testowe ![]() Panasonic LUMIX GH6 test - długo oczekiwany filmowiec, ale nie tylko; pełny test z Foto-Kuriera 4/22![]() ![]() W niecały rok po premierze Panasonica Lumix GH 5 II (25.052021 r.), 22 lutego 2022 roku Panasonic wprowadził na rynek oczekiwany model Lumix GH6. To kompaktowy bezlusterkowiec nowej generacji z nieograniczonym czasem nagrywania C4K/60p 10-bit 4:2:2, 5,7K/60p 10-bit i nagrywaniem wideo 4K 120p HFR / FHD z maksymalną częstotliwością 300 kl./s VFR. Jest typowym aparatem hybrydowym przeznaczonym zarówno do fotografowania jak i do filmowania. Można go określić mianem mniejszego brata modelu Panasonic Lumix S1H.
Od zewnątrz, ergonomia i estetyka
![]()
Wygląda na to, że producent zdecydował się na połączenie modelu GH5 II z modelem S1H tzn. górę korpusu wzięto z GH5 II i nieco zmodyfikowano, natomiast tył to zminiaturyzowana wersja modelu S1H i to kolejny przykład na to, że głównym adresatem tego modelu są filmujący. Z myślą o tej grupie użytkowników przycisk nagrywania (czerwony) umieszczono zarówno na górze korpusu (1), jak i z przodu aparatu (2), co ułatwia rozpoczynanie i zatrzymywanie nagrywania nawet podczas rejestracji nisko nad ziemią lub przy użyciu platformy na ramię. Rozmieszczenie przycisków jest prawie takie samo jak w GH5 II, zmieniono jedynie niektóre oznaczenia na kole wyboru funkcji po lewej stronie korpusu (3).
![]()
Kolejną zmianą jest zastąpienie przycisku funkcji wyboru stylów zdjęciowych (4) przyciskiem informacji o nagrywanym dźwięku (5).
![]()
Dzięki temu rozwiązaniu możemy szybko uzyskać informację nie tylko o poziomie nagrywania dźwięku, ale też o tym, przez który mikrofon to jest robione i ile kanałów jest nagrywanych. To kolejne ułatwienie skierowane do filmujących (6). Wprowadzone zmiany najlepiej ilustrują zamieszczone obok zdjęcia.
![]()
To ciekawa alternatywa dla większego i droższego, ale pełnoklatkowego modelu Panasonic Lumix S1H, choć bardziej byśmy go pozycjonowali jako opcjonalny drugi korpus dla użytkowników S1H. Cała powłoka GH6 pokryta jest albo imitującą skórę gumowaną okładziną poprawiającą uchwyt w dłoni, albo też ciepłym w dotyku, czarnym, delikatnie zmatowionym lakierem proszkowym. Całość łącznie z zaślepkami sprawia solidne wrażenie, którego nie zmąciło nawet, podobnie jak w GH5II, zakręcane gniazdo synchronizacji z zewnętrzną lampą błyskową, którego zaślepka może się zgubić.
data dodania: 19-05-2022
godzina dodania: 19:20
odsłon: 1519
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() TEST Sony FE 35 mm f/1,4 GM - bezkompromisowy, stałoogniskowy G-Master - artykuł z Foto-Kuriera 1-2/21
![]() TEST Nikkor Z DX 50-250 mm f/4,5-6,3 VR - uniwersalny zoom ze stabilizacją - TEST z Foto-Kuriera 4-5/20
![]() TEST Panasonic Lumix GH5 II - wszechstronny, streamingowy brat Panasonica Lumix GH5 - test z Foto-Kuriera 12/21
![]() Panasonic LEICA DG SUMMILUX 9 mm f/1,7 ASPH - ultraszerokokątny obiektyw Mikro Cztery Trzecie 17 maja 2022 roku Panasonic przedstawił nowy, ultraszerokokątny obiektyw stałoogniskowy LEICA DG SUMMILUX 9 mm f/1,7 (odpowiednik 18 mm dla małego obrazka) do serii LUMIX G oparty na standardzie Mikro Cztery Trzecie. Charakteryzuje się on wyjątkowo... ![]() ABC filmowania Aparatem - drony na wakacjach Zrobiło się ciepło, wyszliśmy z domów i wybieramy się na wakacje. To przynajmniej trzy powody, dla których poza filmowaniem i robieniem zdjęć myślimy również o poszukiwaniu nowej perspektywy dla naszych ujęć. Oczywistym wyborem wydaje się spojrzenie z lotu ptaka. Zanim... ![]() Sony C3 portal otwiera bramy chmur dla profesjonalistów 15 września 2021 r. firma Sony poinformowała o uruchomieniu nowego rozwiązania C3 Portal, przeznaczonego do łączenia kamer z chmurą i szybkiej, stabilnej transmisji łączami komórkowymi. C3 Portal (z ang. Camera-Connect-Cloud Portal) umożliwia operatorowi łatwe i szybkie przesyłanie plików z planu zdjęciowego do studia montażowego. Przyglądamy się nieco bliżej temu rozwiązaniu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |