testowe Filmy 4K i 20 kl./s z ciągłym AF – Nikon 1 J5
Firma Nikon zaprezentowała nowego bezlusterkowca, Nikona 1 J5. Wyglądem zewnętrznym przypomina bardziej zaawansowaną serię V. Nikona 1 J5 wyposażono w 20-milionową matrycę formatu CX i 171-polowy system AF (ze 105 punktami z detekcją fazową). Nowy bezlusterkowiec może nagrywać filmy w maks. rozdz. 4K i wykonywać zdjęcia seryjne z częstotliwością do 20 kl./s z ciągłym AF (do 60 kl./s z ostrością ustawioną na pierwszą klatkę). Znamy cenę aparatu. Zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową.
![]()
Dzięki nowej matrycy formatu CX w technologii BSI, która jest cztery razy większa niż matryca w większości aparatów kompaktowych [1], Nikon 1 J5 stanowi doskonałe wprowadzenie w świat fotografii. Nowy aparat jako pierwszy model firmy Nikon nagrywa materiały wideo w ultrawysokiej rozdzielczości 4K [2], a do tego rejestruje zdjęcia o rozdzielczości 20,8 mln pikseli oraz płynne filmy poklatkowe. Szybki system autofokusa pozwala fotografować w słabym świetle oraz przy szybkości 20 kl./s z ciągłym autofokusem w trybie Zdjęcia sportowe [3]. Ruchomy ekran dotykowy, ręczne elementy sterujące oraz obiektywy 1 NIKKOR pozwalają uchwycić kreatywne pomysły twórcy, a także rejestrować każdą scenę z wyraźnymi szczegółami. Wbudowane moduły Wi-Fi i NFC umożliwiają szybsze niż kiedykolwiek przesyłanie zdjęć za pośrednictwem urządzenia inteligentnego.
![]()
Dzięki nowej konstrukcji i ulepszonej ergonomii, Nikon 1 J5 umożliwia przejście na wyższy poziom fotografii. Jeśli chodzi o innowacje, system Nikon 1 zawsze wyprzedzał konkurencję pod względem szybkości fotografowania. Zastosowanie rozdzielczości 4K umożliwi każdemu pasjonatowi fotografii uchwycenie sekwencji filmowych w doskonałej jakości. Każdy, kto chce poznać świat prawdziwej fotografii, korzystając przy tym z łatwego do przenoszenia aparatu z obsługą na ekranie dotykowym, przekona się, że model Nikon 1 J5 ma w tym aspekcie wiele do zaoferowania – powiedział Jordi Brinkman, Product Manager Nikon 1 w firmie Nikon Europe.
data dodania: 02-04-2015
godzina dodania: 10:34
odsłon: 5010 powrót na stronę główną »
Komentarze
sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:
Następca Noct-Nikkora
![]() Foto-Kurier 10/25 dostępny on-line - wkrótce w najlepszych salonach prasowych Foto-Kurier 10/25 jest już dostępny on-line - w naszym e-kiosku. Okładkę wydania ozdobiło zdjęcie Jana Jaskuły, które w pełnej formie prezentujemy w dziale Najlepsze z Najlepszych w środku numeru. W Foto-Kurierze, oprócz nagrodzonych prac na Grand Press Photo 2025, są też testy Nikkora Z 24-70 mm f/2,8 SII oraz Panasonica Lumix S1 II. Jak zwykle jest co poczytać i czym się zainspirować. Nadal zachęcamy do lektury Foto-Kuriera 8-9/25, który jeszcze przez kilka dni będzie królował w salonach prasowych. ![]() Najlepsze z Najlepszych 2025 - lipiec 2025 r. - obejrzyj szczęśliwą siódemkę w Foto-Kurierze 10/25 Wgraj zdjęcie do serwisu foto-kurier.pl i bądź aktywny, a być może już wkrótce jedno z nich lub cała seria znajdzie się w papierowej wersji Foto-Kuriera - jako jedno z najlepszych wgranych do serwisu w danym miesiącu. Sprawdź kto wygrał w lipcu i dołącz do wybranych. Być może i Twoje zdjęcie zagości na okładce Foto-Kuriera. ![]() Sigma 12 mm f/1,4 DC | Contemporary - ultraszerokokątna stałka do matryc APS-C Sigma 12 mm f/1,4 DC | Contemporary to ultraszerokokątny obiektyw stałoogniskowy, który umożliwia fotografowanie z najszerszym kątem widzenia spośród wszystkich obiektywów o jasności f/1,4 do aparatów APS-C, w tym tych dedykowanych do aparatów z mocowaniem Canon RF Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |
|||||||||