testowe ![]() NIKKOR Z 28-400 mm f/4-8 VR – obiektyw o 14,2-krotnym zakresie ogniskowych![]() 27 marca 2024 roku Nikon wprowadza do sprzedaży nowy obiektyw zmiennoogniskowy uniwersalny superzoom z serii Z – Nikkor Z 28-400 mm f/4-8 VR. Dzięki kompaktowym wymiarom, małej masie i aż 14,2-krotności ogniskowej jest on niezwykle uniwersalny i wygodny w codziennym użytkowaniu w połączeniu z korpusem Nikon Z.
Nikkor Z 28-400 mm f/4-8 VR, dzięki kompaktowym wymiarom i masie zaledwie 725 g, zmieści się do każdej torby – pomimo 14,2-krotnego zakresu ogniskowych. Nowy obiektyw ma niezwykle wszechstronny zakres ogniskowych, od minimalnej 28 mm przy ustawieniu szerokokątnym aż po maksymalną 400 mm. Umożliwia fotografowanie nawet przy słabym oświetleniu lub w ruchu. Pomaga w tym optyczna redukcja drgań VR o skuteczności do 5 stopni, której efektywność wzrasta do 5,5 stopnia po zamocowaniu obiektywu na aparacie Nikon Z z synchronicznym VR. Ponadto obiektyw wyposażony jest w szybki i cichy silnik krokowy umożliwiający błyskawiczne ustawianie ostrości nawet na szybko poruszające się obiekty.
Nikkor Z 28-400 mm f/4-8 VR sprawdzi się nie tylko przy fotografowaniu szerokich kadrów i odległych obiektów. Minimalna odległość zdjęciowa wynosząca zaledwie 0,2 m (przy ogniskowej 28 mm) lub 1,2 m (przy ogniskowej 400 mm) umożliwia wykonywanie fotograficznych zbliżeń. Maksymalna skala odwzorowania wynosi 0,35x, co pozwala kadrować ujęcia z licznymi szczegółami nawet małych obiektów, uzyskując niemal połowę ich rzeczywistego wymiaru. Obiektyw ten nie jest też wrażliwy na pogodę: dzięki uszczelnieniu wokół mocowania i wszystkich ruchomych co umożliwia fotografowanie w każdej podróży, podczas spaceru i w niemal każdych warunkach oświetleniowych.
![]()
data dodania: 27-03-2024
godzina dodania: 10:01
odsłon: 1239 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Foto-Kurier 8-9/25 wysłany do prenumeratorów - od 29 sierpnia w najlepszych salonach prasowych Foto-Kurier 8-9/25 wysłano do prenumeratorów. Jest dostępny on-line - w naszym e-kiosku, a od 29 sierpnia zapraszamy do najlepszych salonach prasowych. Na okładce i w środku wydania prezentujemy m.in. najlepsze produkty fotograficzne według EISA 2025/2026 i testy: Sony 50-150 mm f/2,obiektywu LK Schneider-Kreuzenach 14-24 mm f/2,8 oraz Panasonica Lumix 24-60 mm f/2,8. Jest też ogromna ilość świetnych zdjęć finalistów EISA MAESTRO 2025, Konkursu Polskiej Fotografii Sportowej, którego byliśmy patronem medialnym oraz najlepsze prace użytkowników tego portalu. Jest co poczytać i czym się zainspirować. ![]() Poznaj tematy Ligi Foto-Kuriera 2025 - pula nagród przekracza 21 tys. złotych - dołącz w dowolnym momencie Dołącz do konkursu na dowolnym jego etapie. LIGA Foto-Kuriera 2025 ma 9 -etapów. Zdjęcia jpg (RGB) mieszczące się w kwadracie 1200 x 1200 (mniejsze niż 2 MB) pikseli można wgrywać do serwisu zgdonie z terminarzem podanym dalej. Zapoznaj się z regulaminem konkursu i pulą nagród comiesięcznych i finałowych. Wartość nagród wynosi ok. 20 tys. zł. ![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera Obiektywy 1/25 - w najlepszych salonach prasowych i on-line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/25 Obiektywy dostępne jest w najlepszych salonach prasowych i on-line. W środku, oprócz kompendium wiedzy na temat obiektywów, znajduje się aż 111 modeli obiektywów 9 producentów. To jedyna tego typu publikacja na świecie. Przejrzyj ją on-line i ... Zrozum obiektyw i zrób lepsze zdjęcia. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |