testowe WB5000 - nowy megazoom SAMSUNGA
Samsung Electronics wprowadza nowy model aparatu z 12,5 megapikselową matrycą, wyposażony m.in. w 24-krotny zoom optyczny, pełną, manualną kontrolę ustawień oraz obsługę trybu RAW (informacja prasowa) Nowe urządzenie serii WB wyposażono w znakomity obiektyw Schneider-KREUZNACH o imponującym, 24-krotnym zbliżeniu optycznym i ekwiwalencie ogniskowej 26-624 mm. Dzięki temu aparat wykonuje wysokiej jakości zdjęcia, jak również nagrywa filmy video w jakości HD 720p. „Funkcje WB5000 okażą się przydatne dla użytkowników o różnych poziomach zaawansowania” – mówi Choong Hyun Hwang, Wiceprezes ds. Marketingu Strategicznego w Samsung Digital Imaging. „Bez względu na to, czy używa go amator do robienia zdjęć w ruchu czy prawdziwy entuzjasta fotografii do uchwycenia zapierających dech w piersiach krajobrazów, wszechstronna optyka WB5000 jest gotowa na każdą okoliczność.
![]()
Bardziej zaawansowani użytkownicy docenią w nim możliwość ustawienia preselekcji przesłony i migawki, a także pełną manualną kontrolę ustawień i obsługę formatu RAW. Początkujących fotografów wesprze natomiast system Samsung Smart Auto, dzięki któremu nie będą musieli się martwić o ustawienia aparatu by wykonać znakomite zdjęcia.” Model WB5000 daje również możliwość nagrywania video w wysokiej rozdzielczości. Aparat może rejestrować filmy w jakości HD 720p, a wykorzystanie kompresji H.264 pozwala nagrywać dłuższe sekwencje video. Kręcąc film, użytkownik może przybliżać i oddalać obraz, wykorzystując zarówno ogniskową 26mm szerokokątnego obiektywu, jak i 24-krotny zoom optyczny.
![]()
Funkcja 24-krotnego, optycznego przybliżenia w WB5000 jest wspierana przez system podwójnej stabilizacji obrazu (Dual Image Stabilization). Wykorzystano w nim zarówno optyczną, jak i zaawansowaną cyfrową stabilizację, która redukuje rozmazanie obrazu, zwłaszcza przy pełnym zbliżeniu. Aparat zapewnia również kontrolę migawki i przesłony, a także możliwość ręcznego ustawienia wszystkich parametrów zdjęcia dla tych użytkowników, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad urządzeniem. Możemy m.in. ustawić własnoręcznie balans bieli w zakresie od 3000K do 10000K i ręcznie ustawić ostrość. Fotografie zapisywane są w formacie RAW (DNG1.1), JPEG lub w obu jednocześnie. Do kadrowania zdjęć można wykorzystać zarówno wizjer EVF, jak i trzycalowy wyświetlacz LCD, który zapewnia również dostęp do interfejsu użytkownika. WB5000 wyposażono także w łatwy w użyciu system Smart Dial, który pozwala na prostą nawigację w menu aparatu i ułatwia wybór ustawień czy przeglądanie zdjęć.
![]()
W nowym urządzeniu wykorzystano pakiet najnowocześniejszych rozwiązań Samsunga, które ułatwiają wykonywanie i przeglądanie zdjęć, m.in. system Smart Auto. Na podstawie analizy parametrów otoczenia, urządzenie spośród dostępnych 11 trybów dobiera jeden, najbardziej optymalny. Po wykonaniu zdjęć, można je wyszukiwać i przeglądać, wykorzystując funkcję Smart Album. Funkcja ta automatycznie porządkuje zdjęcia i daje możliwość wyszukiwania według konkretnych kryteriów, takich jak: data lub tydzień, w którym wykonano zdjęcie, kolorystyka zdjęcia czy typ pliku (fotografia, film, dźwięk).
W WB5000 zastosowano również Perfect Portrait System, który obejmuje m.in. funkcje wykrywania i rozpoznawania twarzy, wykrywania uśmiechu, a także Blink Detection (aparat wykona 2 zdjęcia, jeśli wykryje, że jedna z osób w kadrze właśnie mruga) oraz Beauty Shot (poprawia odcień skóry i wyrównuje niedoskonałości). Jedna z najbardziej zaawansowanych na rynku funkcja rozpoznawania twarzy opracowana przez firmę Samsung daje możliwość automatycznego przechowywania w pamięci aparatu 20 ulubionych twarzy, np. rodziny czy przyjaciół. Podczas wykonywania zdjęć portretowych, WB5000 automatycznie sprawdzi, czy któraś ze wskazanych wcześniej osób znajduje się w kadrze, a jeśli tak, na nich ustawi ostrość i ekspozycję. Funkcja ta jest również pomocna przy wyszukiwaniu zrobionych wcześniej zdjęć. Oprac. MZ data dodania: 22-09-2009
godzina dodania: 11:13
odsłon: 1864 powrót na stronę główną »
Komentarze
sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Contax N-Digital Firma Kyocera zaprezentowała demo Contax'a N Digital, który będzie na rynku jesienią 2001 roku w cenie 15 tysięcy DEM. N Digital bazuje na modelu Contax N1, ma... ![]() Foto-Kurier 10/25 dostępny on-line - wkrótce w najlepszych salonach prasowych Foto-Kurier 10/25 jest już dostępny on-line - w naszym e-kiosku. Okładkę wydania ozdobiło zdjęcie Jana Jaskuły, które w pełnej formie prezentujemy w dziale Najlepsze z Najlepszych w środku numeru. W Foto-Kurierze, oprócz nagrodzonych prac na Grand Press Photo 2025, są też testy Nikkora Z 24-70 mm f/2,8 SII oraz Panasonica Lumix S1 II. Jak zwykle jest co poczytać i czym się zainspirować. Nadal zachęcamy do lektury Foto-Kuriera 8-9/25, który jeszcze przez kilka dni będzie królował w salonach prasowych. ![]() Najlepsze z Najlepszych 2025 - lipiec 2025 r. - obejrzyj szczęśliwą siódemkę w Foto-Kurierze 10/25 Wgraj zdjęcie do serwisu foto-kurier.pl i bądź aktywny, a być może już wkrótce jedno z nich lub cała seria znajdzie się w papierowej wersji Foto-Kuriera - jako jedno z najlepszych wgranych do serwisu w danym miesiącu. Sprawdź kto wygrał w lipcu i dołącz do wybranych. Być może i Twoje zdjęcie zagości na okładce Foto-Kuriera. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |
||||||||