Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Kliknij w zdjęcie aby je powiększyć!
Poranek.
Parametry techniczne:
Aparat: SONY; Model: DSLR-A450; Przysłona: f/29,0; Czas ekspozycji: 1/50 s; ISO: 200; Ogniskowa: 200 mm;
© fot. Janusz Zając
data dodania: 06-12-2011
Oceń zdjęcie jeśli chcesz zobaczyć jak oceniali je inni.
Aby zagłosować musisz być
zalogowany
50 najnowszych zdjęć autora:
Szczerze gratuluję! Doskonałe ujęcie!
Wspaniały ma Pan za sobą poranek jak widać :)
Czy kolory są naturalne czy coś kombinowane?
07-12-2011 18:06
Panie Januszu, zabawa z rawem. Pozdrawiam.
Patrzę w paramerty i zastanawiam się, czy mając przysłonę 29, słońce może być tak idealnie okrągłe? Przy zamykanej mocno przysłonie powinno być raczej jak gwiazdka? Czy się mylę? Pozdrawiam. Oczywiście ujęcie piękne!
16-12-2011 14:02
Pani Aneto,mam oryginalne pliki raw+jpeg.Powiem tak, przy tej przysłonie udało mi się uzyskać takie słońce, bez refleksów i tak okrąglutkie. Fotografia czasem zaskakuje bo nigdy nie wiemy co można osiągnąć przez przypadek, a jednocześnie wpisać się czasowo w tą jedną jedyną chwilę.Zdjęcia były brązowe,ale mając plik raw udało mi się odtworzyć to co widziałem. To był cudowny widok, a największe zadowolenie sprawiło mi wywołanie tego zdjęcia. Pozdrawiam.
Dzięki za odpowiedź. Pytałam oczywiście z czystej ciekawości dotyczącej strony technicznej otrzymania takiego okrągłego słońca, nie podejrzewam zupełnie o jakieś kombinacje samego autora. Patrząc na parametry zdjęcia wykonane przeze mnie właśnie zachodów, okrągłe słońce wychodzi mi jedynie przy przysłonach np 2,8 a kiedy już jest np 11 czy więcej słonce zaczyna przypominać gwiazdkę. Pytam również dlatego , ponieważ nie jestem zbyt dobra jeśli chodzi o techniczną stronę wykonywania zdjęć. Pozdrawiam ciepło:)
powrót na stronę główną »
Najlepsze z Najlepszych 2025 - czerwiec 2025 r. - obejrzyj szczęśliwą siódemkę w Foto-Kurierze 8-9/25
Foto-Kurier 8-9/25 wysłany do prenumeratorów - od 29 sierpnia w najlepszych salonach prasowych
Poznaj tematy Ligi Foto-Kuriera 2025 - pula nagród przekracza 21 tys. złotych - dołącz w dowolnym momencie
Foto-Kurier 8-9/25 dostępny on-line - wkrótce w salonach prasowych
Prezentujemy okładkę Foto-Kuriera - FK 8-9/25 wkrótce on-line
Światowy Dzień Fotografii - 186 lat temu, 19 sierpnia 1839 roku urodziła się fotografia
Canon Solution - CEZAMAT Politechniki Warszawskiej - Tarcza Wschód i najnowsze technologie w służbie ludności
Studio Foto-Borkowscy - 60 lat
Zdjęcie Miesiąca Maj 2025 r. - najlepsze prace są w Foto-Kurierze 6-7/25 - aktualny konkurs tylko do 31 sierpnia
Przerwa wakacyjna w dniach 30.07-10.08 - życzymy udanych zdjęć
Najlepsze z Najlepszych 2025 - maj 2025 r. - obejrzyj szczęśliwą siódemkę w Foto-Kurierze 6-7/25
Zdjęcie Miesiąca Kwiecień 2025 r. - najlepsze prace są w Foto-Kurierze 6-7/25 - aktualny konkurs tylko do 31 lipca
LIGA FOTO-KURIERA 2025 - IV etap pt. "Podświetlone od tyłu" za nami - etap VI "Poza miastem" tylko do 23 lipca
Poza Miastem - Nie tylko na wsi to 6. etap Ligi Foto-Kuriera 2025 - nowy termin - 23 lipca
Pakiet 1/25 - tylko w salonach EMPIK i na empik.com - lista salonów EMPIK z Foto-Kurierem na półkach
Tadeusz Rolke nie żyje (1929-2025) - fotografował jeszcze w wieku 96 lat
Zmiany w wersji mobilnej portalu foto-kurier.pl - m.in. łatwiej i szybciej ocenisz zdjęcia ze smartfonu
World Press Photo of the Year 2025 - zwycięzca i laureaci
Foto-Kurier 6-7/25 wysłany do prenumeratorów - od 26 czerwca w salonach prasowych
Foto-Kurier 6-7/25 dostępny on-line - wkrótce w salonach prasowych
Prezentujemy okładkę Foto-Kuriera - FK 6-7/25 wkrótce on-line
Foto-Kuriera i Lavazza - prenumerata z kawą Lavazza - decyzja należy do Ciebie
Szczęśliwa siódemka w EISA MAESTRO 2025 "Życie ulicy" - zobacz jak głosowali użytkownicy internetu
ZŁota 10. EISA MAESTRO 2025 - zdjęcia pojedyncze - zobacz jak głosowali użytkownicy internetu
Zdjęcie Miesiąca Marzec 2025 r. - najlepsze prace publikujemy w Foto-Kurierze 5/25