Wydania FK: 152,
publikacje: 8282,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 1953,
galerie zdjęć: 251094,
użytkownicy: 8867
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Sport Olimpijski – startuje wystawa fotografii Adama Nurkiewicza w Zakopanem
Na 14 stycznia (piątek) zaplanowano kwalifikacje w ramach Pucharu Świata w Skokach Narciarskich, w sobotę konkurs drużynowy, zaś w niedzielę, 16 stycznia – konkurs indywidualny. W czasie tej prestiżowej imprezy Fundacja UFF wraz z artystą – fotografem Adamem Nurkiewiczem zaplanowała wyjątkowe wydarzenie – wystawę zdjęć pt. „Sport Olimpijski”. Będzie ona dostępna od 14 stycznia do 28 lutego 2022r. przy ul. Krupówki 40. Wstęp wolny.
Wystawa jest efektem pracy Adama Nurkiewicza. Osobiste zaangażowanie, indywidualne spojrzenie na sport i ogromna potrzeba zatrzymania w kadrze magicznej chwili to sposób na opowiedzenie historii o wyjątkowych ludziach. O ich pasji, walce i nadziei czyli o tym czego wszyscy potrzebujemy i z czym się mierzymy na co dzień. Fotografie pochodzą z Letnich i Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, Letnich i Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, a także Igrzyskach Paraolimpijskich.
„Fotografia to moja pasja i to łączy mnie z Fundacją UFF, która jest organizatorem wystawy. Serdecznie zapraszam. Dokumentuję wyjątkowe chwile, warte uwagi. Jeśli te fotografie sprawią, że na chwilę się zatrzymamy to znaczy, że było warto! – zaprasza Adam Nurkiewicz, autor zdjęć.
Każdego dnia oglądamy wiele zdjęć, które budzą w nas emocje i kształtują nasze poczucie estetyki. Uczą nas. Fotografia to szansa na wyrażanie siebie, na zwracanie uwagi, na zatrzymanie tego co ulotne.
Adam Nurkiewicz - fot. Adrian Stykowski
Adam Nurkiewicz - lubi nieoczywiste punkty widzenia. Jest wolnym strzelcem, współpracującym
z agencją Getty Images. Od lat fotografuje rywalizację sportowców z niepełnosprawnościami intelektualnymi podczas zawodów Olimpiad Specjalnych. Fotograf Artysta zrzeszony w ZPAF
i Fotoklubie RP. Kolekcje jego fotografii znajdują się w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, Polskim Komitecie Olimpijskim oraz Paraolimpijskim oraz w wielu związkach sportowych. Należy do Stowarzyszenia Fotoreporterów, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP), Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy Sportowych (AIPS), Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy (FIJ) oraz Press Clubu. Wraz z gronem koleżanek i kolegów założył Klub Fotografii Prasowej przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Regularnie prowadzi zajęcia i warsztaty z fotografii w Związku Polskich Artystów Fotografików i Akademii Nikona. Rowerzysta, który uwielbia kaligrafować po arabsku.
Wystawa zdjęć pt. „Sport Olimpijski” będzie dostępna od 14 stycznia do 28 lutego 2022 r. przy ul Krupówki 40. Wstęp wolny. Patronem medialnym wystawy jest m.in. Foto-Kurier
ARW
Fundacja UFF - zajmuje się edukacją wizualną i estetyczną dzieci i młodzieży. Główne działania Fundacji to warsztaty fotograficzne i filmowe. Spotkania z twórcami, fotografami, operatorami, reżyserami. Główny program jaki obecnie prowadzi Fundacja to warsztaty: 'Fotograficzna Podstawówka", w których wzięło już udział 1435 dzieci z warszawskich szkół podstawowych.
W lipcu i sierpniu 2021 wraz z fotografem Adamem Nurkiewiczem przygotowała wystawę „Sport Olimpijski”, która była prezentowana na Placu Zamkowym w Warszawie. Kolejną wystawą zrealizowaną - w tej samej lokalizacji - w listopadzie 2021 były „Pielęgniarki na linii frontu” Andrzeja Trawińskiego, zaś w grudniu „Alegorie” Marka Czarneckiego.
Foto-Kurier 5/22 jest dostępny w najlepszych salonach prasowych sieci: EMPiK, InMedio, Kolporter, Relay, Świat Prasy i wielu innych. Dołącz do wybranych. Kupując wydanie papierowe wspierasz rozwój tej strony. Przejrzyj całe wydanie i zamawiaj również on-line.
24 maja 2022 r. Canon Europe zaprezentował pierwsze aparaty bezlusterkowe systemu EOS R - Canona EOS R7 i Canona EOS R10, w których zastosowano matryce APS-C. Canon EOS R7, nawiązujący do modelu Canon EOS 7D, przygotowano z myślą o fotografach dzikiej przyrody i sportu, którzy potrzebują dodatkowego zasięgu wynikającego z zastosowania matrycy APS-C, jak również wyjątkowej szybkości i śledzenia z automatycznym ustawieniem ostrości, charakterystycznym dla wyższych modeli z tej serii. I nad tym modelem skupimy się bardziej w tej publikacji.
Tamron 35–150 mm f/2–2,8 Di III VXD ma niezwykle użyteczny i uniwersalny
zakres ogniskowych, który sprawdzi się nie tylko w podróży podczas
fotografowania krajobrazów, wykonywania portretów czy sporych zbliżeń,
ale także w...
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024