Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydruki

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ

Leica Store i Leica Gallery obchodzą swoje 10 urodziny!

Trudno uwierzyć, że minęło już 10 lat od otwarcia Leica Store i Leica Gallery w Warszawie, wówczas jeszcze w Centrum Handlowym Blue City. Dobrze pamiętamy nasze obawy z tamtych dni: czy to dobry pomysł, czy podołamy finansowo i organizacyjnie, czy w Polsce jest miejsce na sklep z luksusowym sprzętem fotograficznym? Czy ktoś w ogóle przyjdzie na wystawę fotografii? Skąd weźmiemy artystów, których prace będziemy prezentować?

https://www.foto-kurier.pl/admin_pirelli/aktualnosci/dodaj.html

fot. Bogdan Dziworski

Dzisiaj, 100 wystaw i kilka generacji aparatów później, mamy się czym pochwalić. Organizowaliśmy warsztaty, wystawy i spotkania autorskie. Braliśmy udział w targach i festiwalach. Wydawaliśmy książki i przeprowadzaliśmy konkursy. Zapraszaliśmy genialnych fotografów do nas, innych pokazywaliśmy na świecie, podróżując ze zdjęciami polskich artystów po całej północnej półkuli - od Japonii po USA. Co najważniejsze - zbudowaliśmy społeczność. Społeczność użytkowników sprzętu fotograficznego Leiki, miłośników fotografii, artystów i kolekcjonerów. Ale także społeczność ludzi związanych profesjonalnie z branżą: dostawców, wydawców, kuratorów, producentów, drukarzy, ramiarzy, dziennikarzy, marszandów, krytyków, organizatorów targów i właścicieli galerii. I oczywiście naszych pracowników i współpracowników, bez których nic by z tego wszystkiego nie wyszło. Dziękujemy Wam wszystkim!

Z okazji dziesiątych urodzin chcieliśmy zorganizować na Mysiej 3 specjalne wydarzenie. Wybraliśmy datę (w marcu), zamówiliśmy szampana, zaprosiliśmy kwartet smyczkowy i przygotowaliśmy listę gości. A następnie... COVID-19 na dobre zagościł w Polsce, niwecząc nasze starania, plany i pomysły. Nie poddaliśmy się jednak: złapaliśmy za ster, poluzowaliśmy liny, zrobiliśmy zwrot i… mamy dla was propozycję. Nie możemy się spotkać na imprezie, ale chcemy nadal pracować z artystami i pomagać im.

https://www.foto-kurier.pl/admin_pirelli/aktualnosci/dodaj.html

Okładka kalendarza

Dlatego przygotowaliśmy kalendarz. Trochę nietypowy, bo dwuletni i rozpoczynający się od czerwca. Jest on niejako podsumowaniem ostatnich dziesięciu lat - wybraliśmy do niego nasze ulubione fotografie spośród tych, które mieliśmy przyjemność gościć na naszych ścianach. Cały zysk z jego sprzedaży przekażemy na ufundowanie nagrody-stypendium dla zdolnego, młodego, polskiego fotografa lub fotografki.
Skontaktowaliśmy się nie tylko z polskimi twórcami, ale także światowymi legendami - każdy dołożył swoją cegiełkę od siebie. Wszyscy artyści, których zdjęcia prezentujemy w naszym wydawnictwie, zrezygnowali z honorariów. Postaraliśmy się, żeby fotografie wyglądały jak najlepiej, żeby okazały kalendarz (48x48cm) był ozdobą Waszych domów. Drukarnia Akapit, która od lat współtworzy wszystkie nasze wydawnictwa, wydrukowała go najlepiej jak umie, w dodatku w cenie materiału. Wszystko po to, żeby wysłać obiecującego twórcę, studenta jednej z polskich uczelni, w artystyczną podróż (bardzo cieszymy się z nadchodzącej współpracy z fundacją "Artystyczna Podróż Hestii", która zaangażowała się wraz z nami w ten projekt).

W publikacji znalazły się zdjęcia: Anity Andrzejewskiej, Noboyushi Arakiego, Alicji Białej, Pawła Bogumiła, Bogdana Dziworskiego, Eliotta Erwitta, Ralpha Gibsona, Bruce'a Gildena, Thomasa Hoepkera, Pawła Jaszczuka, Bogdana Konopki, Kacpra Kowalskiego, Sandro Millera, Steve'a McCurry, Jacka Poremby, Jacoba Aue Sobola, Szymona Szcześniaka, Dominika Tarabańskiego, Tomasza Tomaszewskiego, Wacława Wantucha, Alexa Webba, Tomasza Wysockiego, Piotra Zbierskiego i Pawła Żaka.


ciąg dalszy artykułu na następnej stronie...


 
data dodania: 02-06-2020
 
godzina dodania: 09:00
 
odsłon: 829
powrót na stronę główną »

fotografia

Komentarze

zostaw komentarz

sortuj według daty: rosnąco | malejąco

Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz.
powrót na stronę główną »Zobacz także:

fotografia
Światowy Dzień Fotografii - 181 lat temu, 19 sierpnia 1839 roku urodziła się fotografia
fotografia
PENTAX 645Z z Wyróżnieniem Specjalnym German Design Award 2016
fotografia
Targi IFA 2020 nie odbędą się … tak jak zwykle, ale będą miały najprawdopodobniej jedynie multimedialną formułę.
fotografia
Foto-Kurier 4-5/2020 w najważniejszych salonach prasowych, dołącz do wybranych
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2021. (0.065)

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |