Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydruki

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ

Sony Xperia 5 II: lepsza jakość fotografii, gier i rozrywki

Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu do oferty smartfona z aparatem wyposażonym w trzy obiektywy z optyką ZEISS: Xperia 5 II. Jest to drugi model Sony z technologią 5G, łączący małe wymiary z dużymi możliwościami i wydajnością.

Sony Xperia 5 II: lepsza jakość fotografii, gier i rozrywki

Xperia 5 II wyposażony jest w wiele zaawansowanych rozwiązań z modelu Xperia 1 II, takich jak aparat z trzema obiektywami i optyką ZEISS skalibrowaną specjalnie do smartfona Xperia 5 II. Użytkownik może korzystać z trybu Photography Pro z szybką i dokładną technologią AF/AE z aparatów serii AlphaTM i trybu Cinematography Pro „powered by CineAlta” z parametrami i ustawieniami koloru wzorowanymi na kamerach profesjonalnych. Do wyświetlania obrazu służy ekran CinemaWide o proporcjach 21:9. Nowością jest odświeżanie obrazu z częstotliwością 120 Hz i reagowanie na dotyk z częstotliwością 240 Hz zapewniające maksymalną płynność i dokładność w czasie gry. Nie brakuje też zaawansowanych rozwiązań audio: dźwięku o wysokiej rozdzielczości, gniazda audio 3,5 mm i skierowanych do przodu głośników stereo. Za łączność z sieciami komórkowymi odpowiada procesor 5G Qualcomm® Snapdragon™ 865, a całości dopełnia smukła, atrakcyjnie wyglądająca obudowa idealnie mieszcząca się w kieszeni.

Sony Xperia 5 II: lepsza jakość fotografii, gier i rozrywki

- Firma Sony wywodzi się ze świata inżynierii i techniki - mówi Mitsuya Kishida, prezes Sony Mobile Communications. - Z czasem jej portfolio powiększyło się o rozrywkę: muzykę, filmy i gry. Wyjątkowe doświadczenie w tych dziedzinach i nieustanne dążenie do pokonywania kolejnych barier pozwalają nam tworzyć miniaturowe smartfony Xperia wyposażone w zaawansowane technologie.

Zawsze ostry obraz przy utrwalaniu doskonałych portretów i ważnych chwil

Smartfon Xperia 5 II, tak jak i jego większy kuzyn Xperia 1 II, jest oparty na technologii aparatów AlphaTM zapewniającej perfekcyjną ostrość obrazu. Doskonałe zdjęcia portretowe nie muszą być upozowane - można je robić spontanicznie, pod wpływem chwili. W takich sytuacjach nieocenione usługi oddaje system Real-time Eye AF, ustawiający ostrość na oko w czasie rzeczywistym. Podczas fotografowania osób i zwierząt[i] system ten gwarantuje ustawienie ostrości na oko, będące najbardziej wyrazistym elementem twarzy. Działa niezawodnie, nawet gdy widoczne jest tylko jedno oko lub gdy fotografowany obiekt szybko się porusza.

[i] Nie gwarantuje się dokładnego ustawiania ostrości na pewne obiekty w pewnych sytuacjach. System nie rozpoznaje oczu pewnych zwierząt.

Smartfon Xperia 5 II utrwala pamiętne chwile z wykorzystaniem ciągłego autofocusu wyznaczającego parametry AF/AE 60 razy na sekundę. Umożliwia precyzyjne wykonanie i zapis 20 zdjęć (20 kl./s) z dokładnie ustawioną ostrością i zoptymalizowaną ekspozycją.

Sony Xperia 5 II: lepsza jakość fotografii, gier i rozrywki

Uniwersalny aparat z trzema obiektywami o ogniskowych 16, 24 i 70 mm pozwala utrwalać piękne krajobrazy, wykonywać portrety i pokazywać w zbliżeniu odległe obiekty. Aby zapewnić doskonałe odwzorowanie obrazu i wysoki kontrast, elementy optyczne firmy ZEISS zostały skalibrowane specjalnie do smartfona Xperia 5 II i pokryte powłoką ZEISS T*, znaną ze skutecznego tłumienia odblasków. Do zapewnienia wysokiej jakości obrazu rejestrowanego w słabym świetle przyczynia się duży przetwornik obrazu typu 1/1,7" i redukcja szumów w procesorze obrazu Bionz X™ for Mobile.

Sony Xperia 5 II: lepsza jakość fotografii, gier i rozrywki

Dostępny jest też tryb Photography Pro, znany już z modelu Xperia 1 II. Jego interfejs użytkownika, opracowany we współpracy z zawodowymi fotografami, umożliwia ręczny wybór wielu ustawień występujących w aparatach serii AlphaTM: czułości ISO, czasu otwarcia migawki i poziomu EV. Tryb ten zapewnia ponadto obsługę plików RAW.

Tryb Cinematography Pro „powered by CineAlta” wzbogaca możliwości narracji wizualnej o efektowne ujęcia filmowe w zwolnionym tempie. Po raz pierwszy na świecie możliwe jest nagrywanie smartfonem filmu 4K HDR z szybkością 120 kl./s i późniejsze odtwarzanie nawet w 5-krotnie zwolnionym tempie (przy 24 kl./s). Ekspresję filmu można też zwiększyć, dokonując nagrania w proporcjach 21:9 przy 24/25/30/60 kl./s[9]. Do wyboru jest osiem wstępnie zaprogramowanych ustawień wyglądu obrazu (Look). Służą one do zarządzania kolorem i nadawania scenom różnych klimatów filmowych. W nagrywaniu czystego dźwięku pomaga unikatowa, firmowa technologia inteligentnej filtracji wiatru, która wykorzystuje zaawansowaną technologię separacji dźwięków do redukcji hałasów wywoływanych przez wiatr.

Maksymalna liczba klatek na sekundę zależy od warunków pracy i ustawień. Zdjęcia seryjne z szybkością do 20 kl./s i śledzeniem AF/AE można wykonywać aparatem 24 mm. Aparaty 16 mm i 70 mm umożliwiają zdjęcia seryjne ze śledzeniem AF/AE w tempie do 10 kl./s.

W funkcję nagrywania filmu 4K HDR w zwolnionym tempie (120 kl./s) wyposażony jest główny aparat smartfona Xperia 5 II. Dane zweryfikowane przez serwis SpecTRAX firmy Strategy Analytics poprzez porównanie ich z opublikowanymi danymi technicznymi aparatów ponad 17 500 smartfonów. Stan na 17 września 2020 r. Obowiązują ograniczenia czasu nagrywania. Zapis obrazu 4K HDR 120 kl./s jest możliwy przy użyciu aparatu 24 mm w trybie Cinematography Pro.

Proporcje zależą od formatu odtwarzanego materiału.

Osłabianie rozmycia poruszających się obiektów przy 240 Hz jest funkcją aplikacji „Pomocnik gracza”. Funkcja ta wykorzystuje odświeżanie w tempie 120 Hz i wstawia między poszczególne klatki czarny obraz, zapewniając efekt wizualny będący odpowiednikiem odświeżania 240 Hz. Rezultat to niezamazany obraz o minimalnie zmniejszonej jasności. Działanie tej funkcji zależy od materiału, dostępności gry i zgodności.

Dostępność sieci 5G zależy od rynku i operatora.

Obowiązują ograniczenia czasu nagrywania.

Sony Xperia 5 II: lepsza jakość fotografii, gier i rozrywki


ciąg dalszy artykułu na następnej stronie...


 
data dodania: 17-09-2020
 
godzina dodania: 09:15
 
odsłon: 466
powrót na stronę główną »

fotografia

Komentarze

zostaw komentarz

sortuj według daty: rosnąco | malejąco

Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz.
powrót na stronę główną »Zobacz także:

fotografia
Sony A7C i zmiennoogniskowy obiektyw - najmniejszy i najlżejszy pełnoklatkowy zestaw
fotografia
Olympus OM-D E-M10 Mark IV, kolejne wcielenie „budżetowego” bezlusterkowca - znamy cenę
fotografia
Sony A7 S III - długo oczekiwany następca Sony A7 S II, czyli 4K prawie bez ograniczeń
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2021. (0.103)

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |