testowe
FUJIFILM GFX100RF – średnioformatowy kompakt ze 102-milionową matrycą - dostępność i cena
20 marca 2025 r. koncern FUJIFILM zaprezentował najnowszy średnioformatowy kompakt ze 102-milionową matrycą z wbudowanym obiektywem o ogniskowej 35 mm f/4 (odpowiednik 28 mm dla małego obrazka). Jest to średnioformatowa wersja kompaktu Fujifilm X100. Dostępna będzie w kolorach: czarnym i ...Dostępny od kwietnia 2025 r. Fujifilm GFX100RF to najnowszy aparat cyfrowy tej marki wyposażony w matryce światłoczułą średniego formatu, o powierzchni ok. 1,7 większej w porównaniu z matrycami pełnoklatkowymi. GFX100 RF to pierwszy w serii GFX aparat z wbudowanym obiektywem.
Wyposażony jest w szybką matrycę światłoczułą GFX CMOS II o rozdzielczości 102 mln pikseli [szer. 43,8 mm x wys. 32,9 mm) i superszybki procesor przetwarzania obrazu X-Processor 5. Zarówno obiektyw, jak i korpus zostały starannie zaprojektowane i pomimo tego, że jest to aparat z wbudowanym obiektywem, całość waży jedynie ok. 735 g (wraz z akumulatorem i kartą pamięci), co czyni go najlżejszym modelem w serii GFX. Za sprawą Fujifilm GFX100RF, według zapenień producenta, większa liczba użytkowników tej marki będzie mogła skorzystać z możliwości fotografii o wysokiej rozdzielczości.
Fujifilm GFX100RF jest to też pierwszy aparat wyposażony w pokrętło wyboru proporcji obrazu. Umożliwia ono użytkownikom łatwe przełączanie się pomiędzy dziewięcioma różnymi formatami zdjęć nawiązujących do różnorodnych klisz fotograficznych oraz aparatów analogowych produkowanych od wielu lat przez Fujifilm. Umieszczono je w tylnej górnej części korpusu w ten sposób, że proporcje widzimy patrząc na aparat od góry.
data dodania: 20-03-2025
godzina dodania: 12:56
odsłon: 2429
powrót na stronę główną »
Komentarze
sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:
Canon EOS C50 – pierwsza kamera z serii Cinema EOS z trybem open gate - dla profesjonalistów z branży kreatywnej
Sigma 135 mm f/1,4 DG | Art - pierwszy na świecie obiektyw 135 mm z AF o jasności f/1,4 - cena i dostępność
Sony FX2 to kompaktowa kamera serii Cinema Line dla twórców z zacięciem fotograficznym - cena i dostępność
![]() Test ultrazoomu Panasonic Lumix S 100-500 mm f/5-7,1 O.I.S. 24 września 2025 r. Panasonic zaprezentował pierwszy ultratelezoom w serii LUMIX S obejmujący ogniskową do 500 mm, który współpracuje z telekonwerterami, co umożliwia uzyskanie ogniskowej do 1000 mm. Obiektyw, według zapewnień producenta, charakteryzuje się wysoką... ![]() Kalendarz Foto-Kuriera 2026 do bezpłatnego pobrania Kalendarz Foto-Kuriera 2026 ze zdjęciami uczestników Ligi Foto-Kuriera 2025 właśnie ujrzał światło dzienne. Plik produkcyjny w formacie pdf, z kalendarzem do wydruku, można pobrać bezpłatnie z naszej strony. Kalendarz w limitowanej liczbie egzemplarzy jest też przez nas drukowany. ![]() Sztuka Fotografii - konkurs w ramach XIII Jurajskiego Festiwalu Fotograficzego - pula nagród ok. 10 tys. zł Wraz z zapisami na XIII Jurajski Festiwal Fotograficzny (27.02-1.03.2026) ogłoszono ogólnopolski konkurs fotograficzny (przyjmowanie prac do 1 lutego 2026 r. do godziny 23.59), którego tematem jest: „SZTUKA FOTOGRAFII”. Zgłoszenia na konkurs są bezpłatne, a do wygrania jest pula nagród w wysokości ok. 10 tys. zł. Foto-Kurier został jednym z partnerów medialnych wydarzenia i wrzystkie zgłoszenia będą przyjmowane przez nasz serwis przez zakładkę "Sztuka Fotografii". Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |
|||||||||