Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ

Nikon Z 6II i Nikon Z 7II w naszych rękach, czyli nowe wersje starszych braci [WIDEO]

14 października 2020 r. Nikon, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zaprezentował dwa nowe modele – Nikona Z 6II i Nikona Z 7II, kolejne wersje flagowych aparatów bezlusterkowych Nikona Z 7 i Nikona Z 6.

Nikon Z 6II i Nikon Z 7II w naszych rękach

Pełnoklatkowe bezlustrekowce Nikon Z 7II i Z 6II zostały zaprojektowane z myślą o pełnym wykorzystaniu możliwości dużej średnicy bagnetu Z oraz stale powiększającej się gamy obiektywów NIKKOR Z. Oba modele wyglądają od zewnątrz niemal identycznie jak modele je poprzedzające tj. Nikon Z6 i Nikon Z7. Jedyną zewnętrzną różnicą w stosunku do poprzedników jest umieszczenie w lewym dolnym rogu korpusu nowych oznaczeń modeli tj. Z6 II i Z7 II.

Nikon Z 6II i Nikon Z 7II w naszych rękach

Ogólnie można powiedzieć, że zmiany dotyczą wnętrza obydwu modeli i wynikają w dużej mierze z wyposażenia obydwu aparatów w dwa procesory przetwarzania obrazu EXPEED oraz szybsze i większe bufory. Zmiany te umożliwiają wykonywanie zdjęć seryjnych z większą częstotliwością, a także w połączeniu z dwoma gniazdami kart pamięci, obsługującymi karty UHS-II SD oraz CFexpress lub XQD. Nikon Z6 II i Nikon Z 7 II umożliwiają też nagrywanie filmów 4K/60p. Na dzień przed premierą nie mogliśmy jeszcze tego sprawdzić, gdyż przedstawiciel Nikona w Polsce dysponował jedynie modelami z firmwarem przedprodukcyjnym.

Nikon Z7 II i Nikon Z 6 II, mogą współpracować z opcjonalnym wielofunkcyjnym uchwytem zasilającym MB-N11, ułatwiającym fotografowanie w kadrze pionowym, jak również nowym bezprzewodowym pilotem zdalnego sterowania - przekaźnikiem WR-R11b (patrz dalej).

Nikon Z 6II i Nikon Z 7II w naszych rękach


Nikon Z 7II

Nikon Z 7II to ewolucyjny model powstały na bazie Nikona Z 7 (patrz test >>>), charakteryzujący się jeszcze precyzyjniejszym ustawianiem ostrości, wysoką rozdzielczością i wyjątkową niezawodnością. Jego atutami mają być: poszerzony zakres dynamiki, wysoka jakość obrazu w całym zakresie czułości ISO, a także duża moc obliczeniowa i duża pojemność bufora umożliwiające fotografowanie z częstotliwością do 10 kl./s. Fotografowie mogą teraz zarejestrować w jednej serii nawet 200 zdjęć o pełnej rozdzielczości w formacie JPEG lub 77 zdjęć w 12-bitowym formacie RAW bez kompresji.

Nikon Z 6II i Nikon Z 7II w naszych rękach

Tyły korpusów Nikona Z 6 II i Nikona Z 7 II wyglądają identycznie jak tyły Nikona Z6 i Nikona Z7

Udoskonalony system AF Nikona Z 7II umożliwia obsługę szerokiego pola AF podczas fotografowania ludzi i zwierząt, obsługę funkcji AF ze śledzeniem obiektu, która działa podobnie do śledzenia 3D, a także zwiększoną skuteczność AF w słabym świetle. Wizjer elektroniczny (EVF) o rozdzielczości 3690 tys. punktów umożliwia obserwację bardziej naturalnego obrazu niż w Z7, a wysoka częstotliwość odświeżania polepsza jego płynność.

Aparat jest dedykowany do zaawansowanych i profesjonalnych fotografów, którzy chcą z wysoką precyzją uchwycić detale obiektu. Fotograf portretowy przy krótkich czasach ekspozycji uchwyci tekstury skóry, włosów, odzieży i makijażu. Z kolei fotograf krajobrazu powinien docenić solidny, lekki sprzęt, umożliwiający podróżowanie w trudnych warunkach i fotografowanie przyrody.

Nikon Z 6II i Nikon Z 7II w naszych rękach

Nikon Z 6II

Nikon Z 6II jest następcą wyróżnionego nagrodą EISA 2019-2020 Nikona Z 6. Jest wytrzymały i łatwy w obsłudze, umożliwia nagrywanie profesjonalnych filmów o kinowej jakości oraz stwarza ogromne możliwości kreatywne podczas fotografowania. Wysoka odporność aparatu na pył i zachlapanie umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych w trudnych warunkach. Ciekawostką jest nowa funkcja dostosowywania kierunku obrotu pierścienia ustawiania ostrości, która umożliwia użytkownikom ręczne ustawianie ostrości poprzez obrót w kierunku zgodnym ze swoimi dotychczasowymi przyzwyczajeniami powstałymi na skutek obcowania z aparatami innych marek.

Nikon Z6 II umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K UHD oraz Full HD, zarówno w formacie FX, jak i DX. Ponadto, format HLG dostępny w aparacie zachowuje więcej szczegółów, większy zakres dynamiki i lepszy kontrast, a tym samym minimalizuje nakład pracy podczas obróbki końcowej. Do nagrywania aparatem Nikon Z 6II filmów w formacie HLG jest wymagany zewnętrzny rejestrator. Ulepszony system AF z wykrywaniem oczu i opcja AF z wykrywaniem zwierząt umożliwiają uzyskanie lepszej ostrości obiektów podczas filmowania.

Powyższe funkcje AF, w połączeniu ze zwiększoną szybkością działania i mocą obliczeniową aparatu, umożliwiają też wykonywanie lepszych zdjęć. Nikon Z 6II umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z częstotliwością 14 kl./s w trybie jednopolowego AF, a 12 kl./s w innych trybach pól AF oraz większą maksymalną liczbę zdjęć rejestrowanych w jednej serii - 200 w formacie JPEG lub 124 w 12-bitowym formacie RAW bez kompresji.

Nikon Z 6II jest dedykowany dla użytkowników, którzy przy użyciu kompaktowego systemu chcą, oprócz wykonywania zdjęć, nagrywać filmy o kinowej jakości. Jest to aparat do profesjonalnej produkcji wideo lub na przykład do fotografii ślubnej, gdzie kluczowe są łatwość operowania sprzętem, elastyczność i bezkompromisowa jakość obrazu. Może być to świetny drugi korpus dla Nikona Z7 II lub pierwszy przy Nikonie Z 6 (patrz pełny test Nikona Z6 >>>)


ciąg dalszy artykułu na następnej stronie...


 
data dodania: 14-10-2020
 
godzina dodania: 09:06
 
odsłon: 3106
powrót na stronę główną »

fotografia

Komentarze

zostaw komentarz

sortuj według daty: rosnąco | malejąco

Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz.
powrót na stronę główną »



Zobacz także:

Sony Xperia 1 III i Xperia 5 III - smartfony z teleobiektywami o zmiennej ogniskowej
Sony Xperia 1 III i Xperia 5 III - smartfony z teleobiektywami o zmiennej ogniskowej
TEST Fujifilm X-T4 - flagowy bezlusterkowiec z profesjonalna nutą - artykuł z FK 10/20
TEST Fujifilm X-T4 - flagowy bezlusterkowiec z profesjonalna nutą - artykuł z FK 10/20
Sony FX3 - najmniejsza kamera w rodzinie Cinema Line czy Sony A7 S III oto jest pytanie
Sony FX3 - najmniejsza kamera w rodzinie Cinema Line czy Sony A7 S III oto jest pytanie
TEST Canon EOS 6D Mark II, czyli budżetowa „pełna klatka” nie tylko dla podróżujących - test z FK 4/18
TEST Canon EOS 6D Mark II, czyli budżetowa „pełna klatka” nie tylko dla podróżujących - test z FK 4/18
Mavic Air 2 - „najmądrzejszy”, najbezpieczniejszy i najłatwiejszy do latania dron konsumencki
Mavic Air 2 - „najmądrzejszy”, najbezpieczniejszy i najłatwiejszy do latania dron konsumencki




 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.183) / 0.174

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |