Wydania FK: 184,
publikacje: 9707,
wydarzenia: 2237,
opisy i testy: 2193,
galerie zdjęć: 318703,
użytkownicy: 10189
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
SANDISK, SONY I NIKON PROPONUJĄ BRANŻOWY STANDARD SZYBKICH KART PAMIĘCI NOWEJ GENERACJI
30 listopada 2010 r. — SanDisk Corporation, Sony Corporation i Nikon Corporation poinformowały o wspólnych pracach nad zbiorem specyfikacji spełniających przyszłe wymogi rynku profesjonalnej fotografii i wideofilmowania.
Trzy firmy przedstawiły swoją specyfikację międzynarodowej organizacji normalizacyjnej CFA (CompactFlash® Association)* w celu standaryzacji formatu.
Segment fotografii profesjonalnej i profesjonalnych filmów HD potrzebuje nowej generacji kart pamięci, które pozwoliłyby na przetwarzanie plików o znacznie większej objętości. Wychodząc naprzeciw przyszłym potrzebom branży dotyczącym szybkości i pojemności, SanDisk, Sony i Nikon zaproponowały specyfikację nowych kart, które przewyższą wydajnością i pojemnością obecne rozwiązania. Po zaakceptowaniu nowego formatu, przed rynkiem profesjonalnej fotografii i wideo otworzą się nowe, fascynujące możliwości.
Proponowana specyfikacja zakłada przesyłanie danych z szybkością do 500 megabajtów na sekundę (MB/s)** (teoretyczna maksymalna szybkość łącza) przy wykorzystaniu wysoce uniwersalnego interfejsu PCI Express***. Większe szybkości pozwolą na wykorzystanie obrazu i filmu w nowych zastosowaniach, niemożliwych do wprowadzenia przy obecnej specyfikacji interfejsu CompactFlash PATA (Parallel ATA)****. Wersja CF6.0, wprowadzona w listopadzie 2010 r., charakteryzuje się wydajnością do 167 MB/s.
Większa szybkość oznacza możliwość wykonywania ciągłych serii zdjęć w formacie RAW o dużej objętości. Umożliwi ponadto użytkownikom szybkie przesyłanie zdjęć i filmów w dużej rozdzielczości z karty do komputera. Dzięki systemowi skalowania mocy, specyfikacja łączy dużą szybkość przesyłania danych z małym zużyciem energii, które przekłada się na dłuższy czas pracy źródła zasilania.
Poza wydajnością należącą do najlepszych w branży, nowa specyfikacja kart pamięci wprowadza również standardy pojemności i trwałości, które spełnią przyszłe wymagania rynku profesjonalnego. Umożliwia przesunięcie teoretycznego maksimum pojemności powyżej granicy 2 terabajtów (TB)*****, przez co doskonale nadaje się do zastosowań z obrazami o dużej rozdzielczości i filmami HD. Nowe karty będą zbliżone wielkością do obecnych nośników CompactFlash®. Dzięki funkcji kontroli dostępu i trwałej obudowie połączą wytrzymałość fizyczną z niezawodnością, a więc cechy, które mają pierwszorzędne znaczenie w zastosowaniach profesjonalnych.
— Ten superszybki format nośników umożliwi dalszy rozwój sprzętu i zastosowań obrazowania. Rozszerzy ponadto wachlarz kart pamięci dostępnych dla użytkowników nośników CompactFlash, takich jak zawodowi fotografowie — powiedział Shigeto Kanda z firmy Canon, prezes zarządu CFA. — Przewiduje się, że ten format nowej generacji będzie szeroko wykorzystywany w różnych produktach, nie tylko wysokiej klasy lustrzankach cyfrowych.
— Superszybkie nośniki, jakie powstaną przy wykorzystaniu tego nowego formatu kart, rozszerzą potencjał lustrzanek cyfrowych i innych profesjonalnych urządzeń obrazujących — powiedział Kazuyuki Kazami, wiceprezes i dyrektor generalny w centrali rozwoju Nikon Corporation.
• CompactFlash Association (CFA) to międzynarodowa organizacja wyznaczająca standardy dla produktów CompactFlash.
** Wydajność może być mniejsza - w zależności od urządzenia. 1 megabyte (MB) = 1 million bytes.
*** PCI Express
**** ATA (Advanced Technology Attachment) ; PATA (Parallel ATA) to standard połączeń pomiędzy komputerem a urządzeniami przechowywania danych.
***** 1 terabyte (TB) = 1 trillion bytes.
Inf. Prasowa
Nikon, 9 stycznia, poszerzył ofertę pełnoklatkowych obiektywów z serii Z o nowy model - Nikkor Z 24-105 mm f/4-7,1. To lekka konstrukcja formatu FX o dużym zakresie ogniskowych. Szczyci się zakresem ogniskowych od szerokiego kąta do średniego teleobiektywu i świetną ostrością.
Wydanie specjalne APARATY FK 2/25, oprócz tajnych salonów zaopatrywanych przez firmę Kolporter S.A. (w tym salonów InMedio i RELAY) dostępne jest w 214 salonach EMPIK - sprawdź gdzie jest najbliższy ciebie salon EMPIK z wydaniem specjalnym Foto-Kuriera 2/25 APARATY. Specjal dostęny jest we wszystkich najlepszych salonach prasowych w Polsce.
15 lipca 2025 r. na rynku zadebiutował LK Samyang AF 16 mm f/2,8 P FE. To kolejnak konstrukcja powstała pod nową marką LK Samyang. Pomimo niewielkich wymiarów, obiektyw ma charakteryzować się imponującą wydajnością. Poza szerokim kątem widzenia jego istotną cechą jest MOD wynoszący zaledwie 12 cm, który umożliwia wykonywanie fotografii zbliżeniowej za pomocą aparatów z...
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024