Wydania FK: 189,
publikacje: 9877,
wydarzenia: 2237,
opisy i testy: 2200,
galerie zdjęć: 330132,
użytkownicy: 10555
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Nikon Polska partnerem technologicznym PAP
Firma Nikon Polska została Partnerem Technologicznym Polskiej Agencji Prasowej. W ramach współpracy fotoreporterzy PAP będą w codziennej pracy używać profesjonalnego sprzętu fotograficznego Nikona najnowszej generacji, a Nikon Polska zamieszczać zdjęcia PAP w swoich materiałach. Umowa o strategicznym partnerstwie pomiędzy Nikon Polska oraz Polską Agencją Prasową została zawarta na trzy lata.
O podpisaniu umowy poinformowano uroczyście w czwartek, w trakcie zorganizowanej w Warszawie gali z okazji 95-lecia PAP.
Dyrektor generalny Nikon Polska Piotr Przychodzień powiedział podczas ceremonii: "Jest coś, co łączy Nikona z PAP. To długowieczność. PAP ma 95 lat, Nikon dokładnie o rok więcej. To jest jedna rzecz. Druga rzecz, to wartości, które wyznajemy: kreatywność i solidność. Partnerstwo technologiczne z Polską Agencją Prasową jest dla nas nie tylko zaszczytem, ale także wyzwaniem. Bezpośrednie wsparcie sprzętowe i serwisowe dla Agencji oraz poszczególnych fotoreporterów PAP ze strony firmy Nikon ma zapewnić komfort ich intensywnej i trudnej pracy. Podobne decyzje rozpoczęcia współpracy w ostatnich latach podjęły również dwie agencje: francuska AFP i niemiecka DPA. Lustrzanki Nikona od wielu lat sprawdzają się w ekstremalnych warunkach: w rejonach konfliktów zbrojnych i społecznych, w Arktyce. Jest stosowany przez NASA w przestrzeni kosmicznej. Stąd też uważamy, że nasze wsparcie to dokładnie to, czego potrzebują każdego dnia fotoreporterzy PAP.” – powiedział Piotr Przychodzień, Dyrektor Generalny Nikon Polska Sp. z o.o., życząc jednocześnie Polskiej Agencji Prasowej i jej fotoreporterom samych sukcesów i wielu nagród. Mówiąc o partnerstwie technologicznym Agencji z Nikonem, podkreślił: "W pracy fotoreporterów jest niezwykle ważne, żeby sprzęt był niezawodny i dawał najwyższą jakość".
„Przez najbliższe trzy lata, a może nawet dłużej, gros fotoreporterów PAP będzie korzystać ze sprzętu Nikona. Mówimy o profesjonalnym sprzęcie z najwyższej półki. Partnerstwo technologiczne da nam narzędzia, które pozwolą na jeszcze lepsze realizowanie naszych priorytetów, to jest dostarczanie do mediów jak najszybciej, jak najlepszych zdjęć" – wyjaśnił zastępca redaktora naczelnego PAP Foto Maciej Chmiel.
"Traktujemy współpracę z Nikon Polska bardzo prestiżowo. To pierwsza taka umowa w 95-letniej historii Agencji. Ponadto cieszy nas zainteresowanie partnera zdjęciami fotoreporterów PAP" – dodała dyrektor i redaktor naczelna PAP Foto Anna Brzezińska-Skarżyńska.
Wśród sprzętu, który otrzymała PAPznalazły się: pełnoklatkowe lustrzanki profesjonalne Nikon D4 i D800 oraz profesjonalne obiektywy: 24-70mm f/2.8G ED AF-S NIKKOR, 70-200mm f/2.8G IF ED AF-S VR II, 400mm f/2.8G IF ED AF-S VR i 200-400mm f/4G NIKKOR.
Redakcja PAP Foto zajmuje się produkcją i dystrybucją największego w Polsce bieżącego serwisu zdjęciowego z kraju i ze świata. Udostępnia też bogatą bazę zdjęć archiwalnych. Około 200-300 zdjęć autorstwa 40 fotoreporterów PAP z całej Polski oraz około 1000 zdjęć ze świata, pozyskiwanych z European Pressphoto Agency (EPA), składa się każdego dnia na Codzienny Serwis Fotograficzny (CSF).
Obszerny pakiet zdjęciowy obrazuje najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie, dotyczące m.in. polityki, kultury, gospodarki, sportu. Serwis adresowany jest do mediów drukowanych oraz elektronicznych (jest wykorzystywany zarówno przez stacje telewizyjne, jak i portale internetowe).
Redakcja PAP Foto to nie tylko Codzienny Serwis Fotograficzny, ale również archiwum zdjęciowe. 18 mln negatywów jest sukcesywnie digitalizowanych. 7,5 mln zdjęć jest dostępnych przez stronę internetową PAP.
Firma ILFORD Photo przygotowała niespodziankę dla miłośników
fotografii analogowej i fanów futbolu. 27 maja 2026 r. z okazji
najważniejszych piłkarskich wydarzeń tego lata Ilford wprowadził na rynek limitowaną edycję dwóch legendarnych filmów czarno-białych —
ILFORD HP5 Plus oraz ILFORD XP2 Super — dostępnych w specjalnych
opakowaniach Football Collector’s Edition.
13 maja 2026 r. firma Sony zaprezentowała korpus bezlusterkowego
pełnoklatkowca Sony A7RVI, będącego modelem 6. generacji w ramach serii
aparatów rodziny A7R. Tym razem rozdzielczość jego pełnoklatkowej matrycy wzrosła do 66 milionów pikseli. Czy trzynastka będzie szczęśliwą liczbą dla tego modelu?
17 marca 2026 r. firma FUJIFILM ogłosiła wprowadzenie na rynek aparatu natychmiastowego instax mini 13. Podążając śladami popularnego modelu instax mini 12, wprowadzonego z sukcesem w 2023 r., instax mini 13 otrzymał nowy wygląd za sprawą...
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024