Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydruki

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ

Nowe funkcje aparatów z serii Nikon Z

Firma Nikon informuje, że dane RAW dostępne na wyjściu wideo będą teraz zgodne z zewnętrznymi rejestratorami marki Blackmagic Design. Dzięki uaktualnieniom oprogramowania sprzętowego wysokiej jakości filmy nagrywane aparatami Z 7 lub Z 6 mogą być zapisywane nie tylko w formacie ProRes RAW, lecz także w formacie Blackmagic RAW.

Nowe funkcje aparatów z serii Nikon Z

Filmy w 12-bitowym formacie RAW i rozdzielczości 4K UHD lub Full HD można zapisywać na zewnętrznym rejestratorze podłączonym do wyjścia HDMI aparatu Z 7 lub Z 6, co poszerza możliwości rejestrowania danych wideo w formacie RAW i ułatwia produkcję filmów z wykorzystaniem zaawansowanych metod.

Ponadto, filmy w formacie ProRes RAW nagrywane na zewnętrznym rejestratorze Ninja V firmy Atomos są też zgodne z najnowszymi ustawieniami ISO i funkcjami regulowania temperatury barwowej, które dodano do oprogramowania Final Cut Pro firmy Apple w wersji 10.4.9 i nowszych. Tym samym, zostały poszerzone możliwości edycji wideo, jeśli używamy do tego Final Cut Pro.

W aparatach, w których serwis wykonał modernizację umożliwiającą przesyłanie danych RAW z wyjścia wideo, obsługę wyjścia wideo w formacie RAW zgodnym z zewnętrznym rejestratorem Blackmagic Design można włączyć po prostu aktualizując oprogramowanie układowe do wersji 3.2, bez konieczności korzystania z dodatkowych usług serwisu firmy Nikon.

Nowe funkcje aparatów z serii Nikon Z

Włączenie wyjścia wideo w formacie RAW wymaga, aby przed pobraniem uaktualnienia oprogramowania sprzętowego zostały zmodyfikowane wewnętrzne ustawienia aparatu w ramach usługi świadczonej przez autoryzowane centrum serwisowe firmy Nikon. Za usługę zostanie naliczona opłata zgodnie z lokalnym cennikiem.

Ważne
Funkcję wyjścia wideo RAW można odpłatnie włączyć w punkcie serwisowym firmy Nikon. W aparacie Z 7 przesyłanie danych RAW z wyjścia wideo jest możliwe tylko przy nagrywaniu filmów Full HD w formacie FX oraz filmów 4K UHD w formacie DX. W aparacie Z 6 przesyłanie danych RAW z wyjścia wideo jest możliwe przy nagrywaniu filmów 4K UHD oraz Full HD, zarówno w formacie FX, jak i DX. Do nagrywania strumienia danych wideo w formacie RAW z aparatu Nikon mogą być używane rejestratory Atomos Ninja V (nagrywanie w formacie ProRes RAW), a także Blackmagic Video Assist 5" 12G HDR i Blackmagic Video Assist 7" 12G HDR (nagrywanie w formacie Blackmagic RAW). Nie gwarantuje się współpracy z rejestratorami innymi niż wymienione powyżej (stan na 17 grudnia 2020).


Zobacz test: Nikon Z 6; Nikon Z 7


NikonZ6II
Test Nikona Z 6II
znajdziesz
w grudniowym
wydaniu Foto-Kuriera,
całe wydanie
możesz przejrzeć tutaj

ARW
 
data dodania: 18-12-2020
 
godzina dodania: 14:21
 
odsłon: 403
powrót na stronę główną »

fotografia

Komentarze

zostaw komentarz

sortuj według daty: rosnąco | malejąco

Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz.
powrót na stronę główną »Zobacz także:

fotografia
Sony Xperia 1 III i Xperia 5 III - smartfony z teleobiektywami o zmiennej ogniskowej
fotografia
TEST Fujifilm X-T4 - flagowy bezlusterkowiec z profesjonalna nutą - artykuł z FK 10/20
fotografia
Sony FX3 - najmniejsza kamera w rodzinie Cinema Line czy Sony A7 S III oto jest pytanie
fotografia
TEST Canon EOS 6D Mark II, czyli budżetowa „pełna klatka” nie tylko dla podróżujących - test z FK 4/18
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2021. (0.104)

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |