testowe Profoto C1 i C1 Plus – profesjonalne, kompaktowe lampy studyjne dla smartfonowych fotografów![]() Współczesne smartfony wyposażane są w coraz lepsze aparaty fotograficzne, umożliwiające utalentowanym fotografom robienie świetnych zdjęć. Ich piętą achillesową są jednak zwykle wbudowane lampy błyskowe – a właściwie ich dość ograniczone substytuty. Firma Profoto zdecydowała się rozwiązać ten problem, projektując przenośne, kompaktowe lampy studyjne Profoto C1 i C1 Plus – idealne dla wszystkich użytkowników, którym zależy na doskonałej jakości zdjęć. Są kompaktowe, można nimi sterować z poziomu aplikacji i współpracują z całą gamą akcesoriów do modyfikowania światła.
![]()
„Od samego początku działalności Profoto zaangażowane jest w tworzenie doskonałego oświetlenia dla najlepszych fotografów na świecie. Na przestrzeni lat to wręcz obsesyjne zaangażowanie w produkcję znakomitego światła dedykowanego do każdego rodzaju fotografii, nie zmieniło się ani trochę. Tym, co się zmieniło, jest fakt, że od dziś Profoto jest zaangażowane we wspieranie wszystkich twórców obrazów. Niezależnie od tego, jaki rodzaj aparatu oni używają, czy jest to smartfon czy lustrzanka. Bowiem kluczem do tworzenia genialnych zdjęć jest świetne światło” – wyjaśnia Anders Hedebark, CEO Profoto
![]()
Profoto C1 oraz C1 Plus to kompaktowe (oba modele mieszczą się w dłoni), ale w pełni funkcjonalne, studyjne lampy do smartfona, które już za pomocą jednego błysku umożliwiają stworzenie profesjonalnie wyglądającego zdjęcia. Model C1 przeznaczony jest wyłącznie do współpracy ze smartfonami, zaś C1 Plus to lampa, będąca pełnoprawną częścią rodziny Profoto, gdyż poza możliwością wyzwalania jej z poziomu aparatów (wyzwalaczem Air Remote), umożliwia także wykorzystywanie kompatybilnych modyfikatorów Clic (narzędzi do kształtowania światła doskonale znanych użytkownikom lamp Profoto A1 czy A1X). Aby wygodniej pracować z C1 Plus, można zamontować ją na statywie.
![]()
Jak wszystkie produkty Profoto, również te przenośne nowości, zapewniają światło pozwalające na zarejestrowanie idealnego ujęcia, oferując jednocześnie użytkownikowi dowolne modyfikowanie ekspozycji, temperatury barwowej oraz mocy. Dzięki temu doświadczeni użytkownicy mogą idealnie planować swoje sesje i ujęcia, osiągając za każdym razem zamierzony efekt artystyczny. Mniej wprawni fotografowie z powodzeniem mogą używać lamp korzystając z trybu automatycznego – choć efekty takich sesji z pewnością zachęcą ich do eksplorowania bardziej zaawansowanych funkcji i osiągania coraz lepszych rezultatów.
![]()
Nowe lampy współpracują ze smartfonami firmy Apple – użytkownicy mogą korzystać z dostępnej dla systemu aplikacji Profoto Camera, by modyfikować ustawienia lampy i światła. Co istotne, użytkownik może zrobić zdjęcia zarówno naciskając migawkę w smartfonie, jak i przycisk na lampie – co bardzo ułatwia zarejestrowanie idealnego ujęcia.
data dodania: 30-10-2019
godzina dodania: 11:37
odsłon: 1846 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() X-Rite i1Display Studio oraz i1Display Pro Plus - nowe rozwiązania do kalibracji dla fotografów i filmowców
![]() Najlepsze z Najlepszych 2025 - czerwiec 2025 r. - obejrzyj szczęśliwą siódemkę w Foto-Kurierze 8-9/25 Wgraj zdjęcie do serwisu foto-kurier.pl i bądź aktywny, a być może już wkrótce jedno z nich lub cała seria znajdzie się w papierowej wersji Foto-Kuriera - jako jedno z najlepszych wgranych do serwisu w danym miesiącu. Sprawdź kto wygrał w czerwcu i dołącz do wybranych. ![]() Najlepsze produkty fotograficzne sezonu 2025–2026 - Nagrody EISA i uzasadnienie ich wyboru 15 sierpnia 2025 r. EISA zaprezentowała wyróżnienia EISA AWARDS dla najlepszych produktów elektroniki użytkowej. Wśród nagrodzonych aż 26 to produkty fotograficzne. EISA - skupiająca 53 ekspertów z 26 krajów świata - na wielu wideospotkaniach wybrała - gwiazdy sezonu 2025/2026. ![]() TEST Sony FE 50–150 mm f/2 GM 2 kwietnia 2025 r. firma Sony zaprezentowała, pierwszy na świecie, teleobiektyw zmiennoogniskowy o maksymalnej ogniskowej 150 mm i stałej jasności f/2. Przeznaczony jest on do profesjonalnego fotografowania i filmowania ślubów, sportów halowych i wykonywania portretów. Jest to kolejny G Master, czyli obiektyw klasy premium, który warto mieć. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |