Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydruki

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ

Dwóch fotografów z Polski dołącza do grona ponad 100 Ambasadorów Canona w regionie EMEA

Rozpoczęta w 2008 r. inicjatywa Canon skupia najlepszych fotografów i filmowców z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). W tym roku Canon EMEA rozszerzył swój program ambasadorów o 59 nowych osób – profesjonalistów z obszaru fotografii i filmowania.

Łukasz Skwiot - Ambasador Canon

Łukasz Skwiot - Ambasador Canon

Sam Program Ambasadorski Canon EMEA powstał po to, aby skupiać i wspierać obecne oraz przyszłe pokolenia twórców, głównie poprzez dzielenie się pasją i wiedzą techniczną. Uczestnicy Programu mają także inspirować zarówno profesjonalnych twórców, jak i entuzjastów czy amatorów, chcących rozwijać swoje umiejętności.

Biorąc pod uwagę największą jak do tej pory liczbę uczestników Programu - obecnie obejmującą łącznie 115 ambasadorów - jest to największy program firmy Canon w regionie EMEA. Wśród ambasadorów jest aż 17 bardzo młodych fotografów, w tym Ksenia Kuleshova i Michele Spatari, absolwenci programu Canon Student Program i zdobywcy nagrody Young Photographer Award.

W procesie selekcji, 13-osobowe jury oceniło nominacje ponad 450 fotografów i ponad 20 000 zdjęć - obejmujących fotografie i filmy dokumentalne, przyrodnicze, ślubne, portretowe czy sportowe. Susie Donaldson, ITCG European Marketing Director for Canon EMEA, powiedziała: „Program ambasadorski w regionie EMEA to nasza szansa na współpracę z niesamowitą grupą odważnych i inspirujących osób z branży fotograficznej i wideo. Dzięki rozszerzeniu całej inicjatywy w tym roku, chcemy dawać fotografom i filmowcom możliwości obserwowania świata z nowych perspektyw i współpracy z nami, wspierając ich także technologicznie w postaci najnowocześniejszego sprzętu do opowiadania ważnych historii”.

Łukasz Bartyzel - Ambasador Canon

Łukasz Bartyzel - Ambasador Canon

„Nasz program stale ewoluuje, aby odkrywać i współpracować z twórcami reprezentującymi różne gatunki fotografii i filmu oraz różne środowiska, niezależnie od wieku, płci czy rasy. W tym roku, znacznie zwiększyliśmy liczbę ambasadorów w wieku poniżej 30 lat - z dwóch do 17 - co pokazuje, jak niezwykły potencjał drzemie w młodych fotografach i filmowcach, także tych biorących udział w naszych programach studenckich. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w Programie Ambasadorskim Canon EMEA będzie ważnym etapem na ich długiej drodze wizualnego opowiadania historii za pomocą nowoczesnych środków wyrazu”.


Polacy, którzy dołączyli do Programu Ambasadorskiego Canon w 2020 r.:

Łukasz Bartyzel: Jako fotograf modowy, portretowy i reklamowy, inspiruje się architekturą i modą uliczną. Jego awangardowe, stylowe prace były publikowane w wielu magazynach modowych i beauty.

Łukasz Skwiot: Fotograf sportowy z wyjątkowym zamiłowaniem do piłki nożnej i futbolu amerykańskiego. Ma na swoim koncie udział w największych międzynarodowych turniejach piłkarskich rangi mistrzowskiej. Poza boiskiem fotografuje gwiazdy sportu w warunkach studyjnych.

[Informacja prasowa]

Zobacz również:

2020 rok w obiektywie uczestników Programu Ambasadorskiego Canon
 
data dodania: 21-12-2020
 
godzina dodania: 12:12
 
odsłon: 510
powrót na stronę główną »

fotografia

Komentarze

zostaw komentarz

sortuj według daty: rosnąco | malejąco

Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz.
powrót na stronę główną »Zobacz także:

fotografia
Foto-Kurier 11/2020 w najlepszych salonach prasowych i w naszym e-kiosku - przejrzyj wydanie on-line
fotografia
BEIKS MEDIA SHOW ON LINE - 12 listopada druga część warsztatów, aktualizacja programu
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2021. (0.072)

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |