testowe ![]() Kodak Gold 200 w szerokim formacie![]() 16 marca 2022 roku Kodak Moments, oddział firmy Kodak Alaris, zgodnie z sugestiami klientów, poszerzył portfolio oferowanych przez siebie filmów kolorowych wprowadzając na rynek film Kodak Professional Gold 200 w średnim formacie. Film dostepny będzie w opakowaniu typu pro-pack z 5 rolkami w pudełku. Film dedykowany jest do tradycyjnych aparatów średnioformatowych.„Format filmów 120 został wprowadzony w 1901 roku dla aparatu Brownie nr 2” – powiedział Thomas Mooney, Kierownik ds. produktów do przechwytywania filmów w dziale Kodak Moments.
Dodał też: „Chociaż istnieje już od 120 lat, to nadal jest jeden z najpopularniejszych obecnie stosowanych formatów filmowych. Jednym z głównych powodów jego popularności jest to, że większy negatyw można znacznie powiększyć bez utraty jakości obrazu. To świetna okazja dla fotografujących, którzy chcą przeskoczyć z małego obrazka do średniego format ” przy zachowaniu rozsądnej ceny.
![]()
![]()
Stosując odpowiednie filtry można ten film również naświetlać lampami o temperaturze barwowej 3400 K lub żarowymi (3200 K). W pierwszym przypadku czułość spada do ISO 64, a przy rejestracji powinniśmy zastosować filtr typu 80B. Przy lampach typu Tungsten ISO spada do ISO 50, a do rejestracji potrzebny nam będzie filtr 80 A. Tolerancja naświetlenia tego materiału wynosi od - 2EV do prześwietleń na poziomie 3 EV.
data dodania: 13-04-2022
godzina dodania: 09:00
odsłon: 1446 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Nikkor Z 24-70 mm f/2,8 SII - Jasny, ostry i niezbędny 22 sierpnia 2025 r. Nikon wprowadził do swojej oferty obiektyw Nikkor Z 24-70 mm f/2,8 S II - drugiej generacji. Poprzednia wersja miała premierę 14 lutego 2019 r. Nowy model został całkowicie przeprojektowany. Jest to pierwszy na świecie profesjonalny, pełnoklatkowy zoom 24–70 mm z wewnętrznym ustawianiem ostrości i wewnętrzną zmianą ogniskowej, a także najlżejszy obiektyw w swojej klasie (w dniu premiery), ważący zaledwie 675 g. ![]() Festiwal Fotoforma na Narodowym 2025 - święto pasjonatów fotografowania i filmowania w Warszawie 70 wykładów czołowych polskich i zagranicznych fotografów i filmowców. Warsztaty Masterclass i fotospacery. Ponad 150 największych, światowych marek foto-wideo. Stoiska największych producentów i dystrybutorów sprzętu. Wyjątkowe promocje na zakup sprzętu. Wystawy fotograficzne. Wypożyczalnia sprzętu. I wiele innych atrakcji…16-17 października 2025, PGE NARODOWY. 17 października zaczynają od 9 rano, a kończą na ostatnim kliencie, czyli pewnie do 17, a może i ciut, ciut dłużej. Zobacz jak wyglądał 1 dzień Festiwalu. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. ![]() Test Panasonica Lumix S1 II - hybrydowy AF w mniejszym korpusie Panasonic LUMIX S1MII zadebiutował 13 maja 2025 r., czyli w ponad 6 lat po barcelońskiej premierze swojego poprzednika S1 i w ponad 2 lata po prezentacji Panasonica LUMIX S5IIX (4 stycznia 2023 roku) wyróżnionego nagrodą EISA sezonu 2023-2024.... Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |