Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydruki

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ

Canon CJ20ex5B - najnowszy kompaktowy zoom 4K

Canon rozszerza serię obiektywów telewizyjnych do kamer 4K 2/3” o najnowszy model CJ20ex5B, oferujący potężny 20-krotny zoom i szeroki zakres ogniskowych już od 5mm. Dzięki temu CJ20ex5B doskonale sprawdzi się jako uniwersalny obiektyw do wielu produkcji telewizyjnych, takich jak produkcje studyjne, relacje sportowe, materiały dokumentalne czy reporterskie relacje na żywo. Nowy model uzupełnia szeroką linię obiektywów 4K BCTV Canon, która w tym momencie obejmuje aż 12 przenośnych i sześć stacjonarnych modeli do obsługi transmisji telewizyjnych.

Canon CJ20ex5B - najnowszy kompaktowy zoom 4K

Parametry optyczne
CJ20ex5B to kolejny obiektyw broadcastowy Canon do transmisji telewizyjnych, wyposażony w najwyższej klasy elementy optyczne, rozwijane przez inżynierów Canon od ponad 60 lat. Obsługując rozdzielczość 4K na całej szerokości kadru - od środka obrazu do zewnętrznych krawędzi - w połączeniu z zaawansowaną powłoką obiektywu, CJ20ex5B w pełni spełnia wyśrubowane wymagania produkcji telewizyjnych 4K HDR. Co więcej, obiektyw jest kompatybilny z kamerami obsługującymi korekcję aberracji chromatycznej dla gamy kolorów BT.2020 i spełnia rosnące zapotrzebowanie na nowe standardy branżowe.

Uniwersalna konstrukcja
Połączenie szerokiego kąta i ogromne możliwości zoomu w CJ20ex5B czyni go niezwykle wszechstronnym obiektywem. Dzięki zakresowi ogniskowych od 5 mm do 100 mm (10-200 mm z extenderem) może z powodzeniem służyć jako główny obiektyw do obsługi różnorodnych transmisji. W przypadku profesjonalnych wydarzeń sportowych, CJ20ex5B idealnie sprawdzi się z jednej strony do panoramicznych ujęć całej hali czy areny sportowej, z drugiej - wykonamy nim piękne zbliżenia np. z linii bocznej boiska. Obiektyw jest lekki (2,2 kg) i kompaktowy, co umożliwia nadawcom osiągnięcie wydajności optycznej 4K nawet przy użyciu wbudowanego extendera x2 - bez względu na ustawienia wybrane przez operatora. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania widzów na treści 4K, CJ20ex5B gwarantuje nadawcom transmisję w najwyższej jakości obrazu - zarówno w już istniejących systemach 4K, jak również będąc bazą do upgrade’u środowisk pracy do tego standardu w przyszłości.

Canon CJ20ex5B - najnowszy kompaktowy zoom 4K


Kompatybilność z systemami wirtualnymi
CJ20ex5B jest wyposażony w 16-bitowy enkoder wartości absolutnej, który pozwala odczytywać bardzo dokładne informacje o ustawieniach każdego obiektywu - ogniskowej czy przysłony - bez inicjalizacji obiektywu. Jego 3 x 20-pinowe złącza umożliwiają obiektywowi odczytanie takich informacji, nawet przy jednoczesnym korzystaniu z kontrolerów zoomu i ostrości. Jest to idealne rozwiązanie dla profesjonalistów oczekujących zgodności obiektywów z różnymi systemami wirtualnymi.

Kompaktowy i lekki
Mimo świetnych właściwości optycznych i wydajności pracy, model CJ20ex5B zachowuje kompaktową i lekką konstrukcję, charakterystyczną dla całej linii obiektywów ENG Canon. Zaprojektowany tak, aby operatorzy bez problemu mogli pracować z kamerą na ramieniu, ten przenośny, uniwersalny zoom sprawdzi się również podczas relacji na zewnątrz - tam, gdzie wymagana jest mobilność operatora. Specjalny uchwyt CJ20ex5B wygodnie dopasowuje się do dłoni użytkownika, rozkładając równomiernie wagę i ograniczając zmęczenie operatora.

Canon CJ20ex5B - najnowszy kompaktowy zoom 4K


ciąg dalszy artykułu na następnej stronie...


 
data dodania: 07-10-2020
 
godzina dodania: 09:05
 
odsłon: 520
powrót na stronę główną »

fotografia

Komentarze

zostaw komentarz

sortuj według daty: rosnąco | malejąco

Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz.
powrót na stronę główną »Zobacz także:

fotografia
TAMRON 150-500 mm f/5-6,7 Di III VC VXD do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony
fotografia
TAMRON 11-20 mm f/2,8 Di III-A RXD, pierwszy na świecie szerokokątny zoom o jasności f/2,8 z mocowaniem Sony E
fotografia
Sony FE 14 mm f/1,8 G Master - niewielki, superszerokokątny, o bezkompromisowej jakości optycznej
fotografia
Canon RF 100 mm f/2,8L MACRO IS USM – stworzony do makrofotografii i portretów
fotografia
Nikkor Z 85 mm f/1,8 S i Nikkor Z 20 mm f/1,8 S - aktualizacje oprogramowania
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2021. (0.103)

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |