Wydania FK: 183,
publikacje: 9678,
wydarzenia: 2237,
opisy i testy: 2192,
galerie zdjęć: 317227,
użytkownicy: 10108
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Diastar nadchodzi !
Między 24 a 28 czerwca br. odbędą się kolejne - już 28. - Ogólnopolskie Warsztaty Fotograficzne "Diastar". W imprezie mogą uczestniczyć osoby, które nie zajmują się zawodowo fotografią.
„Diastar” jest najstarszą w Polsce imprezą fotograficzną o charakterze warsztatowo-konkursowym. Tradycyjnie, odbywa się dwuetapowo. Pierwszy etap to tzw. „praca domowa”, czyli wykonanie powiększeń czarno-białych we własnym zakresie. Należy ją zrealizować do 15 czerwca i przywieźć ze sobą na drugi etap - sesję stacjonarną, podczas której realizowane są zadania na negatywach barwnych, a także aparatami cyfrowymi. Wykonane zdjęcia są na miejscu przeglądane i oceniane. W tym roku, tak jak poprzednio, sesja stacjonarna odbędzie się w Ośrodku Wypoczynkowym „Oczko”, zlokalizowanym w Krynkach k. Starachowic.
Każdy może zgłosić swój udział (do 10 maja). Należało wypełnić Kartę Uczestnika i wysłać na adres: RSTK, 27-200 Starachowice, skr. poczt. 58, lub zgłosić chęć udziału pocztą elektroniczną (kierownik@diastar.art.pl). Koszt akredytacji na warsztatach wynosił 160 zł, które należały wpłacić na konto 98 8518 0006 2001 0000 3199 0001. W ramach akredytacji uczestnicy będą zapewnione: negatywy i diapozytywy barwne, ich wywołanie i wykonanie powiększeń, przetworzenie komputerowe zdjęć cyfrowych, zakwaterowanie i wyżywienie w czasie sesji stacjonarnej.
Foto-Kurier 12/25 jest
już w drukarni, a wkrótce będzie również on-line - w naszym e-kiosku. Tym razem okładkę ozdobiło zdjęcie przedstawiające Alberta Watsona, a wykonane na targach Paris Photo przez Tadeusza Koniarza. W wydaniu prezentujemy między innymi, jedyną w Polsce tego typu, obszerną relację z tego wydarzenia. W środku są też testy, opisy Canona RF 45 mm f/1,2 STM, Sony A7 V, Nikkora Z DX MC 35 mm f/1,7, Panasonica Lumix S 100-500 mm f/5-7,1 oraz procesora do filmów firmy AGO, o którym opowiada między innymi Marta Dębska w wywiadze o fotografii analogowej. Z przyjemnością prezentujemy też nowy cykl artykułów pt. "Kulisy jednego zdjęcia", który będziemy kontynuować przy współpracy z marką PRO STUFF, a do spotkania w pierszym odcinku zapraszamy razem z Łukaszem Pietrzakiem, który na potrzeby wydania zamienia się w Mikołaja. Jest też ogrom wspaniałych zdjęć naszych Czytleników prezentowanych w ramach działów Najlepsze z Najlepszych, Internetowego konkursu miesiąca oraz Oka Ekspertów. Jest też kolejny etap LIGI Foto-Kuriera. Jednym słowem będzie co czytać w zimowe wieczory. Tymczasem zapraszamy do lektury Foto-Kuriera 11/25,
który jeszcze przez tydzień będzie królował w salonach prasowych.
Zaprezentowany 2 grudnia 2025 r. Sony A7 V, będący piątą generacją popularnej serii pełnoklatkowych aparatów bezlustrowych Sony A7, jest w naszej porównywarce. Zobacz dane techniczne aparatu.
Zaprezentowany 15 lipca 2025 r. pelnoklatkowy kompakt Sony RX1R III z 61-milionowym przetwornikiem obrazu CMOS Exmor R jest w naszej porównywarce. Zobacz dane techniczne aparatu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024