testowe ![]() Nowa technologia Sony działającą na poziomie aparatu zabezpieczająca przed fałszerstwami![]() 4 sierpnia 2022 r. firma Sony poinformowała o wprowadzeniu technologii chroniącej przed fałszowaniem fotografii, która działa na poziomie samego aparatu. Nowe rozwiązanie jest oparte na podpisach cyfrowych przetwarzanych w chwili rejestracji zdjęcia. Korzystający z niego użytkownicy biznesowi będą mogli wykryć każdą modyfikację obrazu, a w rezultacie zapobiec jego nielegalnemu wykorzystaniu.W związku z licznymi przypadkami nieuprawnionego edytowania fotografii cyfrowych i nieprawidłowości w ich wykorzystaniu firma Sony opracowała technologię ochrony przed fałszerstwami. Jest ona oparta na standardowych technikach kryptograficznych i umożliwia użytkownikom biznesowym zabezpieczenie obrazów przed nadużyciami w przyszłości.
Kiedy w aparacie włączony jest tryb podpisywania, w momencie rejestracji zdjęcia procesor aparatu opatruje je podpisem kryptograficznym. W rezultacie późniejsza modyfikacja dowolnego piksela, ingerencja w obraz i potencjalne fałszerstwo spowodują unieważnienie podpisu, ponieważ badanie obrazu przez serwer certyfikatów klienta wykaże próbę manipulacji.
Nowa funkcjonalność, udostępniona obecnie w aparacie α7 IV, usprawni długi proces weryfikacji przesyłanych zdjęć, wprowadzając zarazem dodatkowe zabezpieczenie. Firma Sony rozważa rozszerzenie tej możliwości na inne modele.
Aparat α7 IV jest wyposażony w pełnoklatkowy, wykonany w technologii BSI przetwornik obrazu CMOS Exmor RTM o rozdzielczości 33 mln pikseli oraz procesor obrazu BIONZ XRTM. Wyróżnia się wysoką rozdzielczością i dużą szybkością przetwarzania.
Opracowana przez firmę Sony technologia podpisów chroniących przed fałszerstwami umożliwia bezpieczne tworzenie i przesyłanie obrazów z użyciem technik kryptograficznych. Ma to zasadnicze znaczenie w coraz liczniejszych zastosowaniach i branżach wymagających poświadczenia, że obraz nie był modyfikowany i może być uznany za bezpieczny.
Nowe rozwiązanie jest szczególnie przydatne do weryfikacji dokumentów tożsamości, ale umożliwia też zwalczanie manipulowania obrazami w mediach, medycynie i ochronie porządku publicznego. Z kolei w sektorze ubezpieczeń i budownictwa technologia ta stworzy solidne podstawy kontrolowania i dokumentowania szkód.
data dodania: 05-08-2022
godzina dodania: 12:58
odsłon: 845 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Canon zwiększa szybkość i wytrzymałość Canona EOS R3, EOS R5 i EOS R6 - nowa aktualizacja oprogramowania
![]() FUJIFILM X-H2S, najszybszy tryb zdjęć seryjnych / najwyższa wydajność autofokusu i najlepsze wideo w historii serii X,
![]() Panasonic LUMIX GH6 test - długo oczekiwany filmowiec, ale nie tylko; pełny test z Foto-Kuriera 4/22
![]() Canon EOS R7 i Canon EOS R10, pierwsze bezlusterkowce z matrycą APS-C systemu Canon EOS R - dostepność i cena
![]() Nikkor Z DX 12-28 mm f/3,5-5,6 PZ VR w naszej porównywarce 18 kwietnia 2023 r. Nikon zaprezentował pierwszy zoom z elektroniczną zmianą ogniskowej Nikkor Z DX 12–28 mm f/3,5–5,6 PZ VR. Jest on kompaktowy, lekki (205 g) i dobrze wyważony. Dedykowany jest użytkownikom aparatów z matrycami DX. Osoby nagrywające własne wideoblogi lub używające gimbala do nagrywania filmów docenią silnik zooma, który umożliwia zdalne ustawianie ogniskowej. Tubus obiektywu... ![]() OKIEM EKSPERTÓW ocena zdjęć - Foto-Kurier 8-9/23 - zdjęcia użytkowników tego portalu Marta Darowska i Tadeusz Koniarz, eksperci nie tylko w dziedzinie fotografii, poddają swojej opinii wybrane zdjęcia użytkowników galerii z foto-kurier.pl. Każde zdjęcie wgrane do serwisu może być poddane ocenie, po wyrażeniu na to zgody przez autora zdjęcia. Dołącz do zabawy w dowolnym momencie i czekaj na wybór ekspertów. Twoje zdjęcie może się już znaleźć w Foto-Kurierze 11/23. Daj sobie szansę. ![]() Test Canona RF 135 mm f/1,8L IS USM - teleportretówka o dużej jasności 2 listopada 2022 r. Canon Europe wprowadził na rynek obiektyw Canon RF 135 mm f/1,8L IS USM, teleobiektyw stałoogniskowy, który idealnie sprawdzi się podczas wykonywania zdjęć portretowych w słabym oświetleniu. Jest to następca modelu Canon EF 135 mm f/2L USM. Przedstawiamy pełny test obiektywu opublikowany w Foto-Kurierze 6-7/23. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |