testowe TEST DNP DS PRO1 MiniLab - systemowe zarabianie za rozsądne pieniądze - test z Foto-Kuriera 12/21![]() ![]() W ostatnim czasie, również na naszym rynku, pojawiło się rozwiązanie systemowe pod nazwą DNP DS PRO1 MiniLab, które umożliwia elastyczne wykorzystanie możliwości drukowania, nie tylko termosublimacyjnego, w fotograficznych zakładach usługowych zarówno tych najmniejszych jak i w tych większych, o sporym potencjale klientowskim. System jest dość elastyczny i łatwy w konfiguracji, a także przystępny cenowo. Wszystko to sprawia, że warto mu się przyjrzeć nie tylko z punktu widzenia usługodawcy, ale i zlecającego usługę, który będzie chciał zrealizować ją w sposób szybki i świadomy. W listopadzie przetestowaliśmy główne elementy systemu i w artykule dzielimy się spostrzeżeniami na ich temat.
![]()
Po co to wszystko Sercem rozwiązania jest oprogramowanie systemowe zainstalowane w kioskach [1], które pomimo ogromu możliwości, jest bardzo intuicyjne i łatwe w konfiguracji i obsłudze zarówno po stronie operatora jak i klienta. Jest ono dostępne w wielu językach, w tym również w języku polskim [1a]. I tu drobna uwaga. Nie wszystkie elementy komunikacyjne systemu są tłumaczone. Te powszechnie znane jak np.: Order, History, Configuration, New Order, Printing są jeszcze w języku angielskim, ale producent obiecał je zmodyfikować przy najbliższej aktualizacji oprogramowania.
![]()
Program umożliwia łatwe stworzenie i zarządzanie zleceniami druku zdjęć o klasycznych formatach tj. 10 × 15 cm, 13 × 18 cm, 15 × 21 cm oraz 21 × 30 cm, a także panoram, kart okolicznościowych, kalendarzy [1] i zdjęć identyfikacyjnych [2].
![]()
Dość ciekawie realizowane są panoramy. Otóż nie trzeba w tym przypadku zmieniać rodzaju folii (i papieru) na bardzo długie. Program sam tworzy wydruk na podstawie folii mniejszego formatu drukując obraz sekwencyjnie tj. najpierw jego jedną część, potem przesuwając odpowiednio papier i folię kolejną część i tak do skutku aż powstanie np. panorama nawet o wymiarze 21 × 82 cm [3] z materiałów eksploatacyjnych przeznaczonych do wydruków o formacie 21 × 30 cm.
![]()
Wydrukowany obraz jest dobrej jakości. Poszczególne elementy składowe panoramy są drukowane na 2–3 mm zakładkę, żeby nie było przerw w obrazie, ale efekt połączenia jest dopiero widoczny po oglądaniu panoramy z kilku centymetrów, gdzie normalna odległość jej oglądania to ok. 1 m. Trzeba przyznać, że to ciekawe rozwiązanie umożliwiające drukowanie panoram na drukarce z wkładami przeznaczonymi do druku klasycznych formatów zdjęciowych bez konieczności ich wymiany przed wydrukiem panoramy [3a] [3b].
![]()
![]()
Do wydrukowywanych motywów za pośrednictwem fotokiosku klient lub operator laboratorium może dołączać ramki, tekst i grafikę [4]. Dużą zaletą systemu DNP MiniLab jest możliwość indywidualnego ustalania cen, biorąc pod uwagę np. wielkość zlecenia, rodzaj użytego papieru, czy też liczbę wirtualnych elementów wykorzystanych do stworzenia ostatecznego wydruku.
![]()
data dodania: 10-01-2022
godzina dodania: 09:00
odsłon: 3353
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Canon EOS R3 - wyścig po najlepsze kadry trwa - test z Foto-Kuriera 8-9/22, zobacz też zdjęcia z mundialu w Katarze
![]() Super zoom - Panasonic Leica DG Vario-Summilux 10–25 mm f/1,7 ASPH. - pełny test z Foto-Kuriera 10/19
![]() Test Sony VPL-XW7000ES - najbardziej kompaktowy na świecie projektor laserowe SXRD o natywnej rozdzielczości 4K
![]() Test Nikkora AF-S 85 mm f/1,4 vs Nikkor AF-S 85 mm f/1,8 - portretówki dla wymagających - artykuł z FK 1-2/2014
![]() Panasonic LUMIX GH6 test - długo oczekiwany filmowiec, ale nie tylko; pełny test z Foto-Kuriera 4/22
![]() TEST Sony FE 35 mm f/1,4 GM - bezkompromisowy, stałoogniskowy G-Master - artykuł z Foto-Kuriera 1-2/21
![]() TEST Nikkor Z DX 50-250 mm f/4,5-6,3 VR - uniwersalny zoom ze stabilizacją - TEST z Foto-Kuriera 4-5/20
![]() TEST Panasonic Lumix GH5 II - wszechstronny, streamingowy brat Panasonica Lumix GH5 - test z Foto-Kuriera 12/21
![]() Tamron 35–150 mm f/2–2,8 Di III VXD - wszechstronny zoom, jeden zamiast wielu Tamron 35–150 mm f/2–2,8 Di III VXD ma niezwykle użyteczny i uniwersalny zakres ogniskowych, który sprawdzi się nie tylko w podróży podczas fotografowania krajobrazów, wykonywania portretów czy sporych zbliżeń, ale także w codziennym użytkowaniu. Dzięki dość dużej jasności umożliwia on fotografowania w słabych warunkach oświetleniowych bez konieczności używania wysokich wartości ISO i bez konieczności wymiany obiektywów. ![]() Wydanie Specjalne 2/22 - APARATY 2022-2023 - w najlepszych salonach prasowych, obejrzyj on-line Najnowsze wydanie specjalne Foto-Kuriera Aparaty 2/2022 w najlepszych salonach prasowych. Obejrzyj całe wydanie on-line. Nie kupuj w ciemno, więcej stron - niższa cena. To wypada mieć :) ![]() Test drukarki Canon PIXMA G640 - MegaTank, szybkie wydruki w rozsądnej cenie - artykuł z FK 5/22 14 kwietnia 2021 r. Canon poinformował o poszerzeniu oferty kolorowych drukarek z uzupełnianymi zbiornikami atramentu o dwa nowe urządzenia przeznaczone do wysokonakładowego druku zdjęć – drukarkę „trzy w jednym” PIXMA G640 i jednofunkcyjną drukarkę PIXMA G540. Dzięki głowicy drukującej FINE i zestawowi sześciu atramentów barwnikowych ChromaLife 100 modele te umożliwiają, według producenta, uzyskanie wyrazistych wydruków o żywych kolorach. W kwietniu 2022 roku drukarka trafiła do naszej redakcji, dzięki czemu dzielimy się z Państwem spostrzeżeniami na jej temat. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |