Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydruki

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ

Sigma 85 mm f/1,4 DG DN

6 sierpnia 2020 roku Sigma zaprezentowała jasny, dedykowany do bezlusterkowców portretowy, stałoogniskowy obiektyw 85 mm f/1,4 z serii Art. Ma on lekką i kompaktową obudowę, znamy cenę obiektywu.

Sigma 85 mm f/1,4 DG DN

Nowy rozdział linii Art f/1,4 w erze bezlusterkowców.
Duży otwór przysłony, niedościgniona jakość optyczna, kompaktowa i lekka obudowa oraz szybki AF - wszystko w Twojej dłoni.

Obiektyw Sigma 85 mm f/1,4 DG DN | Art to doskonały obiektyw portretowy, który łączy w sobie niespotykaną ostrość i kontrastowość, z pięknym efektem bokeh, co z pewnością zadowoli zarówno fotografów profesjonalnych, jak i zaawansowanych amatorów. Ogniskowa 85 mm i bokeh przy jasności f/1,4 umożliwiają wyróżnianie fotografowanego obiektu z tła, co jest jedną z esencji robienia zdjęć portretowych.

To niesamowite, iż mimo swoich rekordowych osiągów, SIGMA 85 mm f/1,4 DG DN | Art to niezwykle lekka i kompaktowa konstrukcja, a niewielki korpus jest wyposażony w szereg funkcji, w tym konstrukcję odporną na kurz i zachlapania, wspieraną przez doskonałą jakość użytych materiałów. Obiektyw 85 mm f/1,4 DG DN | Art jest bez wątpienia najlepszym obiektywem portretowym firmy Sigma w erze bezlusterkowców.

Sigma 85 mm f/1,4 DG DN

Rekordowo wysoka wydajność godna miana 85 mm f/1,4 | Art

85 mm f/1,4 to specyfikacja będąca niemalże synonimem obiektywu portretowego. Dzięki obiektywom z linii Art, SIGMA dąży do uzyskania najwyższej możliwej wydajności optycznej i prezentuje najnowszą wiedzę z obszaru projektowania optycznego, wykorzystując przy tym technologie produkcji fabryki Aizu, jedynego zakładu produkcyjnego SIGMA. Rezultatem jest bardzo szczegółowy obraz, który ma kluczowe znaczenie dla fotografii portretowej, osiągnięty na poziomie, który z pewnością zadowoli zarówno profesjonalistów, jak i zaawansowanych amatorów.

Sigma 85 mm f/1,4 DG DN

Oprócz pięciu soczewek o niskiej dyspersji SLD (Special Low Dispersion) i jednej soczewki asferycznej, w obiektywie 85 mm f/1,4 DG DN | Art zastosowano najnowsze szkło o wysokim współczynniku załamania światła, które jeszcze dokładniej koryguje aberracje, których nie można zniwelować programowo po stronie aparatu. Dzięki szczególnemu naciskowi na korekcję wzdłużnej aberracji chromatycznej, użytkownicy będą cieszyć się ostrymi obrazami bez rozmywania kolorów, aż do maksymalnego otworu przysłony f/1,4. Wysoka rozdzielczość, która obejmuje cały obraz od środka do krawędzi, w połączeniu z pięknym efektem bokeh tworzonym dzięki przysłonie f/1,4, uwydatnia obiekt fotografa w sugestywny sposób.

Liczne serie symulacji śladu promieni świetlnych, a także wielokrotne testy w warunkach rzeczywistych dały obiektywowi 85 mm f/1,4 DG DN | Art zdolność do minimalizowania efektu blików, zapewniając wyraźne, kontrastowe obrazy nawet podczas fotografowania pod światło.


Lekki i kompaktowy - nowe spojrzenie na f/1,4

Sigma 85 mm f/1,4 DG DN

Sigma 85 mm f/1,4 DG DN | Art waży 630 g i cechuje się rozmiarem filtrów 77 mm oraz długością korpusu 94,1 mm*. Zaprojektowany specjalnie dla aparatów bezlusterkowych, ma jasną przysłonę i doskonałe parametry optyczne oraz lekką i kompaktową obudowę, co od dawna było trudne do osiągnięcia.

*Dla L-mount


ciąg dalszy artykułu na następnej stronie...


 
data dodania: 10-08-2020
 
godzina dodania: 09:29
 
odsłon: 392
powrót na stronę główną »

fotografia

Komentarze

zostaw komentarz

sortuj według daty: rosnąco | malejąco

Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz.
powrót na stronę główną »Zobacz także:

fotografia
Wydanie Specjalne Obiektywy 2020 - w dobrych salonach prasowych, przejrzyj całe wydanie
fotografia
Venus Optics Laowa OOOM 25-100 mm 2,9T Cine to pierwszy w ofercie producenta filmowy zoom.
fotografia
Tamron 70-300 mm F/4,5-6,3 Di III RXD nowy obiektyw do aparatów Sony z mocowaniem typu E
Zdjęcie miesiąca
Styczeń 2021
zdjęcie miesiąca
© fot. Tomasz Musioł
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2021. (0.090)

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |