Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydruki

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ

Luminar 4.2. większe możliwości kreatywne dzięki automatycznym aranżacjom nieba

19 marca 2020 r. firma Skylum ogłosiła najnowszą aktualizację swojego flagowego produktu Luminar, wersję 4.2. Jest ona bezpłatna dla wszystkich użytkowników Luminar 4 i zawiera ważne ulepszenia w całej aplikacji, a także zupełnie nową funkcję - AI Augmented Sky - umożliwiającą fotografom tworzyć niesamowite grafiki cyfrowe w oparciu o proste operacje wykonywane za pomocą oprogramowania.

Luminar


NOWE AI Augmented Sky

(Zmodyfikowane niebo)

W zakładce Creative (Kreacja) w Luminar 4.2 znajduje się nowe narzędzie AI Augmented Sky. Artyści mogą wybierać obiekty z bazy danych Luminar lub korzystać z własnych. Nawet w przypadku zdjęć ze złożonymi środowiskami, takimi jak drzewa lub budynki, nie trzeba maskować ani nakładać warstw. Zamiast tego obiekt płynnie wpasowuje się w fotografię, zapewniając realistyczne wyrażanie siebie.

Luminar

Luminar 4.2 wyposażono w nowe narzędzie AI Augmented Sky, które m.in. umożliwia fotografom umieszczanie bezpośrednio na niebie różnych obiektów takich jak: zorza polarna, księżyc, gwiazdy i inne nietypowe elementy tj. np. przelatujące ptaki, czy też żyrafy wyłaniające się z nieba.

Żyrafy

Luminar

Luminar

Celem zrobienia takich zdjęć nie musimy już udawać się w podróż na Islandię lub do Norwegii, choć bez wątpienia efekt na zdjęciu nie będzie się nigdy równał wrażeniu z podróży, choć trzeba przyznać, że ten uzyskany za pomocą AI Augmented Sky jest naprawdę imponujący.

Luminar

AI Augmented Sky automatycznie wykrywa niebo na zdjęciu i dodaje wybrany element do obszaru nieba.

Luminar

Dzięki technologiom uwzględniającym treść obiekty na pierwszym planie są uwzględniane automatycznie, dzięki czemu obiekt naturalnie miesza się z niebem. Jeśli chcemy mieć większą kontrolę nad położeniem, to można łatwo "przeciągnąć" nowy element wokół obszaru nieba.

Na następnej stronie przeczytasz o modyfikowaniu portretów.


ciąg dalszy artykułu na następnej stronie...


 
data dodania: 20-03-2020
 
godzina dodania: 09:23
 
odsłon: 1199
powrót na stronę główną »

fotografia

Komentarze

zostaw komentarz

sortuj według daty: rosnąco | malejąco

Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz.
powrót na stronę główną »Zobacz także:

 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2021. (0.087)

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |