Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydruki

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ

WARSAW PHOTO EXPO 2020 czyli Miejsce Spotkań Fotografów

13 stycznia 2020 roku (poniedziałek) w Warszawie, w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 w godzinach 10-21 odbędzie się WARSAW PHOTO EXPO 2020. Impreza zagości w Warszawie już po raz 7. Wstęp wolny! Foto-Kurier jest partnerem medialnym wydarzenia.

WARSAW PHOTO EXPO 2020 czyli Miejsce Spotkań Fotografów

Zapraszamy wszystkich profesjonalnych fotografów, miłośników fotografii i robienia zdjęć, dziennikarzy, redaktorów i fotoedytorów, słuchaczy uczelni o profilu fotograficznym, przedstawicieli agencji fotograficznych i informacyjnych, stowarzyszeń fotograficznych i dziennikarskich a przede wszystkim osoby zainteresowane dobrą fotografią oraz nowościami sprzętowymi.

W tym roku na odwiedzających czekają m.in. spotkania z bardzo ciekawymi kobietami, które od lat zafascynowane są obrazem i fotografią. W tegorocznej edycji gościć będą:

Lidia Popiel - fotografka, dziennikarka, modelka. Zawodowo fotografią zajmuje się od 1985 roku, wykonując zdjęcia m.in. dla „Zwierciadła”, „Pani”, „Sukcesu”. Wykłada na Wydziale Fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Taida Tarabuła
- fotografka z wieloletnim stażem, wykładowczyni w jednej z warszawskich uczelni, nauczycielka fotografii w swojej mikro-szkole TAIDA, gdzie od 12 lat prowadzi kursy podstawowe, warsztaty fotografii kreatywnej i plenery w różnych miejscach w Polsce, a także fotowyprawy zagraniczne

Ewa Miketa
- "na końcu i tak przede wszystkim rozliczą nas z miłości... Potrafię jedynie opowiadać o miłości do miłości. Człowiek jest dla mnie pasją, którą pokornie tworzę w sobie, buduję i kształtuję w fotograficznych obrazach, to co mi daje w zaufaniu. Uwielbiam tulić, słuchać i opowiadać historie, które potem można wspominać w albumach. Uwielbiam wzruszenia przed ramkami na zdjęcia i być ich częścią. W życiu się kocha albo nie - pomiędzy może być przyjaźń ale to namiętność czyni nas artystami a nie rzemieślnikami. To ona nas inspiruje i rozwija. Pragnę stać się namiętnością w dostrzeganiu a nie patrzeniu."

Ludmiła Mitręga
- specjalistka w fotografii sportowej, Prezes Stowarzyszenia Fotoreporterów, członek Zarządu Stowarzyszenia Kreatywna Polska, inicjatorka projektu: Fotoraport Polska oraz organizator konkursu Fotoreporter Roku.
Magda Wasiczek - fotografka realizująca swoje zainteresowania artystyczne w obszarze fotografii przyrodniczej oraz makrofotografii, tworząc oryginalne obrazy świata przyrody. Wypracowała sobie w tej dziedzinie własny poetycki styl, który określa mianem „malarstwo bokehowe”.

Kinga Błaszczyk-Wójcicka - fotografka i stylistka kulinarna, nauczycielka fotografii. Pracuje jako freelancer dla polskich i zagranicznych magazynów (nie tylko kulinarnych). Jest fotograficznym samoukiem i uważa, że każdy (absolutnie każdy) może robić dobre zdjęcia kulinarne.

Anita Andrzejewska - fotografka, podróżniczka i ilustratorka książek dla dzieci. Od lat angażuje się w projekty artystyczno-społeczne, łączące Europę i Azję. Tworzy czarno-białą fotografię artystyczną.
Monika Szewczyk-Wittek - fotoedytorka, kuratorka i autorka tekstów o fotografii. Autorka przedsięwzięć promujących fotografie m.in. Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Kierowała projektem Cyfrowy TR - procesem archiwizacji i digitalizacji zbiorów TR Warszawa. Prowadzi zajęcia z fotoedycji i etyki fotografii na Uniwersytecie Warszawskim.
Weronika Kobylińska-Bunsch - historyk sztuki, specjalistka w zakresie historii i teorii fotografii, pracownik Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego Prowadzi także zajęcia na łódzkiej filmówce. Obroniła rozprawę doktorską na Wydziale Historycznym UW o problemie definiowania awangardy w kontekście polskiej fotografii.

Na Warsaw Photo Expo 2020 będzie można obejrzeć następujące wystawy:

Maria Kietlińska (1888-1966) "fotografie"
- O autorce: Pomimo znaczącego dorobku, artystka ta pozostaje niemal zupełnie nieznana. Spuścizna jej życia artystycznego znajduje się w Fototece Związku Polskich Artystów Fotografików. Zbiór znajdujący się w zasobach ZPAF jest jedynym tak dużym zbiorem fotografii artystki.

Jolanta Rycerska "BAJKI niczyje” - O autorce: absolwentka Filozofii Teoretycznej na KUL, Europejskiej Akademii Fotografii i Studium Fotografii ZPAF. Otworzyła przewód doktorski na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Członkini Związku Polskich Artystów Fotografików od 2005 roku. Wykłada fotografię kreacyjną w Studium Fotografii ZPAF oraz na Europejskim Wydziale Sztuk w Warszawie.

Aleksandra Szmigiel “Sports highlights 2019” - O autorce: wielokrotnie nagradzana fotoreporterka, specjalizująca się w fotografii sportowej, współpracuje z renomowanymi agencjami fotograficznymi Reuters oraz Reporter. W przeszłości wyczynowo trenowała lekkoatletykę: biegi średnie oraz górskie. Wciąż biega.

Były prezentacje, Warsaw Press Photo 2019 fot. Piotr Duszak

Były prezentacje i trochę tłoczno też było, Warsaw Press Photo 2019 fot. Piotr Duszak


ciąg dalszy artykułu na następnej stronie...


 
data dodania: 09-01-2020
 
godzina dodania: 16:45
 
odsłon: 1125
powrót na stronę główną »

fotografia

Komentarze

zostaw komentarz

sortuj według daty: rosnąco | malejąco

Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz.
powrót na stronę główną »Zobacz także:

fotografia
Światowy Dzień Fotografii - 181 lat temu, 19 sierpnia 1839 roku urodziła się fotografia
fotografia
PENTAX 645Z z Wyróżnieniem Specjalnym German Design Award 2016
fotografia
Wydanie Specjalne Foto-Kurier 1/2019 "Obiektywy" dostępne on-line i w salonach prasowych
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2021. (0.054)

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |