Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydruki

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ

ILFORD Photo - filmy ORTHO, papiery MULTIGRADE V i zestawy PATERSON

Medikon Polska Sp. z o.o., wyłączny przedstawiciel marki ILFORD Photo w Polsce, z przyjemnością informuje o nowych produktach ILFORD. Lista nowości obejmuje papiery ILFORD MULTIGRADE RC piątej generacji, czarno-biały film ILFORD ORTHO w formatach 135 i 120 oraz zestaw startowy do wywoływania filmów ILFORD i Paterson.

ILFORD Photo - filmy ORTHO, papiery MULTIGRADE V i zestawy PATERSON

ILFORD MULTIGRADE RC DELUXE
ILFORD zaprezentował pierwszy na świecie papier MULTIGRADE o zmiennym kontraście w 1940 r., a w 2019 r. udostępnia piątą generację papierów MULTIGRADE RC. Papiery RC MULTIGRADE IV (4 generacji) zostały wprowadzone na rynek 25 lat temu i odniosły ogromny sukces, stając się ulubionymi czarno-białymi papierami RC wymagających studentów, amatorów i profesjonalnych użytkowników ciemni na całym świecie.

ILFORD Photo - filmy ORTHO, papiery MULTIGRADE V i zestawy PATERSON

Udoskonalenie ich nie było łatwe, ale chcieliśmy dostosować produkcję do najnowszej technologii wytwarzania emulsji stosowanej w naszych innych papierach RC i włóknach, dlatego przeprojektowaliśmy emulsję od podstaw. Ten projekt jest rozwijany od 8 lat i jesteśmy niezmiernie zadowoleni z produktu końcowego.” - mówi Giles Branthwaite, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ILFORD Photo. Nowe papiery MULTIGRADE mają nieco cieplejszy odcień podstawowy niż ich poprzednik, a także lepsze, głębsze czernie i bardziej spójny kontrast w całym zakresie tonalnym.


ILFORD ORTHO PLUS

ILFORD Photo - filmy ORTHO, papiery MULTIGRADE V i zestawy PATERSON

Oferta czarno-białych filmów ILFORD poszerzona zostaje o film ILFORD ORTHO PLUS w formatach 135 i 120. Jak sama nazwa wskazuje, jest to czarno-biały film ortochromatyczny (wszystkie inne filmy ILFORD i Kentmere są panchromatyczne) o czułości ISO 80 w świetle naturalnym i ISO 40 w świetle wolframowym.

ILFORD Photo - filmy ORTHO, papiery MULTIGRADE V i zestawy PATERSON


Film ILFORD Ortho został zaprojektowany jako techniczny film o wysokiej rozdzielczości. Wiemy, że fotografowie są otwarci na nowe możliwości i uwielbiają wypróbowywać nowe filmy, dlatego nałożyliśmy naszą emulsję Ortho na bazę octanową dla kaset 35 mm i rolek 120. Uważamy, że ORTHO PLUS oferuje znakomity potencjał fotograficzny dzięki drobnym ziarnom i ostrości, co pozwala uzyskać oszałamiające rezultaty fotograficzne.” - mówi Giles Branthwaite.

Czułość emulsji na widmo niebieskie i zielone umożliwia wywoływanie filmu w ciemnoczerwonych warunkach oświetlenia, co ułatwia proces. Brak czułości na widmo czerwone oznacza również, że czerwienie i pomarańcze na fotografiach są ciemniejsze niż uzyskiwane na filmach panchromatycznych.

ILFORD Photo - filmy ORTHO, papiery MULTIGRADE V i zestawy PATERSON

Przykładowe zdjęcie wykonane na filmie ILFORD ORTHO (foto: ©Natalie Oberg).ciąg dalszy artykułu na następnej stronie...


 
data dodania: 06-11-2019
 
godzina dodania: 09:10
 
odsłon: 584
powrót na stronę główną »

fotografia

Komentarze

zostaw komentarz

sortuj według daty: rosnąco | malejąco

Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz.
powrót na stronę główną »Zobacz także:

fotografia
Profoto C1 i C1 Plus - profesjonalne, kompaktowe lampy studyjne dla smartfonowych fotografów
fotografia
X-Rite i1Display Studio oraz i1Display Pro Plus - nowe rozwiązania do kalibracji dla fotografów i filmowców
Zdjęcie miesiąca
Styczeń 2021
zdjęcie miesiąca
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2021. (0.087)

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |