zapewniając jednocześnie jasną, wyrazistą i realistyczną jakość obrazu zoptymalizowaną dla każdej sceny. MicroLED 110” będzie cieszył świetną jakością obrazu przez długi czas, ponieważ MicroLED wytwarza się z materiałów nieorganicznych, które są bardzo trwałe. Przekłada się to na cykl życia użytych diod sięgający do 100 000 godzin, a zatem ponad dekadę. ![]() Dotychczas masowa produkcja ekranu MicroLED o tak niewielkiej przekątnej jak 110”, który w dodatku można z łatwością zainstalować w domu, nie była możliwa. Dziś stało się to rzeczywistością. Samsung opracował przełomową technologię montażu, która - w połączeniu z nowym procesem produkcji zainspirowanym działalnością firmy w dziedzinie półprzewodników - pozwoliła uprościć produkcję, transport i instalację technologii MicroLED. Te same innowacje umożliwią w przyszłości wytwarzanie nawet mniejszych modeli MicroLED. ![]()
data dodania: 28-12-2020
godzina dodania: 09:00
odsłon: 1041 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Premiera najnowszego aparatu Sony A1 - 26 stycznia godz. 16:00
W dniu dzisiejszym o godzinie 16 polskiego czasu firma Sony zaprezentowała Sony A1. Zapraszamy na transmisję z tego wydarzenia. ![]() Wydanie Specjalne Obiektywy 2020 - w dobrych salonach prasowych, przejrzyj całe wydanie Wydanie Specjalne pod tytułem "Obiektywy do fotografowania i filmowania" dostępne jest w najważniejszych salonach prasowych. Wewnątrz znajdziecie, oprócz kompendium wiedzy na temat obiektywów, aż 114 modeli 11 marek. Wydanie to można zamawiać również przez naszą stronę. Redakcja pokrywa koszt przesyłki na terenie kraju. Przejrzyj całe wydanie on-line. ![]() Wacom Intuos Pro S jako jedna z nagród głównych Ligi Foto-Kuriera 2021! Z przyjemnością informujemy, że wśród nagród głównych Ligi Foto-Kuriera 2021, oprócz Nikona Z 50 z obiektywem 16-50 mm VR i statywu Sirui W-2004 z głowicą kulową K-20 II znalazł się tablet graficzny Wacom Intuos Pro S ufundowany przez firmę Alstor. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |