Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydruki

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ

Rusza 57. edycja konkursu Wildlife Photographer of the Year

Rusza 57. edycja konkursu Wildlife Photographer of the Year. Konkurs ten jest już otwarty dla zgłoszeń, termin upływa 10 grudnia 2020 r. o 13:30 czasu polskiego. Konkurs jest otwarty dla fotografów w każdym wieku i o różnym poziomie umiejętności.

© Ashleigh Scully Wildlife Photographer of the Year

© Ashleigh Scully Wildlife Photographer of the Year

Wyniki pięćdziesiątego szóstego konkursu zostały właśnie ujawnione podczas ceremonii wręczenia nagród online, o czym będziemy pisali w jednym z najbliższych wydań Foto-Kuriera.

W edycji 2021 Wildlife Photographer of the Year dodano nowe kategorie: „Wetlands”, „Oceans” i „Natural Artistry”. Zmiany te mają dodatkowo inspirować.


Pięćdziesiąty siódmy konkurs Wildlife Photographer of the Year został otwarty dla zgłoszeń w poniedziałek 19 października 2020 r. I zakończy się w czwartek 10 grudnia 2020 roku o godzinie 13:30 czasu polskiego.
Uczestnicy konkursu dla dorosłych mogą zgłosić do 25 zdjęć za opłatą w wysokości 30 GBP, która wzrasta do 35 GBP w ostatnim tygodniu okresu zgłoszeń. Uczestnicy w wieku 17 lat i młodsi mogą bezpłatnie zgłosić do 10 fotografii.

Zasady i kategorie są przetłumaczone na 12 języków: chiński, japoński, rosyjski, francuski, arabski, fiński, niemiecki, koreański, polski, hiszpański, włoski i portugalski.

© Justin Hofman Wildlife Photographer of the Year

© Justin Hofman Wildlife Photographer of the Year

Kategorie konkursu fotograficznego na Fotografa Przyrody Roku
(Wildlife Photographer of the Year 57)

Zwierzęta w swoim środowisku
Przywołanie atmosfery i ducha miejsca - z siedliskiem jako głównym elementem obrazu - w celu pokazania, w jaki sposób zwierzę jest integralną częścią swojego środowiska.

Portrety zwierząt
Ujawnianie osobowości jednostki lub prywatnej grupy zwierząt w pobudzający do myślenia lub apadający w pamięć sposób.

Zachowanie: płazy i gady
Ujawnienie aktywnego zachowania, które wzbogaca nasze zrozumienie natury danego gatunku.

Zachowanie: ptaki
Przedstawienie pamiętnego, niezwykłego lub dramatycznego zachowania.

Zachowanie: bezkręgowce
Ujawnienie najciekawszego lub najbardziej zapadającego w pamięć zachowania któregokolwiek z wielu mniejszych zwierząt bez kręgosłupa - czy to na lądzie, w powietrzu, czy w wodzie.

Zachowanie: Ssaki
Przedstawienie pamiętnego, niezwykłego lub dramatycznego zachowania.

Oceany - w szerszym obrazie
Relacja z kluczowego wpływu i znaczenia środowisk morskich dla nas lub dla naszej planety. Zdjęcia można robić nad wodą lub pod wodą Obrazy powinny nieść przesłanie - symboliczne lub faktyczne - takie jak morza jako zbiorniki o niezwykłej obfitości lub oceany jako czynniki wpływające na klimat i pogodę, czy też jako przykłady eksploatacji, ochrony lub konserwacji środowiska morskiego przez człowieka.

Rośliny i grzyby
Przekazanie istoty rośliny lub grzyba lub przedstawienie ich znaczenia lub roli w środowisku lub ich sposobów na przetrwanie.

Naturalny artyzm
Odzwierciedlenie prostego piękna lub złożonego artyzmu natury. Obrazy mogą być kolorowe lub czarno-białe i chociaż mogą nie spełniać kryteriów innych kategorii, muszą pozostawać wierne naturze.

Pod wodą
Pokazanie życia pod wodą, czy to w środowisku morskim, czy słodkowodnym. Obrazy mogą skupiać się na zachowaniu zwierząt lub przedstawiać zwierzęta lub rośliny jako część określonego podwodnego środowiska.

Przyroda miejska
Koncentrowanie się na inwazji lub współżyciu natury w środowisku zdominowanym przez człowieka, niezależnie od tego, czy można uchwycić magiczny moment w zwykłym miejscu czy też zaskoczyć czymś nieoczekiwanym lub zwykle niewidocznym.

Mokradła - szerszy obraz
Komunikowanie istotnej roli ekosystemów słodkowodnych, od górskich torfowisk i torfowych wyżyn, rzek i jezior po delty, równiny zalewowe, bagna i namorzyny. Obrazy mogą sprawiać wrażenie ze względu na swoje oddziaływanie lub piękno lub ilustrować opowieść o środowisku lub o konserwacji, która ujawnia znaczenie mokradeł dla przyrody i / lub dla ludzi.

Fotoreportaż
Badanie związku między ludźmi a światem przyrody. Obrazy mogą być wyzywające, podnoszące na duchu, prowokacyjne lub odkrywcze i powinny ilustrować, w jaki sposób nasze postawy, decyzje i działania wpływają na świat przyrody.

Nagroda za opowieść fotoreportera
Przedstawienie przejmującej opowieści, te sześć do dziesięciu obrazów powinno mieć zarówno indywidualną jakość, jak i połączoną siłę narracyjną. Opowieści mogą być wyzywające, podnoszące na duchu, prowokacyjne lub odkrywcze i powinny ilustrować, w jaki sposób nasze postawy, decyzje i działania wpływają na świat przyrody. Zgłoś opowieści składające się maksymalnie z 10 zdjęć, z których nasze jury wybierze maksymalnie sześć.

Nagroda za portfolio wschodzącej gwiazdy (w wieku od 18 do 26 lat)
Prezentacja stylu i zamiarów artystycznych, ten wybór najlepszych prac fotografa (od sześciu do dziesięciu zdjęć przedstawiających różne tematy lub punkty widzenia) powinien przedstawiać szeroki zakres umiejętności i wizji, ale o jednorodnej jakości.

Nagroda za portfolio fotografa przyrody (w wieku od 27 lat)
Przedstawienie wyboru najlepszych prac fotografa, te obrazy (od sześciu do dziesięciu) powinny dobrze do siebie pasować, czy to poprzez określony styl lub podejście, czy też skupiać się na określonym
temacie, ale nie muszą one być częścią tej samej opowieści.


ciąg dalszy artykułu na następnej stronie...


 
data dodania: 20-10-2020
 
godzina dodania: 10:31
 
odsłon: 614
powrót na stronę główną »

fotografia

Komentarze

zostaw komentarz

sortuj według daty: rosnąco | malejąco

Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz.
powrót na stronę główną »Zobacz także:

fotografia
FOTO-EKO 2020 - kolejna edycja konkursu - zgłoszenia tylko do 31 sierpnia do 23.59
fotografia
VII Międzynarodowy Salon Fotografii Artystycznej Lekarzy „PhotoArtMedica 2019”
fotografia
Our world is beautiful - konkurs CEWE Photo Award - 1000 osób wygrywa nagrody! Do wygrania 250 tysięcy euro!
Zdjęcie miesiąca
Marzec 2021
zdjęcie miesiąca
© fot. Wiesław Jucha
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2021. (0.216)

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |