testowe SONY A77 II - nie test a opis- w starym ciele - nowy duch
1 maja w kraju Jamesa Bonda o godzinie 11.00 ogłoszono oficjalnie przyjście na świat zmodyfikowanej, poprawionej wersji Alfy 77 o symbolu A 77 II. Czy jest to tylko delikatna, patrz marketingowa poprawka A77, czy też zupełnie nowe wnętrze w starym ciele pzekonamy się po części przechodząc do dalszej części tej publikacji.
![]()
Ważniejsze cechy Sony A77 II:
• Mocna obudowa ze stopu magnezu z uszczelnieniem chroniącym przed wilgocią i pyłem
![]() Oparty na detekcji fazy 79-polowy system AF nowej generacji
data dodania: 01-05-2014
godzina dodania: 18:41
odsłon: 10172 powrót na stronę główną »
Komentarze
sortuj według daty: rosnąco | malejąco Dla mnie bomba !!! Ciekawe czy nie przesadzą z ceną... ;-)
Ten aparat ciągle taniał , a więc musieli z nim coś zrobić.
Faktycznie nie znamy jeszcze jego oficjalnej ceny. Ale pewnie do momentu publikacji jego testu w Foto-Kurierze ją poznamy. Ciekawe czy ktoś jest zainteresowany testem tego aparatu ?
Panie Krzysku ja jestem.Jestem na TAK.
A77ii to porażka. Zmiany są kosmetyczne w porównaniu do tego co sony zapowiadało rok temu.
Najbardziej skandaliczne niedociągnięcia to:
- Nie usunięto wad wynikających z technologi STM - na wysokim iso znowu duże szumy.
- Brak zmian w kodeku video (zostawiono ten sam co w poprzednim modelu. Sony, jaki jest problem z implementacją kodeka XAVC-S ?? Przecież już macie tą technologię)
- Wciąż brak możliwości monitoringu audio poprzez wyjście słuchawkowe (!)
- Bardzo słaba bateria - 480 zdjęć (Nikon D7100 może ich zrobić 950).
- Kompletnie żadnych usprawnień w działaniu stabilizacji matrycy (!) - Olympus ze swoja 5-osiową stabilizacją zostawił sony daleko w polu.
- Video tylko na poziomie HD. Sony, gdzie wasze zapowiadane 4K dla mas?...
- USUNIĘTO moduł GPS (był obecny w poprzednim modelu).
- USUNIĘTO emiter wspomagający auto focus. (chodzą słuchy, że w następnym modelu zostanie osunięta matryca i migawka :))
Zmiany w technologii AF to trochę zbyt mało jak na upgrade flagowe
Zobacz także:
Następca Noct-Nikkora
![]() Najlepsze z Najlepszych 2025 - lipiec 2025 r. - obejrzyj szczęśliwą siódemkę w Foto-Kurierze 10/25 Wgraj zdjęcie do serwisu foto-kurier.pl i bądź aktywny, a być może już wkrótce jedno z nich lub cała seria znajdzie się w papierowej wersji Foto-Kuriera - jako jedno z najlepszych wgranych do serwisu w danym miesiącu. Sprawdź kto wygrał w lipcu i dołącz do wybranych. Być może i Twoje zdjęcie zagości na okładce Foto-Kuriera. ![]() Sigma 12 mm f/1,4 DC | Contemporary - ultraszerokokątna stałka do matryc APS-C Sigma 12 mm f/1,4 DC | Contemporary to ultraszerokokątny obiektyw stałoogniskowy, który umożliwia fotografowanie z najszerszym kątem widzenia spośród wszystkich obiektywów o jasności f/1,4 do aparatów APS-C, w tym tych dedykowanych do aparatów z mocowaniem Canon RF ![]() OM System M.ZUIKO 50-200 mm f/2,8 IS PRO - do 800 mm z konwerterem OM Digital Solutions Corporation 10 września 2025 r. wprowadziła na rynek obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 50-200 mm f/2,8 IS PRO. Zaprojektowany w pełnej zgodności ze standardem Mikro Cztery Trzecie dołączył do linii produktów do obrazowania OM SYSTEM. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |
|||||||||