Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydruki

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ

Samsung MicroLED debiutuje na rynku

Samsung zaprezentował w grudniu 2020 roku telewizor MicroLED o przekątnej 110”. Nowy model wykorzystuje technologię samoemisyjnej diody LED, którą firma zastosowała w modułowym ekranie The Wall w 2018 roku. Tym samym gwarantuje on wszystkie wrażenia charakterystyczne dla technologii MicroLED, po raz pierwszy dostępne w telewizorze, który skierowany jest do użytkowników domowych. Nowy MicroLED 110” zadebiutował w Korei Południowej, a w pierwszym kwartale 2021 będzie dostępny także na innych rynkach.

Samsung MicroLED debiutuje na rynku

W przeciwieństwie do swojego modułowego odpowiednika, w MicroLED 110” proces instalacji i kalibracji został usprawniony, dzięki czemu niezrównane parametry audio i wideo, jak również inteligentne funkcje są dostępne już w chwili wyjęcia urządzenia z opakowania. Wprowadzając na rynek MicroLED 110”, Samsung oferuje użytkownikom zapierające dech wrażenia wizualne na ultradużym telewizorze nowej generacji.


Nowy poziom jakości obrazu

Ultraduże ekrany wymagają nowych standardów jakości obrazu, wyrazistych kolorów i oszałamiającej rozdzielczości. Aby sprostać tym wyzwaniom Samsung zaproponował szereg innowacji, które wykorzystano w nowym 110-calowym telewizorze MicroLED. Wśród nich m.in. mikrometrowe diody LED, dzięki którym można było wyeliminować podświetlenie i filtry barw używane w konwencjonalnych ekranach. W to miejsce zastosowano samoświecące piksele, indywidualnie produkujące światło i kolor. Telewizor wyświetla 100% gamy barw DCI i Adobe RGB, precyzyjnie odwzorowując obrazy o szerokim spektrum kolorów zarejestrowane profesjonalnymi lustrzankami cyfrowymi. Rozdzielczość 4K i 8 mln pikseli, które oferuje MicroLED 110”, prezentują w efekcie olśniewające, realistyczne barwy i wysoką jasność.

Samsung MicroLED debiutuje na rynku


Telewizor wyposażono w nowy procesor Micro AI o mocy, która uwalnia pełen potencjał tego ekranu. Pozwala on uzyskać zapierające dech treści 4K HDR, zapewniając jednocześnie jasną, wyrazistą i realistyczną jakość obrazu zoptymalizowaną dla każdej sceny.

MicroLED 110” będzie cieszył świetną jakością obrazu przez długi czas, ponieważ MicroLED wytwarza się z materiałów nieorganicznych, które są bardzo trwałe. Przekłada się to na cykl życia użytych diod sięgający do 100 000 godzin, a zatem ponad dekadę.

Samsung MicroLED debiutuje na rynku


Dotychczas masowa produkcja ekranu MicroLED o tak niewielkiej przekątnej jak 110”, który w dodatku można z łatwością zainstalować w domu, nie była możliwa. Dziś stało się to rzeczywistością. Samsung opracował przełomową technologię montażu, która - w połączeniu z nowym procesem produkcji zainspirowanym działalnością firmy w dziedzinie półprzewodników - pozwoliła uprościć produkcję, transport i instalację technologii MicroLED. Te same innowacje umożliwią w przyszłości wytwarzanie nawet mniejszych modeli MicroLED.

Samsung MicroLED debiutuje na rynku


ciąg dalszy artykułu na następnej stronie...


 
data dodania: 28-12-2020
 
godzina dodania: 09:00
 
odsłon: 1259
powrót na stronę główną »

fotografia

Komentarze

zostaw komentarz

sortuj według daty: rosnąco | malejąco

Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz.
powrót na stronę główną »Zobacz także:

fotografia
TCL Europe wprowadza na rynek telewizory serii C - lepsza jakość obrazu w rozsądniejszej cenie
fotografia
TEST EPSON SC-P700 - mniejszy, precyzyjniejszy oraz ładniejszy i bardziej funkcjonalny od poprzednika
fotografia
Panasonic aktualizacja oprogramowania dla aparatów LUMIX S1H, S1, S1R, S5 oraz BGH1
fotografia
Nikon wprowadza nowy program do przeglądania oraz edytowania zdjęć i filmów
fotografia
Procesory AMD Ryzen serii 4000 - wydajniejsza i efektywniejsza obróbka plików graficznych
fotografia
Robimy więcej zdjęć, potrzebujemy dysków o większych pojemnościach - rynek SSD w Polsce
Zdjęcie miesiąca
Maj 2021
zdjęcie miesiąca
© fot. Adam Kot
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2021. (0.088)

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |